Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - Hk Lev Slaný 6:5 po prodloužení

17.09.2017 | Viktor Šebík

Mělnický tým si připsal do tabulky soutěže první dva body, ale přesvědčivé to úplně nebylo...

1. kolo | Sobota 16.09.2017, 17:45

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

6:5 pp

2:2, 2:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Příhoda (Litera, Šubrt), 10. T.Havel (Vernek, Prejza), 39. Litera (Vernek, Šubrt), 40. Příhoda (T.Havel, Šubrt), 60. Šubrt (Vernek, Příhoda), 61. T.Havel (Příhoda, Šubrt) - 1. Novák (Kubinčík, Lapáček), 8. Kolář (Vlček), 33. Sekerka, 57. David (Sekerka), 59. Sekerka (Kubinčák)

Vyloučení: 6-11, navíc Vlček (Slaný) 10 min za ZHK a za zalehnutí puku v brankovišti Cicvárka (Mělník) bylo nařízeno trestné střílení (proměněno - 32:36 Sekerka). Využití: 2-1, v oslabení 0-0.

Rozhodčí: Müller - Čajan, Ibl

Diváci: 200

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novák, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heran

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Voháňka, Frolík, Patera, David, Dvořák, Kulich, Lapíček, Sekerka, Malát, Novák, Kubinčák, Ujfaluši, Cigánik, Kolář, Vlček, Kiss

Upřímně? Dva body z dnešního zápasu mají vzhledem k jeho průběhu a předvedenému výkonu cenu zlata. Víc by se asi ani psát nemuselo, ale zpravodajská povinnost velí něco jiného….

Atmosféra vinobraní se nesla mělnickým stadionem již dlouho před začátkem utkání. Začátek sám se navíc trochu posunul, protože v 17:45, kdy utkání oficiálně začínalo, byl v šatně arbitrů přítomen pouze jeden muž. Další dva měli dopravní zácpu, takže oba týmy zůstaly v kabinách více než dvacet minut a čekaly, až se muži v pruhovaném objeví. Začátek utkání byl poměrně divoký, zejména na mělnické straně to vypadalo, že obrana je ještě na dovolené. Omluvou pro domácí je fakt, že obrana byla kvůli zraněním a nemocem hodně oslabená (chyběli Drábek, Pokorný, Nesládek a Chvátal), po pátečním divokém (a velmi hektickém) vyřizování všech náležitostí spojených s hostováním z Kobry a s propadlou registrací ale stihl první zápas Miloslav Cafourek, zkušená posila domácích obranných řad. Ani on ale nezabránil tomu, aby hned první střela hostů v první minutě hry skončila v domácí brance. Golfákem z vrcholu kruhů se prosadil Novák – 0:1. Domácí vyrovnali poměrně rychle, už ve třetí minutě zápasu. Petr Litera nejdříve po parádní akci trefil tyč, dorážel do chumlu hráčů před Papouškem ve slánské brance, ale puk do branky dostal za Matouška nakonec až dojíždějící M.Příhoda -1:1. Oslavný chorál fanoušků umlkl ale vzápětí, a to ve chvíli, kdy se na Vokurku řítil osamocený útočník soupeře. Vokurka ale jeho blafák vykryl a z tribun bylo slyšet velké vydechnutí. V 8.minutě ale už bylo pro domácí zle. Vlček střílel a Kolář z dorážky překonal Vokurku a poslal hosty do vedení – 1:2. Opět poměrně rychlé vyrovnání zařídil T.Havel, který si mocně říkal o přihrávku, která vzápětí od J.Verneka přišla a Havel pohotově v kleče překonal Matouška podruhé – 2:2. V závěru třetiny byl vyloučen hostující Sekerka (Za sekání. Také za co jiného, že? Možná ještě tak za podražení…), domácí ale početní výhodu, která byla na posledních 10 vteřin ještě zdvojena kvůli vyloučení Davida, i přes několik dobrých šancí využít nedokázali. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:2. Je nutné říci, že hosté hráli velmi aktivně, nedávali domácím moc prostoru, v obraně rychle přistupovali k hráčům a dobře bruslili. Na mělnické straně bylo k viděné dost nepřesností, přeci jenom je vidět, že sezóna teprve začíná a hráči si na sebe teprve zvykají…

Na začátku druhé části hry předvedl pěknou individuální akci T.Havel, prohodil si puk mezi bruslemi a vystřelil, Matoušek byl tentokrát ale pozorný a skóre se neměnilo. O chvíli později se v rohu kluziště uvolnil D.Kratochvíl a dostal se sám až před Matouška, jeho blafák ale skončil také jen ve výstroji hostujícího brankáře. Ve 28.minutě se mohl mezi střelce zapsat i M.Cafourek, kterému mezi kruhy předložil vynikající přihrávku od zadního mantinelu T.Havel. Cafourek ale nabídnutou šancí pohrdl a soupeřovu branku minul. Krátce po polovině zápasu hosté vytvořili velký závar před Vokurkovou brankou, domácí Cicvárek obětavě zalehl střelu jednoho z hostů, rozhodčí ale jeho zákrok v brankovišti posoudil jako zdržování hry a nařídil samostatný nájezd. Slánský Sekerka na Vokurku vyzrál a zařídil hostům vedení 3:2. Minutu před koncem využil dvojnásobnou početní výhodu z rychlého přečíslení J.Vernek s Literou. Vernek přesnou přihrávkou vybídl Literu k zakončení a ten ukázal, že je střelec „par-excellence“ – vyrovnáno na 3:3. To ale ještě nebylo všechno, v poslední minutě třetiny, tentokrát při pokračující přesilovce 5 na 4 dorazil střelu T.Havla za bezmocného Matouška Příhoda a zařídil Mělníku průběžné vedení 4:3.

Třetí třetina se vyvíjela podobně jako první dvě – rozháraná hra, řada nepřesností na obou stranách, ale objektivně řečeno, hosté lépe bruslili, aktivně napadali a obětavě bránili, zatímco domácím se příliš nedařilo usadit se v útočném pásmu a vytvořit si delší tlak. Ve 48.minutě trefil po pěkné individuální akci J.Heran pouze tyčku branky hostí. Aktivně hrající hosté se dočkali vyrovnání tři minuty před koncem základní hrací doby, ve dvojnásobné přesilovce se na brankovišti prosadil důrazný David – 4:4. Aby toho nebylo málo, tak v čase 58:23 zastavil časomíru svoji druhou trefou v zápase hostující Sekerka a s domácími to vůbec nevypadalo dobře – 4:5. Mělnický trenér Boháček stáhl ze hry Vokurku, následující power-play domácích ukončil Šubrt, který baseballovým způsobem trefil letící kotouč a vyrovnal na 5:5. Ve zbylém čase základní hrací doby se již skóre neměnilo a na Mělníku tak byla k vidění novinka letošní sezóny – pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Někteří diváci byli zaskočeni tím, že do hry nastoupila první útočná trojice Mělníka a obránci zůstali na střídačce. Trenérův taktický záměr ale vyšel dokonale, protože už při prvním střídání po necelé minutě nastaveného času dorazil kotouč za záda Matouška-T.Havel – 6:5 pro Mělník.

Do příští soboty mají mělničtí hráči i trenéři určitě o čem přemýšlet. Do hry by se měli dostat i někteří z dnešních marodů, další týden tréninku snad uhladí i některé kostrbatosti ve vzájemné spolupráci... Utkání proti SK Černošice začíná v sobotu 23.9.2017 v 17:30