Muži: HC Junior Mělník - Slavoj Velké Popovice 5:3

06.10.2018 | Viktor Šebík

Ze svižného a dramatického utkání berou všechny body hráči Mělníka

4. kolo | Sobota 06.10.2018, 17:30

HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice

Branky a nahrávky: 2. Šubrt (T.Havel), 34. T.Havel (Chvátal), 37. T.Havel, 57. Kratochvíl (Šícha) 60. Lenc (Janele) - 8. Žoha (Braniš, Medřický), 22. Vacek, 54. Vacek (Mareček)

Vyloučení: 8-11, navíc D.Havel (Mělník) 10 minut OT za NAP, Husák (Mělník) 10 minut OT za HRUB, Žoha (Popovice) 5 + do konce utkání za NARZ, Braniš (Popovice) 10 minut OT za HRUB. Využití: 2-1. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Jelínek - Raška, Labuta

HC Junior Mělník: Fiala (Vokurka) - Prejza, Chvátal, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Arazim, Vaněk, T.Havel, D.Havel, Janele, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Lenc, Kratochvíl, Husák, Heran

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Jizba) - Toman, Braniš, Krejčí, Vlček, Nejedlý, Medřický, Mareček, Tichý, Žoha, Rejna, Maňas, Vacek, Chochola

Mělník vstoupil do zápasu proti celku z Popovic velmi aktivně a hned v první minutě utkání si vynutil přesilovou hru. Mělník dokázal tuto přesilovku využít krásným gólem z hole D.Šubrta, i když tento gól se ani zdaleka nedá nazvat typicky přesilovkovým. Celou akci začal T.Havel, který ještě ve vlastním obranném pásmu přenechal kotouč Šubrtovi. Vypadalo to, že Šubrt byl touto přihrávkou trochu zaskočen, nicméně kotouče se ujal a postupoval s ním středem kluziště. Protože se mu ale nikdo ze spoluhráčů nenabídl ke spolupráci, pokračoval Šubrt sám, až se nakonec ocitl prakticky nepovšimnut soupeřovou obranou až před Lorencem. Popovický brankář Šubrtovi jeho klamný pohyb „spolkl i s navijákem“, a Šubrt tak zakončoval do napůl odkryté klece – 1:0. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu, oba týmy hodně bruslily, i když to bylo možná trochu na úkor hokejovosti. Hosté vyrovnali v osmé minutě zápasu, když Žoha v přesilovce šikovně tečoval Branišovu střelu a překonal Fialu, který se v této sezóně postavil do soutěžního utkání mezi tři tyče mělnické branky vůbec poprvé – 1:1. V polovině první třetiny měli domácí výhodu další přesilové hry, ale paradoxně to byli hosté z Popovic, kdo si dokázal vytvořit hned dvě dobré šance. Fiala ale dokázal zastavit sólový únik popovického útočníka i přečíslení dvou proti jednomu. Další přesilovka Mělníka v závěru první části hry byla ze strany domácího týmu mnohem nebezpečnější. Kratochvíl po vybídce Arazima tečoval kotouč před Lorencem těsně nad horní tyč popovické svatyně, stejná dvojice ve spolupráci s D.Havlem a M.Šíchou točila s popovickou obrannou čtveřicí jako na kolotoči, ale puk v brance neskončil. V samotném závěru třetiny opět zahrozili hosté, Fiala ale všechny jejich pokusy zastavil a po dvaceti minutách hry svítilo na časomíře skóre 1:1.

Druhá třetina také začala rychlým gólem, tentokrát ale do domácí branky. Mělničtí obránci ztratili kotouč na útočné modré čáře, Vacek s ním pláchl přes celé kluziště a forhendovým blafákem po zemi překonal Fialu – 1:2. Domácí tým se tlačil dopředu, hostující obrana ale odolávala. Krátce po polovině zápasu střílel od modré Chvátal, vyražený kotouč se odrazil k dojíždějícímu T.Havlovi, jehož střela z úhlu byla přesná – 2:2. T.Havel zařídil po pár minutách další gól Mělníka, když při aktivním napadání donutil soupeřovu obranu ke ztrátě kotouče, se kterým si vyjel do střelecké pozice mezi kruhy a přesnou střelou nedal Lorencovi šanci – 3:2.

Mělník mohl utkání rozhodnout v začátku třetí části zápasu. V další přesilovce měli dobré šance postupně T.Havel, Janele i Šubrt, ale nikomu z nich se v této chvíli ještě překonat Lorence nepovedlo. V polovině třetiny uháněli proti jedinému soupeřovu obránci M.Šícha s T.Lencem, druhý jmenovaný ale nezachytil prudkou přihrávku a šance tak zůstala nevyužita. V následujícím střídání se skvělou spolupráci prezentovala dvojice D.Havel, J.Heran, Heranova střela ale skončila nad soupeřovou brankou. Mělnický tlak pokračoval i při dalším střídání, tentokrát netrefil odkrytou branku D.Chvátal. Za nevyužité šance přišel zasloužený trest – Vacek ukryl svoji střelu za jednoho z domácích obránců a Fialova lapačka máchla jen do prázdna – 3:3. Na Mělníku se schylovalo k dalšímu prodloužení, proti byl ale Kratochvíl, který důrazně dostrkal zblízka puk do popovické branky – 4:3. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby domácím divákům zatrnulo, když byl na dvě minuty za držení vyloučen T.Cicvárek, jeho spoluhráči ale oslabení zvládli poctivě. 7 vteřin před koncem potvrdil výhru domácích svým prvním gólem v dresu A-mužstva T.Lenc, který se nejlépe zorientoval před Lorencovou brankou – 5:3.

Diváci dnes viděli rychlý a dramatický hokej. Hosté z Popovic se snažili bourat domácí rychlost důrazem, někdy až na hraně pravidel. Žoha byl za nešetrný zákrok na Chvátala vyloučen na pět minut plus do konce utkání, v poslední třetině byla k vidění i boxerská vložka v podání T.Husáka a popovického Braniše. Domácí v závěru zvrátili vývoj utkání na svoji stranu a nakonec asi celkem spravedlivě berou všechny tři body.

Příští sobotu jede mělnické Áčko do Mladé Boleslavi, utkání s domácím „B“ mužstvem se hraje ve velké hale a začíná v 17:00.