Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram 3:2

10.02.2018 | Viktor Šebík

59:55. Toto číslo svítilo na časomíře, když V.Drábek vstřelil vítězný gól Mělníka

21. kolo | Sobota 10.02.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Příbram

3:2

1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. T.Havel (Příhoda), 27. T.Havel (Příhoda), 60. Drábek (Příhoda) - 14. Mácha (Šír, Dragoun), 31. Mácha (Mikeska)

Vyloučení: 6-7. Využití: 0-0. V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Doubek - Doskočil, Pokorný

Diváci: 260

HC Junior Mělník: Vokurka (Šimáček) - Prejza, Drábek, Novák, Kubica, Nesládek, Cafourek, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl

HC Příbram: Čech (Vávra) - Matouš, Šlemenda, Šír, Rampfel, Grubner, Tobolič, Mácha, Furch, Kocík, Mikeska, Hlaváč, Pejsar, Beneš, Anděl, Šmejkal, Dragoun, Kadič

Poslední domácí zápas základní části krajské ligy mužů 2017-2018 odehráli mělničtí hráči proti jednomu z potenciálních soupeřů pro play-off, celku HC Příbram. Mělnické Áčko po několika předchozích utkáních, které se příliš nepovedly, mělo možnost před play-off trochu urovnat výkon i sebevědomí. Skóre utkání domácí otevřeli v sedmé minutě, M.Příhoda nahrál na střed hřiště T.Havlovi, ten svoji střelu ukryl za chrániče bránícího beka Příbrami a po ledě k tyči překonal poprvé Čecha v soupeřově brance – 1:0. Mělník měl více ze hry, Příbram se k vážnějšímu ohrožení Vokurkovy branky v této fázi hry víceméně nedostala. Mělnické střely ale pro Čecha také příliš nebezpečné nebyly, většinou se jednalo o střelbu z dálky, nebo o střely, které Čech viděl a dokázal je tak v pohodě zastavovat. V 11.minutě hry měl smůlu na své holi P.Litera, který v přesilovce z těsné blízkosti dorážel střelu, ale těsně minul prázdnou příbramskou branku. O dvě minuty později výborně tečoval Příhodovu střelu J.Vernek, kotouč však skončil pouze na tyčce. Ve čtrnácté minutě hosté vyrovnali, ve skrumáži před Vokurkovou brankou se nejlépe zorientoval Mácha – 1:1. Slibnou šanci si domácí vytvořili o další dvě minuty později, když se do přečíslení dvou na jednoho dostal D.Šubrt s Příhodou. Prvně jmenovaný se ale trochu zamotal do kličky a nakonec se mu nepodařilo vystřelit. V poslední minutě první třetiny zahrozil střelou bez přípravy T.Havel, ani následné dvě jedovaté střely M.Cafourka si ale cestu do příbramské branky nenašly.

Ve 25. minutě hry se dostali do přečíslení tři na jednoho hosté, Vokurka ale jejich akci zastavil. V.Drábek se v té chvíli hodně zlobil na hlavního rozhodčího Doubka, protože právě jeho „zákrok tělem“ na couvajícího mělnického obránce byl příčinou toho, že hosté se zmocnili kotouče a vzniklo výše zmíněné přečíslení. Ani další situaci dvou proti jednomu nepřetavili ve vedoucí branku Šubrt s Příhodou. Jejich akce ale byla začátkem totálního rozkladu soupeřovy obrany, po němž se po ledě v bezprostředním okolí Čechovy branky válelo několik příbramských hráčů, aniž tušili, kde se nalézá puk. To ale velmi dobře věděl T.Havel a na pohled poměrně snadno zařídil vedení Mělníka 2:1. Po této brance zkoušel soupeř několikrát fintu s „bukařem“. Přesně v polovině zápasu se tímto způsobem dostal do brejku jeden ze soupeřových útočníků, velmi dobře se ale stihl vrátit K.Kubica, který jej čistě odstavil tak, že příbramský hráč ani nevystřelil. Podobným způsobem se ale přeci jenom podařilo Příbramským vyrovnat. Mácha se prosmýkl za záda mělnických obránců a  v samostatném úniku procedil puk pod J.Vokurkou – 2:2. Mělník se mohl dostat zpět do vedení v přesilovce v závěru druhé třetiny, od modré čáry letělo na Čechovu branku několik velmi dobrých střel, ale nenašel se nikdo, kdo by Čechovi clonil a tečoval, nebo dorážel střely.  Podruhé se tedy do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu a třetí třetina slibovala dramatické vyvrcholení dnešního zápasu.

