Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram "B" 5:4

Proti velmi mladému týmu soupeře se Mělničtí na výhru hodně nadřeli

8. kolo | Sobota 02.11.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HC Příbram "B"

5:4

2:2, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 15. A.Janele (Kapoun, T.Havel), 20. T.Havel (A.Janele, Macek), 50. Vernek (T.Havel), 55. Cicvárek (Prejza), 59. A.Janele (Kapoun, T.Havel) - 2. Anděl (Pokorný, Flieger), 14. Dragoun, 39. Svoboda (Dolejš, Beneš), 52. Rejzek (Svoboda, Beneš)

Vyloučení: 4-8, navíc Svoboda (Příbram) 10 min za NESP, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Diváci: 280

Rozhodčí: Macháč - Holec, Valda

HC Junior Mělník: Fiala (Škubal) - Krejsa, Prejza, Kubica, Cicvárek, Vaněk, Kapoun - Kratochvíl, Stinka, Škarohlíd, Šípek, T.Havel, Vernek, Janele, Litera, Macek

HC Příbram "B": Kodad - Jalůvka, Hlinka, Erben, Beneš, Šmejkal, Dragoun, Císař, Anděl, Sirotek, Kuluris, Flieger, Kolda, Svoboda, Rejzek

Do zápasu proti poslednímu týmu tabulky vstoupil mělnický tým podle očekávání tlakem. Od prvního vhazování se zmocnil kotouče, soupeře zamkl v jeho obranném pásmu a bylo jen otázkou času, kdy se podaří vyjádřit tlak i gólově. Tohle trvalo zhruba minutu. Pak se dvojice příbramských útočníků vydala vůbec poprvé s pukem proti dvojici mělnických obránců, z nichž jeden byl ještě handicapován ztracenou hokejkou. Z nenápadné akce nahodil puk směrem na K.Fialu Anděl a mělnický brankář ještě dlouho po hvizdu hlavního rozhodčího hledal ve svém postoji skulinu, kterou nevyzpytatelná černá guma našla cestu za brankovou čáru – 0:1. Domácí chuť do hry dostala touto brankou docela nepříjemnou ránu. V páté minutě se hrubkou v podobě námazu před vlastní brankoviště mohl nepříjemně podepsat na vývoj utkání T.Cicvárek, příbramský útočník však nabídnutou šancí naštěstí pohrdl. O pár vteřin později mohlo být s Mělníkem ještě hůře, nebezpečná teč v bezprostřední blízkosti Fialovy branky však tentokrát puk do sítě nenašla. V polovině první třetiny hrál Mělník svoji první přesilovou hru, první lajna doplněná o J.Verneka si vytvořila ohromný tlak, který však vyústil jen do posunuté Kodadovy branky. Ve čtrnácté minutě se do další ojedinělé akce vydal po pravém křídle až z vlastního obranného pásma příbramský Dragoun, který střelou z úhlu trefil volný prostor nad Fialovou lapačkou – 0:2. Naštěstí pro mělnický tým se hned v následující minutě dostal do rychlé akce po levé straně A.Janele, přebruslil obránce a vyjel až před příbramskou branku, kde dlouhým blafákem položil Kodada a poměrně snadno zakončoval do odkryté klece – 1:2. V šestnácté minutě potěšil tribuny zákrokem tělem jeden z mělnických útočníků. Ten „jemným bůčkem“ rozhodil kousek od mantinelu projíždějícího soupeřova hráče a dílo dokončil strom v podobě čárového rozhodčího stojícího před trestnou lavicí hostů…. V poslední minutě první třetiny našel Janele perfektní křižnou přihrávkou přes celé útočné pásmo úplně volného T.Havla, ten si v klidu a v pohodě odložil Kodada do místa, odkud nemohl účinně zakročit, a srovnal na 2:2. Tři vteřiny před koncem třetiny střílel v pokleku velmi nebezpečně P.Litera, jeho střela ale o malý kousek minula zadní tyč příbramské svatyně.

