Dravci z Lužce obhájili vítězství v RHML.

24.03.2019 | Viktor Šebík

Po sobotní remíze vyhráli Dravci nedělní odvetu a obhájili tak po roce vítězství v RHML

Ve finále letošního ročníku na sebe narazily týmy AB Neratovice (vítěz základní části RHML) a Dravci Lužec (třetí tým po základní části). První finálový zápas (sobota 23.3.2019) skončil remízou 4:4. Neratovice v tomto zápase třikrát vedly, remízu zachránil Lužci čtyři minuty před koncem L.Stinka starší.

Nedělní zápas byl také velmi vyrovnaný, i v něm šly brzy do vedení Neratovice. Dravci ale postupně převzali otěže zápasu do svých drápů, vývoj skóre otočili ve svůj prospěch, a tak bylo tentokrát na neratovickém týmu, aby dvakrát dorovnával gólový účet. Ve chvíli, kdy už se všechno schylovalo k pozápasovým samostatným nájezdům, zakročil osud, který o pár centimetrů nadnesl nad ochranné sklo puk vyhozený z vlastního obranného pásma neratovickým Gabrielem. Lužec tak dvě minuty před koncem dostal výhodu přesilové hry, kterou již po třinácti sekundách hry přetavil ve vítězný gól nádhernou střelou od modré čáry další bývalý obránce mělnického „áčka“ ve službách Dravců – Petr Pokorný. V poslední vteřině zápasu ještě pečetil do prázdné branky na výsledných 5:3 vítězství Dravců Valda a odstartoval tím oslavy obhajoby titulu v RHML.

Konečné pořadí RHML ročníku 2018/2019:

1.      Dravci Lužec

2.      AB Neratovice

3.      HC Štětí

Vítězem kanadského bodování se stal Jan Vasilev z Avie Praha, který ve 25 utkáních nasbíral rovných 90 bodů za 49 branek a 41 asistencí. Celkové výsledky kanadského bodování jsou ZDE

Přenos zákazů startu do následujícího ročníku soutěže:

Čáp Vít (Avia Praha) - 1 zápas

Pražák Michael (New Stav) - 1 zápas

Blažek Aleš (Mnetěš Bulls) - 2 zápasy

Vintr Zdeněk (HC Štětí) - 2 zápasy

HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 5:2

Virtuální utkání Mělníka s Chomutovem vyšlo lépe týmu z Mělníka