Muži: HC Junior Mělník - Hokejový klub Čáslav, z.s. 3:1

04.11.2017 | Barbora Šebíková

Vyhrocené utkání dotáhli Mělničtí do vítězného konce.

9. kolo | Sobota 04.11.2017, 17:45

HC Junior Mělník - HK Čáslav

Branky a nahrávky: 18. Šícha (Havel T., Šubrt), 43. Havel T. (Drábek), 46. Drábek - 7. Muras (Kůrka)

Vyloučení: 10-9. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Jecelín - Valda, Kotek.

Diváci: dle zápisu 648, ve skutečnosti cca 350

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Drábek, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa - Havel T., Havel D., Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný.

HK Čáslav: Svoboda M. (Kočí) - Skokan, Svoboda L., Lang, Kadlec, Kůrka, Šlejtr, Janata - Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, Kapec, Muras, Borovanský, Miler, Šudoma, Sladký, Němec.

Mělničtí hokejisté dnes na domácím ledě přivítali pro ně zatím neznámého soupeře – Hokejový klub Čáslav. Byl to zápas plný napětí a zbytečně vyhrocených situací a soubojů, za jejichž pozadím bohužel stojí způsob hodnocení ze strany hlavního rozhodčího.

V první třetině si větší tlak získali hosté, což dokázal i první brankou čáslavský hráč Muras, jemuž nahrával Kůrka 0:1. Naši se trápili a teprve na konci této třetiny se jim podařilo smůlu prorazit díky spolupráci Havla T., který zdatně nahrál Šíchovi, a ten konečně zdolal branku čáslavského brankáře Svobody M. 1:1.

Druhá třetina přinesla šance na obou stranách, ale hra se začala vyostřovat právě díky nedůslednému hodnocení hlavního rozhodčího. Ve 29.minutě měl šanci Prejza a vzápětí Příhoda, který měl smůlu hned dvojnásobnou - nevyšla mu ani střela mezi nohy brankaře, ani dorážka. V těchto šlépějích kráčela i další lajna – Šícha, Havel D. a Kratochvíl – ani jim se nepodařilo zdolat Svobodovu svatyni. Další šanci si vytvořil Litera, který byl nakonec faulován, a ani on nedostal puk do soupeřovy brány. V závěru druhé třetiny se objevily další naděje na branku díky Kašákovi a Šubrtovi, ale i oni nebyli úspěšní. V poslední třetině došlo k velmi vyhrocené situaci, kdy čáslavský hráč Kraučuk nesportovně zabrzdil u mělnického brankáře Vokurky, což lze posoudit i dvouminutovým trestem, ale hned vzápětí tento ryze nesportovní přístup logicky potrestal mělnický obránce Krejsa krosčekem, za což si vykoledoval bitku s čáslavským Křištanem a oba dostali trest do konce utkání. I když třetina skončila bez branky na obou stranách,  přesto si domácí začali pomalu získávat převahu.

Závěrečná třetina už patřila domácím hráčům. Nejprve Drábek dostal střelu od modré za bránu soupeře a ta se odrazila k Havlovi, kterému se podařilo vytáhnout puk před bránu a úspěšně zakončit na 2:1. Posléze Drábek vytáhl puk přes střední pásmo, na modré ustál faul a nakonec vymetl pavučiny v horním rohu Svobodovy brány 3:1. Ve 49.minutě došlo ke kuriózní situaci, kdy se Šubrt ocitl v podobné situaci jako čáslavský hráč Kraučuk na konci druhé třetiny a zabrzdil u Svobody, avšak z boku a hned se omluvil, přesto byl vyloučen na 2 minuty. V závěru třetiny hostující zvolili power play, ale branku nedali, naopak měli velkou práci zabránit Mělnickým, aby své skóre ještě nezvýšili.

Nejlepším hráčem hostí byl vyhlášen Lang Lukáš a z domácích David Havel.

Další zápas se hraje příští týden v neděli 12.11.2017 v Kolíně, kde mají svůj domácí stadion hokejisté HC Žabonosy. Utkání začíná v 16:00, odjezd od mělnického zimáku je ve 13:00.

Statistiky najdete ZDE

LETNÍ TRÉNINKOVÝ KEMP pro ročníky 2010–2015

Tým HC Junior Mělník pořádá ve dnech 27.7.–31.7.2020 letní hokejový kemp, určený pro klubové hráče ročníků 2010–2015.

PŘÍPRAVNÉ OBDOBÍ (LETNÍ PŘÍPRAVA) SŽ + MŽ + ročníky 2010 – 2015

Pro mládežnické týmy HC Junior Mělník začíná od pondělí 11.5.2020 letní příprava.

Výzva k individuálnímu tréninku pro mladé hráče

Pojďme trochu potrénovat, ať jsme připravení na další sezónu.

Semifinále KLM

UKONČENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU MĚLNÍK