Druhá třetina začala opět tlakem Mělníka, výsledkem byla další přesilová hra. V ní domácí hráči svého soupeře velmi sevřeli, ale namísto střelby se snažili stále vylepšovat střelecké pozice, a tak byla příbramská branka v relativním bezpečí. To mohl změnit v závěru přesilovky L.Stinka, který se najednou objevil zcela sám ve vynikající střelecké pozici mezi kruhy. Jeho střela však k brance nedoletěla, některý z bránících hráčů ji stačil cestou zastavit. Těsně před polovinou zápasu předvedla zajímavou akci dvojice T.Havel – K.Kapoun. Kapoun zavezl kotouč do útočného pásma, za modrou čárou jej nechal Havlovi a pokračoval obloukem před Kodadovu branku. Havel počkal a střílenou přihrávku směrem k příbramské brance načasoval perfektně na chvíli, kdy tam Kapoun přijel. Kapounova teč ale skončila jen na výstroji Kodada. O malou chvilinku později se ve vynikající střelecké pozici objevil Litera, ale ani tentokrát střeleckou smůlu neprotrhl. Další samostatnou akci zakončil T.Havel opět blafákem, ale ani tentokrát Kodad nekapituloval. Tlak Mělníka byl v této fázi utkání téměř drtivý, Příbram se mnohokrát osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění. Domácí tým ale nedokázal svoji převahu vyjádřit brankově. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny při přesilové hře gól doslova visel ve vzduchu, puk se válel v brankovišti Příbrami spolu s bránícími hráči i brankářem, nikdo z Mělnických se ale nedostal k tomu, aby jej jakýmkoliv způsobem dotlačil za brankovou čáru. V závěru třetiny přišlo to, co asi přijít muselo. Od modré čáry vyslal příbramský Svoboda směrem na mělnickou branku takovou  „útočnou žábu“, která cestou dvakrát skočila, ale bohužel ji chumel hráčů zakryl natolik, že ji Fiala viděl až ve chvíli, kdy ji vyndaval ze své branky – 2:3.

Prvních deset minut poslední třetiny nebyl k vidění žádný pěkný hokej. Příbram byla zalezlá v zákopech, Mělník se snažil tlačit, ale bylo to bezzubé. V padesáté minutě mohlo být téměř rozhodnuto – puk po střele „olízl“ brankovou konstrukci za zády Fialy a naštěstí skončil jen v síti nad ochrannými skly. V téže minutě však bylo vyrovnáno. J.Vernek si sebral odražený kotouč, sjel si do střelecké pozice a prostřelil Kodada – 3:3. Od této chvíle oba týmy ožily, utkání dostalo spád, probraly se i do té doby rozpačité tribuny. T.Havel se prostředkem kluziště proháčkoval až do dalšího blafáku, ani tentokrát mu však štěstí nepřálo. Byli to tak opět hosté, kdo z naprostého minima vytěžili maximum. Od zadního mantinelu vybídl Svoboda Rejzka k pohotové, i když ne příliš prudké střele, ta zaplachtila za Fialovu lapačku do branky – 3:4. Do konce zápasu v té chvíli zbývalo něco málo přes osm minut. V padesáté páté minutě však mohly mělnické tribuny slavit vyrovnání. Z rohu kluziště nahazoval kotouč do brankoviště M.Prejza, před brankou ho tečoval T.Cicvárek – 4:4. O minutu později mohl otočit vývoj skóre Stinka, který se opět ocitl úplně sám před brankou Příbrami. Nabídnuté šance stát se hrdinou zápasu se však Stinka nezhostil a trefil jen Kodada. Mělnický tým se poté nadechoval k závěrečnému náporu, při napadání však Stinka hákoval a tři minuty před koncem základní hrací doby svůj tým tak zbytečně oslabil útočným faulem. Početní výhodu Příbram naštěstí nevyužila, navíc se šestnáct vteřin před vypršením Stinkova trestu síly na ledě vyrovnaly. Toto vyloučení příbramského hráče se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého zápasu. Role spasitele mělnického týmu se ujal Janele. Přesně 60 vteřin před koncem zápasu vystřelil od modré čáry směrem na příbramskou branku, klubko hráčů zaclonilo Kodadovi výhled a znemožnilo mu tak účinný zákrok – 5:4. Příbram se už k závěrečnému tlaku nedostala (podobně jako se nedostala do žádného většího tlaku celý zápas). Největší nebezpečí tak pro Fialu představovali vlastní spoluhráči – dvě vteřiny před koncem vyslal od červené čáry zoufalý projektil příbramský útočník, po puku letícím směrem k Fialově brance postupně zkusili „sáhnout“ tři Mělničtí ….naštěstí ani jeden z nich kotouč v letu nezasáhl….

Příští sobotu přijede do Mělníka Benešov. Ve skupině Východ je na tom přibližně stejně jako Mělník, dá se tedy očekávat další dramatické utkání. Snad se konečně podaří Mělníku zvýšit procento využití gólových šancí, které se zatím v letošní sezóně zdá být překvapivě nízké….

Muži: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 5:3

Mělník vedl průběžně už 5:0, ale hostům se povedlo utkání zdramatizovat. Premiéru v A-mužstvu si odbyl mladší z bratrů Kotkových -...

4. třída: Krajská liga přípravek 10. kolo

Dnešním dvojutkáním týmů A+B s HK Kralupy začaly odvetná kola v Krajské lize přípravek 4. tříd.

První přátelské utkání na celé hřiště pro ročníky 2010+2011

Ke svému prvnímu zápasu na "velké hřiště" nastoupili hráči ročníku 2010+2011 v sousedních Neratovicích. Utkání nabídlo velmi...

Muži: HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník 1:3