Do třetí třetiny vhodili rozhodčí nějaký neposedný puk. První tři minuty totiž odskakoval všem hráčům od hokejek, schovával se jim do rýh v ledu, vyhýbal se čepelím a vůbec si dělal, co chtěl. Jeden z postarších diváků vedle kotle poznamenal, že „to je jak u nás na rybníku“. Pod plnou kontrolu dostal kotouč až ve 45.minutě P.Litera, který se přes čtyři soupeřovy hráče dostal až sám před Čecha, jeho blafák ale jenom těsně minul tyčku příbramské branky. Poté předvedl svoji poslední dnešní kulišárnu ten škodolibý kousek černé pryže, když podlezl čepel Vernekovy hokejky po mohutném nápřahu na středu hřiště na vrcholu kruhů a místo roztržené sítě příbramské branky se naopak vydal do rychlého protiútoku spolu se třemi hráči hostujícího celku proti dvěma obráncům Mělníka, Vokurka naštěstí odolal. S postupujícím časem bylo vidět, že domácí se bojí udělat chybu, která by mohla znamenat ztrátu utkání, hosté se do vážnějších akcí také nepouštěli. Zhruba pět minut před koncem ale musel krátce po sobě předvést dva velmi těžké zákroky Vokurka, domácí fanoušci museli mít v té chvíli asi zatajený dech, Vokurka ale s bravurou obě situace zvládl. Utkání směřovalo do nevyzpytatelného prodloužení, když pár vteřin před koncem základní hrací doby udělal ohromnou hrubku u Čechovy branky jeden z hostujících hráčů, Příhoda se zmocnil kotouče, objel příbramskou branku a naservíroval kotouč na Drábka najetého mezi kruhy. Jeho nechytatelný golfák mezi betony nešťastného Čecha pak zastavil časomíru v čase 59:55.

Příští neděli hraje Mělník v Rakovníku od 17:30 (odjezd autobusu bude upřesněn během týden). Poslední kolo základní části tak svádí do vzájemného souboje první a druhý tým divize Západ. Před nadcházejícím play-off to tedy bude pro mělnické mužstvo ta nejtěžší možná prověrka.

Vzhledem k tomu, že Černošice dnes prohrály se Slaným 3:6, má Mělník pro čtvrtfinále jistotu, že první utkání hraje doma. No a protože Rakovník dnes prohrál v Neratovicích, bude stačit Mělníku jakýkoliv bodový zisk z Rakovníka k udržení prvního místa v tabulce. V tom případě by soupeřem pro první kolo byl tým HC Slaný, v případě prohry Mělníka v Rakovníku o 6 a více branek, by do Mělníka přijely Černošice. Doufám, že jsem to dobře spočítal a že ve středu 21.2.2018 udivíme v Mělníku v repríze loňského finále HK Lev Slaný… J

Muži: HK Lev Slaný - HC Junior Mělník 3:2

Hokejisté HK Lev Slaný vyhráli i druhý čtvrtfinálový zápas série a postupují do semifinále. Mělníku naopak sezóna skončila.

Autobus na zápas KLM ve Slaném

Na odvetné čtvrtfinálové utkání KLM ve Slaném odjíždí autobus v pátek 23.2.2018 v 15:30 od zimního stadionu v Mělníku

1.Čtvrtfinále KLM: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 3:4 po prodloužení

Slaný vede v 1:0 na zápasy