Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Buldoci Neratovice - HC Junior Mělník 1:7

28.09.2017 | Viktor Šebík

Body z prvního letošního derby putují do Mělníka

3. kolo | Čtvrtek 28.09.2017, 18:30

HC Buldoci Neratovice - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 9. Macek (Važanský) - 6. Novotný (Novák), 12. T.Havel (Šubrt), 27. Kašák (Cicvárek), 28. Příhoda (T.Havel, Litera), 32. Příhoda (T.Havel), 47. Cafourek (T.Havel), 55. Kašák (D.Havel)

Vyloučení: 2-5. Využití: 0-1. V oslabení: 0-1.

Rozhodčí: Čáp - Větrovský, Doskočil

Diváci: 720

HC Buldoci Neratovice: Kresta (od 28:30 Vašíček) - Mrázek, Pařík, Veselý, Sojka, Šimek, Pšánský, Litomyský, Horevaj, Pek, Vočadlo, L.Prejza, Štukheil, Mareček, Rak, Macek, Važanský

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - M.Prejza, Novák, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, Valda, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

Úvod prvního letošního derby patřil jednoznačně domácím – státní hymna zazpívaná mělnickým J.Růžkem, jakož i úvodní vhození puku neratovickou starostkou, paní Mgr.Mrzlíkovou, to se opravdu povedlo.

Potom se ale začal hrát hokej a kromě prvních několika minut, kdy se velmi silně motivovaní domácí Buldoci dostávali do obranného pásma Mělníka, probíhal zbytek zápasu poměrně v klidu v mělnické režii. V páté minutě výrazně zahrozil P.Litera, který nikým neatakován obkroužil Krestovu branku, jeho zakončení ale nebylo přesné. Co se nepovedlo Literovi, to dokonala o pár vteřin mělnická dvojice J.Novák – O.Novotný. Prvně jmenovaný vyslal od modré střelu do brankového prostoru, druhý jmenovaný parádní tečí mimo dosah Kresty poslal Mělník do vedení – 0:1. Další gólové šance se poté odehrávaly před brankou Neratovic – v osmé minutě neproměnil velkou příležitosti M.Příhoda, Litera vyzval ke skórování J.Herana, kterého domácí obrana nechala trestuhodně volného před Krestou, Heran ale neproměnil. Z ojedinělé akce potom skórovali domácí, puk do branky i se zmrzlým Vokurkou dotlačil Macek – 1:1. Hosté ale nenechali nikoho ani na chvíli přemýšlet o tom, kdo má otěže zápasu pevně ve svých rukách. Další branka v domácí síti visela ve vzduchu v jedenácté minutě, kdy mělnická trojice Kratochvíl – Vernek – Kašák rozebrala domácí obranu na prvočísla, Neratovice ale v té chvíli Kresta podržel. O necelou minutu později byl ale krátký na parádní blafák T.Havla. D.Šubrt vyhrál buly, T.Havel se prosmýkl mezi statickými obránci Neratovic a táhlým blafákem do bekhendu, kdy si v klidu vyčkal, až Kresta ulehne, poslal Mělník do vedení – 1:2. Chvíli po vhazování citlivě nahozený kotouč vylákal z brankoviště Krestu k zásahu až před modrou čárou, Litera ale kotouč stihl zachytit a měl před sebou v té chvíli zcela opuštěnou branku. Tedy zdánlivě – Litera měl plné ruce práce se zpracováním odraženého kotouče, navíc se neratovický bek obětavě vracel…každopádně Literovo zakončení brankou neskončilo. Literovi se nepodařil skórovat ani v poslední minutě první třetiny, kdy v situaci třech na jednoho zvolil střelu.

I na začátku druhé třetiny byli Mělničtí jasně lepší. Domácí hráči se snažili zvýšit důraz, ale postupně docházející síly často znamenaly, že namísto tvrdého „hitu“ domácí hráči propadali a nebyli schopni zabránit Mělníku v jeho dobrém pohybu. Velkou šanci si v této části utkání vytvořil Kašák, který sám před Krestou neuspěl. Do listiny střelců se zapsal až ve 27. minutě, kdy do sítě domácí branky uklidil Cicvárkovu střelu od modré – 1:3. Ujala se i parádní přesilovková kombinace první mělnické řady – T.Havel skvělou přihrávku napříč pásmem nabil Příhodovi, proti jeho střele bez přípravy neměl Kresta sebemenší šanci – 1:4. Domácí tým se dostával do krize – hráči přestávali bruslit, začal být vidět nedostatek kondice. Mělníku se tak stále více otevírala okénka v domácí obraně. Jedno takové okénko (možná dokonce okno – protože jak jinak nazvat prázdnou branku?) smolně nevyužil J.Vernek před polovinou zápasu. O chvíli později zopakoval vynikající přihrávku T.Havel a zopakoval se i střelec, tedy M.Příhoda – 1:5. V této chvíli skončilo utkání pro nešťastného Krestu, kterého v domácí brance vystřídal Vašíček. Nového brankáře domácích zpotili hosté z Mělníka okamžitě několika vynikajícími šancemi, za zmínku stojí hned první střídání, kdy v útočném pásmu Neratovic opět úřadovala trojice Kratochvíl – Kašák – Vernek. Střeleckou smůlu si dvakrát vybral P.Kašák, který si vypracoval dvě vynikající šance, ale tváří v tvář Vašíčkovi neuspěl.

Poslední třetina probíhala v duchu té předchozí – Mělník byl aktivní a dobře bruslil, domácí působili unaveným a statickým dojmem a nebyli schopni se vymanit z tlaku. Několikrát došlo i k tomu, že v obranném pásmu Mělníka se vytvořila mlha, kterou neměl pořádně kdo rozjezdit…. T.Havel zkompletoval svůj hattrick vynikajících přihrávek – po levém křídle zavezl puk do útočného pásma, posunul jej za sebe na M.Cafourka a ten ze střední vzdálenosti trefil perfektně vzdálenější horní růžek Vašíčkovy branky – 1:6. Pět minut před koncem zápasu, při přesilovce domácího týmu, zařídil P.Kašák asi nejhezčí moment celého utkání. Na vlastní modré vybojoval kotouč, Mělničtí pláchli do situace tří proti jednomu, Kašák (coby levák) z pravého křídla přehnaně naznačil přihrávku na druhou stranu, čímž zmrazil domácího obránce. Podivným způsobem si potom bekhendem prostrčil kotouč zezadu mezi bruslemi a opět bekhendem, navíc v poměrně rozhozeném postoji, do kterého se sám vystavil po té předchozí parádě, poslal malou skulinkou kotouč ke vzdálenější tyči Vašíčkovy branky a tribuny šílely – 1:7. Ve zbylém čase si další situace vypracovali Příhoda, Šubrt a A.Valda (mělnický junior, který absolvoval svoji vydařenou premiéru v Krajské lize mužů), žádná z těchto šancí ale už brankou neskončila.

Mělník tedy zasloužené veze z Neratovic tři body a hned v sobotu může navázat na svůj výkon v domácím utkání s Vlašimí. Začátek zápasu je tradičně v 17:30.