Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník

15.09.2018 | Viktor Šebík

Mladý mělnický tým si na úvod soutěže poradil s Rakovníkem i v hodně improvizované sestavě.

1. kolo | Sobota 15.09.2018, 17:30 | ZS Mělník

HC Junior Mělník - HC Rakovník

8:4

3:1, 1:3, 4:0

Branky a nahrávky: 2. Kratochvíl (Stinka, A.Janele), 10. A.Janele (P.Litera), 17.Škarohlíd (Heran, P.Litera), 27. Husák (Cicvárek), 49. Husák (Šubrt, Cicvárek), 52. D.Havel (Cicvárek), 53. T.Havel (Cicvárek), 55. Stinka (P.Litera) - 6. Macháček (Kratochvíl), 25. Okegawa (Vyskočil), 25. Kratochvíl (Ambroz), 34. Vlk (Kounovský)

Vyloučení: 8-8, navíc Nosek (Rakovník) 10+OK+TH, využití 5-2, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Jecelín - Kotek, Rudolph

Diváci: 150

Diváci: 150

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Kapoun, Cicvárek, F.Janele, P.Litera, A.Janele - T.Havel, D.Havel, Šubrt, Škarohlíd, Lenc, D.Litera, Kratochvíl, Husák, Heran

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) - Bětrovec, Mikeš, Petráček, Zuska, Vyskočil, Hulcr, Vlk, Grill, Okegawa, Hegenbart, Ambroz, Nosek, Kounovský, Kratochvíl, Macháček, Nekvinda

Pod vedením trenéra J.Škubala se k prvnímu zápasu postavilo mělnické Áčko bez celé řady hráčů základní sestavy. Z obránců například zůstali pouze M.Prejza s T.Cicvárkem a do hry tak museli naskočit obránci juniorky F.Janele a K.Kapoun. Zadní řady posílili pro dnešní utkání i A.Janele a P.Litera. Vzhledem k celkovému množství odrůstajících juniorů v dnešní sestavě (více než dvě třetiny hráčů na soupisce jsou mladší než 23 let) se tedy dal čekat trochu útočnější hokej a možná i divočejší skóre…

Fanouškovský transparent s výzvou „Zpátky na vrchol“ si jako první vzal k srdci D.Kratochvíl, který po rychlé nahrávce L.Stinky od zadního mantinelu prostřelil rakovnického brankáře Burgra již po 76 vteřinách hry – 1:0. Hosté vyrovnali z přesilové hry, když Kratochvílovu střelu velmi dobře tečoval těsně před Vokurkou Macháček – 1:1. Domácí si vedení vzali zpět také v přesilovce. P.Litera nejprve projel celým útočným pásmem, vyjel zpět na modrou a nahrál na osu hřiště kotouč najíždějícímu A.Janelemu. Ten nezaváhal a „z první“ propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Rakovník poté dostal od hlavního rozhodčího výhodu další přesilové hry, ale mělničtí forvardi Stinka a Kratochvíl odehráli oslabení tak aktivně, že se soupeř díky nim větší část přesilovky vlastně ani nedostal za červenou čáru. V sedmnácté minutě se prosmýkl do brejku J.Škarohlíd a i přes několik faulů bránícího obránce Rakovníka dovezl kotouč až do Burgrova brankoviště, kde ho nakonec s pomocí dojíždějícího J.Herana dokázal dostrkat až za brankovou čáru – 3:1.

