Muži: HC Junior Mělník - HC Čáslav

27.01.2019 | Viktor Šebík

T.Havel pomohl hattrickem sestřelit čáslavské Gripeny

19. kolo | Sobota 26.01.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HK Čáslav

Branky a nahrávky: 21. T.Havel (Šubrt, Prejza), 22. A.Janele (Šípek), 24. Prejza (Šubrt), 31. T.Havel (Šubrt), 38. T.Havel (A.Janele, Šubrt), 50. A.Janele, 54. Šubrt (T.Havel, Novotný) - 19. Borovanský (Muras), 51. Křišťan (Kraučuk, Janata)

Vyloučení: 5-5, Využití: 2-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Šťovíček - Thuma, Stanko. Vzhledem ke zranění hl.rozhodčího v 11.minutě utkání dopískali první třetinu pouze čároví rozhodčí, do druhé třetiny nastoupil na pozici hlavního rozhodčího Kotek.

Diváci: 400

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novotný, Novák, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Krejsa, Vaněk, T.Havel, Janele, Šípek, Šubrt, Kapoun, Stinka, Škarohlíd, Šícha, Macek

HK Čáslav: Vích (od 23:21 M.Svoboda) - L.Svoboda, Lang, Bílek, Kůrka, Šlejtr, Janata, Procházka, M.Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, T.Pipek, Muras, Borovanský, Vlach, Navrátil, Sladký

Suverénní lídr tabulky, HC Čáslav, přijel do Mělníka v silné sestavě. Tým, který za celý dosavadní průběh ročníku prohrál pouze dvakrát a dvakrát vyhrál až v nastavené hře, resp. po nájezdech, tvoří převážně hráči Kolína, Světlé nad Sázavou, Pardubic, Chotěboře, Slavie, Chomutova, Havlíčkova Brodu a Tábora. Od začátku utkání bylo jasné, že dnes se na Mělníku hraje vynikající hokej, ve kterém domácí tým hostům nedá nic zadarmo. V první třetině si větší šance vytvořil Mělník, dvakrát poskakoval kotouč v čáslavském brankovišti, ale brankovou čáru nepřeskočil. Zejména akce T.Havla ze závěru třetiny po brance přímo volala, při čáslavském Víchovi však v této chvíli stáli všichni svatí. V závěru třetiny se prosadili hosté – M.Borovanský, hráč s extraligovými zkušenostmi ze Slavie a Karlových Varů, vystřelil po vyhraném vhazování v útočném pásmu tak šťastně, že puk proletěl klubkem hráčů před Vokurkou a odrazem o tyčku vedle Vokurkovy vyrážečky sklouzl do mělnické branky – 0:1. Za zmínku stojí ještě nepříjemná situace z poloviny první třetiny – za mělnickou brankou došlo ke kontaktu jednoho z čáslavských útočníků s hlavním rozhodčím Šťovíčkem, po kterém zůstal hlavní rozhodčí nehybně ležet na ledové ploše. Po prvotním ošetření na ledě a dalším ošetření v šatně následoval převoz sanitkou do mělnické nemocnice, výsledky vyšetření hovoří o otřesu mozku a nespecifikované zlomenině v dolní části těla. Doufejme, že následky zranění nebudou vážné a rozhodčí Šťovíček se na ledovou plochu brzy vrátí.

Nástup do druhé třetiny byl pro domácí jako z říše snů. Hned v prvním střídání vyrovnal po přihrávce D.Šubrta T.Havel – 1:1. V dalším střídání střílel J.Šípek, Vích jeho střelu pouze vyrazil a A.Janele byl na správném místě na dorážku – 2:1. Aby toho nebylo málo, při dalším střídání opět udeřila první mělnická formace. Po nahrávce Šubrta střílel přesně M.Prejza – 3:1. To bylo moc na čáslavského brankáře Vícha, který v tomto okamžiku přenechal své místo M.Svobodovi. Toho „přivítal“ ve hře po dalších sedmi minutách svým druhým gólem v zápase T.Havel – 4:1. Ještě v závěru druhé třetiny dokonal T.Havel svůj hattrick a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto – 5:1.

V padesáté minutě vystihl ve středním pásmu rozehrávku Čáslavi A.Janele a svůj sólový únik dotáhl do parádního závěru, při kterém vykoupal bezmocného Svobodu – 6:1. Teprve poté se dostali ke slovu Čáslavští – velmi pěknou přesilovkou spolupráci „na jeden dotek“ zakončil střelou do prázdné branky Křišťan – 6:2. Netrvalo to ale dlouho a Mělník si vzal pětigólový náskok zpět, když se (také v přesilovce) trefil podruhé v utkání Prejza – 7:2.

Nejhezčí utkání dosavadního průběhu KLM skončilo jasnou výhrou Mělníka. Mělnickou protivzdušnou obranu dirigoval třemi brankami T.Havel a dosavadní triumfální let čáslavských Gripenů skončil nad mělnickým ledem tvrdými sestřely. Mělník získal do tabulky KLM velmi cenné a důležité tři body, které mohou mít v konečném účtování pro play-off zásadní význam. Černošice prohrály doma s Popovicemi a na prvním místě tabulky skupiny Západ mají před druhým Mělníkem náskok jednoho bodu. Příbram ztratila doma bod za výhru nad Kutnou Horou v prodloužení, takže na Mělník ze třetího místa jeden bod ztrácí. Slaný ztrácí v tuto chvíli na Mělník z pátého místa 7 bodů, ale má k dobru nedělní domácí zápas proti Žabonosům.

Příští týden jede mělnické Áčko do Kutné Hory, která je ve skupině Východ beznadějně na posledním místě, v celkové tabulce soutěže je třináctá. Zápas se hraje v neděli 3.2.2019 od 17:30. Nechci to zakřiknout, ale pokud půjde vše dobře, mohli by se v tomto utkání mělničtí hokejoví fanoušci dočkat i jednoho poměrně nečekaného návratu do sestavy…..

Čtrvtfinále KLM, HC Junior Mělník - HC Rakovník 5:3

Mělník se ve čtvrtfinálové sérii ujímá vedení 1:0 na zápasy

Odjezd autobusu do Rakovníka