Muži: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 6:0

19.01.2019 | Viktor Šebík

Důležitá výhra v přímém souboji o postup do play-off vypadá podle výsledku snadněji, než tomu bylo ve skutečnosti na ledě

18. kolo | Sobota 19.01.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

Branky a nahrávky: 8. Novotný (Škarohlíd, Stinka), 15. Šípek, 37. A.Janele (Macek, T.Havel), 48. Macek (Šípek), 56. Šípek, 57. Cicvárek (T.Havel)

Vyloučení: 9-7, navíc za faul Davida (Slaný) bylo nařízeno T.S. (Škarohlíd neproměnil) a dva tresty (oba Slaný) nebyly uloženy, protože v avizované výhodě padly branky, Využití: 0-0, V oslabení: 2-0

Rozhodčí: Hruška - Kálal st., Kálal ml.

Diváci: 290

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novotný, Kapoun, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Krejsa, Skřivánek, Vaněk, T.Havel, D.Havel, A.Janele, Šípek, Šubrt, Stinka, Škarohlíd, Macek

HK Lev Slaný: Matoušek (Oliva) - Voháňka, Dlouhý, David, Slabý, Vošahlík, Vodička, Kubinčák, Tuček, Kasala, Ujfaluši, Špičan, Malát, Raclavský, Cigánik, Lapáček, Sekerka

Sestava Mělníka v zápase proti HK Lev Slaný vypadala lépe než v předchozích utkáních – na střídačku se vrátili po zranění Janele, Šípek, Cicvárek a Novotný. Od začátku zápasu byla na domácím týmu vidět větší chuť do hry, dobrým pohybem nenechávali Mělničtí svému soupeři příliš prostoru. Přesto se do první vážnější akce dostal právě slánský útočník Slabý, který využil drobné chybky v rozestavení mělnických obránců a středem kluziště projel až před Vokurku, jenž ale jeho střelecký pokus v klidu zlikvidoval. Potom už ale udeřilo na té správné straně kluziště – Škarohlíd parádně přenechal kotouč při přečíslení na křižujícího Novotného, na jehož nechytatelnou střelu byl Matoušek prostě krátký – 1:0. O minutu později se vydala na zteč soupeřovy branky bratrská dvojice Havlů. David vedl kotouč, a protože stále nemohl najít správnou skulinu pro přihrávku na Tomáše, dojel si až před branku a pokusil se zakončit sám. To brankou neskončilo, přispěl k tomu ale i faul hostujícího hráče, po kterém následovala první přesilovka Mělníka. V té si domácí tým vypracoval několik slušných šancí, skóre se však nezměnilo. Současně s návratem vyloučeného hráče na led byl znovu faulován D.Havel a přesilovka Mělníka tak pokračovala. V ní se prezentovali parádním „ťukesem“ Macek, A.Janele a Kapoun, střelu posledně jmenovaného ale v cestě za brankovou čáru v posledním momentě zastavila výstroj hostujícího brankáře. Opět se vylučovalo současně s návratem předchozího vyloučeného na led, tentokrát ale za katr putoval mělnický O.Novotný. Oslabení Mělník ustál, v jeho závěru se navíc Šípkovi podařilo vystihnout rozehrávku soupeře a svůj samostatný únik dotáhl do gólové tečky – 2:0. I další oslabení Mělník přežil, na začátku poslední minuty hry pak nechybělo mnoho k tomu, aby A.Janele napodobil Šípka – jeden z vracejících se obránců soupeře ale obětavou rybičkou zvládl kotouč Janeleho ustřelit od hokejky a rodící se šanci zlikvidovat.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům. Jejich šance ale nebyly z kategorie vyložených a to, co prošlo až k Vokurkovi, dokázal mělnický brankář v pohodě pochytat. Do velké šance si naskočil ze střídačky Kapoun, ke kterému okamžitě směřovala přihrávka, která ho vyslala na zteč slánské branky po levém křídle. Kapoun dobře vystřelil a ještě zvládl sám i dorážet odražený puk, za záda Matouška ho ale nedostal. O chvíli později A.Vaněk z postu obránce vlastně tak trochu v nouzi zavezl kotouč až do útočného pásma, a protože měl před sebou pořád volný prostor, dojel až mezi kruhy, odkud vyslal na slánskou branku velmi jedovatou střelou, ale ani po ní se skóre nezměnilo. V pětatřicáté minutě zápasu si svoji premiéru v A-týmu odbyl další junior – V.Skřivánek, který je se svými více než dvěma metry jednoznačně nejvyšším hráčem Mělníka za poslední, poměrně dlouhé roky.  Ve 36. minutě musel nejsložitější situaci dosavadního průběhu zápasu řešit Vokurka, osamocený slánský útočník jej však ani ze dvou metrů prostřelit nedokázal. Vzápětí se na Matouška řítil osamocený A.Janele, svůj únik ale do zdárného gólového konce nedotáhl, v pokračující hře však jeden z hostů fauloval a avizované vyloučení dokázal právě A.Janele pohotovou a přesnou střelou přetavit na třetí branku Mělníka – 3:0.

Po pěti minutách třetí třetiny se do samostatného úniku dostal J.Škarohlíd, svůj únik ale díky faulu zakončit nemohl a rozhodčí tak zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení se však Škarohlídovi příliš nepovedlo, Matoušek jeho pokus o blafák vystihl a vybruslil ho. V téže minutě ujeli při oslabení do situace dvou na jednoho A.Janele a M.Macek, druhý jmenovaný ale Matouška nepřekonal. Po skvělé vybídce Novotného se ve stoprocentní gólové šanci ocitl T.Havel, jeho bekhendová střela ale jenom těsně minula slánskou branku. Ve 48.minutě vyhrál Šípek vhazování a Macek naprosto nekompromisním golfákem vymetl šibenici Matouškovy branky – 4:0. Pět minut před koncem se ve vlastním oslabení naskytla Mělníku další dobrá šance, Stinka se Škarohlídem se také dostali do přečíslení dvou na jednoho, Stinka ale kotouč zavezl až za branku a nakonec z toho nebyla ani střela. V 56.minutě ujel – jak jinak, než v oslabení – Šípek a ani tentokrát se nemýlil – 5:0. To ještě ale nebylo vše, 3 minuty před koncem zápasu zajel za branku soupeře T.Havel, nahrál dojíždějícímu Cicvárkovi, který pohotově prostřelil Matouška a uzavřel skóre zápasu na 6:0.

Příští sobotu přijíždí do Mělníka vedoucí tým soutěže - Čáslav. Boj o play-off je vyrovnaný, Mělník potřebuje každičký bod jako sůl. Jak se bude našim hráčům dařit, to můžete na vlastní oči sledovat 26.1.2019, zápas začíná tradičně v 17:30.

Čtrvtfinále KLM, HC Junior Mělník - HC Rakovník 5:3

Mělník se ve čtvrtfinálové sérii ujímá vedení 1:0 na zápasy

Odjezd autobusu do Rakovníka

Informace o odjezdu autobusu na čtvrtfinále KLM