Druhá třetina začala ale lépe pro hosty. T.Havel na útočné modré přenechával kotouč K.Kapounovi, ten na něj ale nedosáhl a následný brejk hostí zakončil blafákem Okegawa – 3:2. Neuběhla ještě ani minuta a bylo vyrovnáno. Před trestnou lavicí umotal dva mělnické bránící hráče Ambroz, vyjel směrem k Vokurkově brance, namísto střely ale zvolil křižnou přihrávku na Kratochvíla, který to do odkryté mělnické klece neměl tak složité – 3:3. Domácí se dostali zpátky do vedení o minutu později, když při avizovaném vyloučení zavezl kotouč do útočného pásma T.Havel, vrátil jej zpátky na modrou Cicvárkovi, jehož střelu těsně před Burgrem výborně tečoval T.Husák – 4:3. Rakovník ale ještě před koncem třetiny zvládl vyrovnat. Na využití přesilové hry stačilo Vlkovi pouhých 6 vteřin – Kounovský vyhrál buly a Vlkovu střelu od modré zastínilo Vokurkovi klubko bránících hráčů – 4:4. S Mělníkem mohlo být ještě hůře, rozhodčí Jecelín rozhodl v závěru třetiny o další početní výhodě pro Rakovník. J.Vokurka v domácí brance ale čaroval a znovu ukázal, proč se o něm hovoří jako o nejlepším brankáři středočeské Krajské ligy – jeden z rakovnických hráčů měl těsně před brankovištěm dost času i prostoru na střelu, Vokurka ale jeho jedovatý projektil efektně zastavil bleskurychlou lapačkou.

Jestliže se zhruba v polovině zápasu přitvrdilo, tak na začátku třetí třetiny dal jasný signál o nebojácnosti domácího týmu M.Prejza, který vzorově čistým a tvrdým „tělem“ zastavil mezi střídačkami jednoho z rakovnických útočníků. Ve 43. minutě ujížděl hostující obraně D.Havel, jeho zakončení golfákem ale pouze vyprášilo Burgrovy betony. V pokračující akci vyslal velmi jedovatou střelu po ledě ke vzdálenější tyči Husák, puk ale těsně svůj cíl minul a skončil v rohu kluziště. Stejný hráč se o chvíli později dostal do samostatného úniku, při němž byl faulován. Vyloučení Grilla Husák sám i potrestal, když se trefil po chytré spolupráci Cicvárka s D.Šubrtem – 5:4. V další minutě došlo k momentu, který zásadním způsobem ovlivnil další vývoj zápasu – rakovnický Nosek neudržel nervy na uzdě a po banálním faulu a následném vyloučení počastoval rozhodčího Jecelína nepublikovatelným projevem, který později hlavní rozhodčí v zápise označil slovem „sexistický“. Nosek odešel do kabin s trestem ve hře a Mělník hrál celé dvě minuty přesilovku pět na tři, přičemž jeden z udělených trestů byl dokonce pětiminutový. Ve dvojnásobné přesilovce výborně tečoval před Burgrem střelu od modré čáry Husák, Burgr ale s velkým štěstím odolal. Krátce po skončení dvojnásobné početní výhody se Mělník přeci jen dočkal – po skvělé spolupráci zakončoval D.Havel prakticky do prázdné branky – 6:4. V pokračující početní výhodě se prosadil i starší z bratrů Havlových, Tomáš – střelou od modré zvýšil na 7:4. Skóre utkání uzavřel L.Stinka ml., který svojí střelou z levého křídla překvapil Burgra – 8:4. Poslední slovo v utkání patřilo J.Vokurkovi, který opět skvělou lapačkou vychytal zblízka Nekvindu, který se překvapivě snadno prokličkoval až před mělnickou branku.

První utkání se Mělníku povedlo, 150 přítomných diváků, kteří dali přednost sportu před vinobraním, muselo být s předvedenou hrou spokojeno. Určitě potěší i komentáře odposlechnuté po první třetině před rakovnickou šatnou: „…ten Mělník je ještě rychlejší než býval…..oni si tam chodí jak chtějí…..“. Jestli to bude stejně i v dalším zápase, o tom se budou moci přesvědčit příznivci mělnického hokeje již příští sobotu, kdy se na mělnickém zimáku odehraje první letošní derby. Utkání proti neratovickým Buldokům začíná v sobotu 22.9.2018 v 17:30.