Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 4:5

23.09.2017 | Viktor Šebík

Divoké utkání, které se po pěti minutách zdálo být pro domácí tým snadným soustem, nakonec vyhrály Černošice

2. kolo | Sobota 23.09.2017, 17:30

HC Junior Mělník - Černošice

Branky a nahrávky: 3. Šubrt (Cafourek), 5. Příhoda (T.Havel), 36. Kašák (Krejsa), 51. Litera (Kašák) - 17. Staněk (Pulkrab), 23. Sem (T.Jobek), 31. Krudenc (T.Jobek), 51. Němeček (Ureš, Staněk), 59. Krudenc (Šalamoun, Mráz)

Vyloučení: 3-3, navíc za faul Němečka (Černošice) bylo nařízeno trestné střílení, D.Havel neproměnil. Využití 0-0, v oslabení 0-0.

Rozhodčí: Kučera - Doskočil, Pokorný

Diváci 250

HC Junior Mělník: Fiala (Vokurka) - Prejza, Novák, Kubica, Cafourek, Krejsa, Novotný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Heran

Černošice: Frolík (Netopil) - Němeček, Kratochvíl, Ureš, Sem, Staněk, Vladyka, O.Jobek, T.Jobek, Šalalmoun, Loskot, Pulkrab, Krudenc, Mráz

Jak ztratit utkání, ve kterém soupeře výrazně přestřílíte, na vyložené šance vyhrajete tak 15:3 a po první třetině byste si zasloužili vedení 7:1? Tak odpověď na tyto otázky dal dnešní zápas KLM mezi domácím Mělníkem a mužstvem z Černošic.

Domácí vstoupili do zápasu mnohem lépe než před týdnem proti Slanému. Od začátku dobře bruslili a svého soupeře vlastně vůbec k ničemu nepustili. Mělnická obrana, i když stále oslabená o Drábka, Nesládka, Pokorného a Chvátala, skřípala o poznání méně než v prvním domácím zápase, Mělník přidal na důrazu v osobních soubojích a Černošice si musely chvílemi připadat jako na kolotoči. Skóre otevřel ve 3.minutě D.Šubrt, který se protáhl po pravém křídle až před černošickou branku a blafákem překonal Frolíka – 1:0. Po dalších dvou minutách zvyšoval na 2:0 pro Mělník M.Příhoda, který zužitkoval chytrou přihrávku T.Havla a prostřelil zblízka Frolíka po ledě. O chvíli později se do velké šance dostala druhá útočná lajna domácích, ani Kašák a ani Vernek ale nedokázali za brankovou čáru dostrkat kotouč, který ležel v brankovišti mimo dosah brankáře hostí. Hosté byli v této chvíli v totálním rozkladu, na ledě bylo jenom jedno mužstvo a vypadalo to, že více než o body se bude hrát o výši výsledného skóre. Domácí v průběhu první třetiny trefili dvakrát tyč, stoprocentní šanci zahodila po krásné kombinaci první lajna, gólovou šancí pohrdl P.Litera, prázdnou branku netrefil zblízka ani J.Vernek. Tolikrát zmiňované pravidlo „nedáš-dostaneš“ se naplnilo v 17.minutě, kdy se ze skrumáže před brankovištěm trefil Staněk – 2:1. To, že se na mělnických holích dnes usadila smůla, potvrdil i v poslední minutě první třetiny D.Havel, který neproměnil trestné střílení. Do kabin se tak místo jasného vedení Mělníka šlo za stavu 2:1 a bylo zaděláno na drama.

To se potvrdilo hned na začátku druhé části hry. Tlak Mělníka, ztráta kotouče v útočném pásmu, situace jeden na jednoho, kde za polovinou hřiště mělnický obránce nezastavil černošického Sema a ten v samostatném úniku nedal Fialovi šanci – 2:2. Tlak Mělníka sice pokračoval, ale nebyl už takový, jako v první třetině. Mělník si vypracoval další dobré střelecké pozice, nedokázal je ale využít. Hra byla v této chvíli hodně rozháraná, Mělničtí sázeli hodně na individuální akce, které ale dost často končily ztrátou kotouče a rychlým protiútokem. Z jedné takové akce hosté vstřelil vedoucí branku –T.Jobek a Krudenc předvedli ukázkové zakončení situace dvou proti jednomu, Fiala se neměl šanci přesunout a Krudenc tak střílel prakticky do prázdné branky – 2:3. Vyrovnání Mělníka zařídil P.Kašák, který ještě na vlastní polovině nabral rychlost, prosmýkl se kolem bránících soupeřových hráčů a přesnou střelou překonal Frolíka – 3:3.

Třetí třetina byla hodně nervózní. Domácí měli sice stále opticky navrch a byli i střelecky aktivnější, protiútoky Černošic ale byly mnohem rychlejší (díky většímu pohybu puku mezi hráči) a pro domácí i stále nebezpečnější. V 51. minutě se podařilo P.Literovi vyjet od zadního mantinelu před Frolíka a mezi betony ho překonat – 4:3. Hlášení o změně stavu ještě ani nedoznělo a bylo opět vyrovnáno. Němeček nevěděl co s kotoučem, tak ho směrem od mělnické střídačky nastřelil na Fialu, jehož svědomí se musí černat ještě teď, kotouč mu propadl mezi lapačkou a tělem – 4:4. Domácí byli v tu chvíli v křeči a veškeré snahy o individuální překonání soustředěné obrany Černošic končily neúspěchem, přesné vzájemné spolupráce mělnických hráčů bylo jak šafránu. Dopadlo to tak, jak to dopadnout asi muselo – dvě minuty před koncem rozebrali černošičtí hráči mělnickou obranu a Krudenc zakončoval, podobně jako v případě svého prvního gólu téměř do prázdné klece – 4:5. Z tohoto tvrdého direktu se již domácí tým nedokázal zvednout, ani téměř minutová power-play už obraz hry nezměnila a Frolík nemusel až do konce utkání řešit žádnou závažnější situaci…

Zabojovat o další body mohou mělničtí hráči v prvním derby této sezóny už ve čtvrtek, 28.9.2017, utkání v Neratovicích začíná v 18:30. A o dva dny později, v sobotu 30.9.2017 přijede na Mělník Vlašim (17:30).

Statistiky hráčů najdete ZDE