Muži: HC Junior Mělník - Hokejový klub Čáslav, z.s. 3:1

04.11.2017 | Barbora Šebíková

Vyhrocené utkání dotáhli Mělničtí do vítězného konce.

9. kolo | Sobota 04.11.2017, 17:45

HC Junior Mělník - HK Čáslav

Branky a nahrávky: 18. Šícha (Havel T., Šubrt), 43. Havel T. (Drábek), 46. Drábek - 7. Muras (Kůrka)

Vyloučení: 10-9. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Jecelín - Valda, Kotek.

Diváci: dle zápisu 648, ve skutečnosti cca 350

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Drábek, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa - Havel T., Havel D., Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný.

HK Čáslav: Svoboda M. (Kočí) - Skokan, Svoboda L., Lang, Kadlec, Kůrka, Šlejtr, Janata - Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, Kapec, Muras, Borovanský, Miler, Šudoma, Sladký, Němec.

Mělničtí hokejisté dnes na domácím ledě přivítali pro ně zatím neznámého soupeře – Hokejový klub Čáslav. Byl to zápas plný napětí a zbytečně vyhrocených situací a soubojů, za jejichž pozadím bohužel stojí způsob hodnocení ze strany hlavního rozhodčího.

V první třetině si větší tlak získali hosté, což dokázal i první brankou čáslavský hráč Muras, jemuž nahrával Kůrka 0:1. Naši se trápili a teprve na konci této třetiny se jim podařilo smůlu prorazit díky spolupráci Havla T., který zdatně nahrál Šíchovi, a ten konečně zdolal branku čáslavského brankáře Svobody M. 1:1.

Druhá třetina přinesla šance na obou stranách, ale hra se začala vyostřovat právě díky nedůslednému hodnocení hlavního rozhodčího. Ve 29.minutě měl šanci Prejza a vzápětí Příhoda, který měl smůlu hned dvojnásobnou - nevyšla mu ani střela mezi nohy brankaře, ani dorážka. V těchto šlépějích kráčela i další lajna – Šícha, Havel D. a Kratochvíl – ani jim se nepodařilo zdolat Svobodovu svatyni. Další šanci si vytvořil Litera, který byl nakonec faulován, a ani on nedostal puk do soupeřovy brány. V závěru druhé třetiny se objevily další naděje na branku díky Kašákovi a Šubrtovi, ale i oni nebyli úspěšní. V poslední třetině došlo k velmi vyhrocené situaci, kdy čáslavský hráč Kraučuk nesportovně zabrzdil u mělnického brankáře Vokurky, což lze posoudit i dvouminutovým trestem, ale hned vzápětí tento ryze nesportovní přístup logicky potrestal mělnický obránce Krejsa krosčekem, za což si vykoledoval bitku s čáslavským Křištanem a oba dostali trest do konce utkání. I když třetina skončila bez branky na obou stranách,  přesto si domácí začali pomalu získávat převahu.

Závěrečná třetina už patřila domácím hráčům. Nejprve Drábek dostal střelu od modré za bránu soupeře a ta se odrazila k Havlovi, kterému se podařilo vytáhnout puk před bránu a úspěšně zakončit na 2:1. Posléze Drábek vytáhl puk přes střední pásmo, na modré ustál faul a nakonec vymetl pavučiny v horním rohu Svobodovy brány 3:1. Ve 49.minutě došlo ke kuriózní situaci, kdy se Šubrt ocitl v podobné situaci jako čáslavský hráč Kraučuk na konci druhé třetiny a zabrzdil u Svobody, avšak z boku a hned se omluvil, přesto byl vyloučen na 2 minuty. V závěru třetiny hostující zvolili power play, ale branku nedali, naopak měli velkou práci zabránit Mělnickým, aby své skóre ještě nezvýšili.

Nejlepším hráčem hostí byl vyhlášen Lang Lukáš a z domácích David Havel.

Další zápas se hraje příští týden v neděli 12.11.2017 v Kolíně, kde mají svůj domácí stadion hokejisté HC Žabonosy. Utkání začíná v 16:00, odjezd od mělnického zimáku je ve 13:00.

Statistiky najdete ZDE

Autobus do Popovic

Na sobotní zápas do Popovic jede autobus v 15:00 od stadionu

Přípravka 2010 vyhrála HKK Silver Cup

Série kralupských turnajů s názvem HKK Silver Cup pro r. 2010 měla na pořadu šesté pokračování, tentokrát s podtitulem Vánoční Silver...

Nábor 9.12.2017

V sobotu 9.12.2017 se na mělnickém zimním stadionu sešli malí zájemci o bruslení a hokej

Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora

Extraligoví chomutovští piráti se bojí Mělníka!

Mladší žáci - Výlet do Nymburku přinesl devítigólovou radost.

Turnaj ČSLH v Minihokeji přípravek 2010, Neratovice 3.12.2017.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 1:5

Mikuláš na ledě HC Junior Mělník