Muži: HC Junior Mělník - Slavoj Velké Popovice 6.2

Utkání rozhodli mělničtí hráči pětigólovou smrští ve druhé třetině.

18. kolo | Sobota 25.01.2020, 17:30

HC Junior Mělník - HC Slavoj Velké Popovice

6:2

0:1, 5:0, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Litera, 24. Šípek (Macek), 32. Prejza (Lenc, Novotný), 36. Šípek (Prejza), 38. Novotný (Lenc, Prejza), 56. Šubrt (Kapoun, Vernek) - 10. Synáč (Mareček, Vacek), 58. Synáč (Mareček)

Vyloučení: 2-5, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Plášil - Tasch, Pazourek

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Mi.Krejsa, Kubica, Kapoun - Vernek, Šípek, Šubrt, LItera, Fedymycz, Lenc, Stinka, Macek

HC Slavoj Velké Popovice: Lorenc (od 40:00 Jizba) - Vít, Lacek, Kolaja, Černý, Krejčí, Nejedlý, Petráček - Vacek, Maňas, Synáč, Rejna, Freissler, Culka, Medřický, Mareček

Mělničtí  hráči naskočili do  zápasu proti  Velkým  Popovicím  s J.Šrámkem  v  brance  a hned  od první minuty svého soupeře tlačili dobrým pohybem po celém kluzišti. Popovice se ale dobře bránily a k žádné velké šanci se tak Mělničtí dlouho nemohli dostat. Přesilová hra v šesté minutě  tak byla  první možností  pro Mělník,  jak vážněji  ohrozit branku, kterou  hájil  popovický Lorenc.  Domácí  tým se  do soupeře  zakousl, ale  během  celé přesilovky  na  branku  hostů neletěla jediná  pořádná střela,  v nejlepší  pozici  se ocitl  M.Macek,  jeho  střela  bez  přípravy  byla  sice  z perfektní střelecké  pozice, ale  v rozhodující  chvíli  selhal materiál  a namísto  protržené  sítě  v brance  tak byla  k  vidění jen zlomená hůl  mělnického  forvarda. Krátce  po skončení mělnické  přesilovky se ke slovu  dostali i  hosté a –  jako už tomu bylo na mělnickém stadionu mnohokrát –  z minima vytěžili maximum. První velkou šanci ještě Šrámek zastavil, ale po rychlé křižné přihrávce Marečka a pohotovém zakončení Synáče už musel kapitulovat – 0:1. Domácí se snažili o odpověď. Blízko k vyrovnání byl po Mackově chytré přihrávce Šípek, za Lorencova záda ale kotouč nedostal. Další parádní  přihrávkou  vybídl  z  rohu  kluziště  ke  skórování  P.Literu,  který  byl  chvilku  úplně  sám  před popovickým brankoviště, také jeho střela ale skončila mimo. V závěru první  třetiny dvakrát  podržel  svůj tým  Šrámek, v poslední minutě se po  střele  K.Kubicy  dostal  v závaru  před  Lorencovo  brankoviště  D.Šubrt, ale  ani  jemu  se  nepovedlo dostrkat puk do branky.

Další výbornou přihrávku vymyslel v úvodu druhé třetiny J.Vernek, úplně volný Šubrt na Lorence ale blafákem ani teď nevyzrál. Ve 23. minutě vystihl Litera špatnou rozehrávku hostí, na útočné modré čáře se zmocnil puku, protáhl se mezi oběma obránci, a i když na něj zle dotírali, dokázal parádním blafákem přelstít Lorence – 1:1. O minutu později objel popovickou branku Macek, otočkou se zbavil svého obránce a vyslal (možná trochu naslepo) střílenou přihrávku do brankoviště. Tam se podařilo Šípkovi zblízka a ve skrumáži puk doplácat za brankovou čáru – 2:1. Vzápětí hrál Mělník přesilovku, namísto další branky v hostující síti to mohlo skončit úplně opačně. Popovickým se podařilo ujet ve třech na jediného mělnického obránce, akce skončila naštěstí jen posunutou brankou a valnou hromadou v mělnickém brankovišti, ze které se Šrámek zvedal dlouho a s bolestivou grimasou v tváři. Naštěstí ale mohl ve hře pokračovat a ze svého brankoviště sledovat, jak domácí tým bourá popovickou obranu a podniká na Lorence jeden nebezpečný výpad za druhým. O.Novotný vyslal nádhernou žabičkou přes půl hřiště do rychlého nájezdu D.Fedymycze, tomu chybělo málo, ale puk v brance hostí neskončil ani po následné dorážce T.Lence. Přesně v polovině zápasu vytvořila mělnická druhá lajna ohromný závar před Lorencovou brankou, v největší šanci se ocitl Vernek, jeho střela ale prošla rovnoběžně s brankovou čárou mezi ležícím Lorencem a brankou, mělnické tribuny jen zašuměly… O dvě minuty později nahodil od vlastní střídačky kotouč směrem k popovické brance M.Prejza, jeho spoluhráči dokázali zastínit Lorencovi výhled, takže ten viděl kotouč až v síti za svými zády – 3:1. Po slibné akci Litery a T.Cicvárka skončil puk jen „na střeše“ popovické branky. Při avizovaném vyloučení překonal nadvakrát Lorence Šípek a mělnické tribuny jásaly počtvrté – 4:1. Mělnický tým ale ještě neměl dost a chtěl svého soupeře dorazit. Cicvárek předvedl další krásnou přihrávku, kterou vyslal na zteč po levém křídle Šípka. Ten v plné rychlosti objel Lorencovu branku, ale snad jen odstředivá síla rychlého zakončení odklonila puk od cesty do opuštěné popovické branky. Domácí se ale přeci jen ještě jedné (navíc opravdu nádherné) branky ve druhé třetině dočkali. Utěšená střela O.Novotného dvakrát cinkla o tyče v horní části branky – 5:1. Toto cinkání oznámilo nejen pátou branku Mělníka, ale také konec zápasu pro Lorence, který do třetí třetiny přepustil své místo Jizbovi.

Jizba neměl situaci úplně snadnou, protože v začátku třetí třetiny hráli Mělničtí přesilovku, ze které před přestávkou uteklo pouhých devět vteřin. Mělnický tým ale náhradního popovického gólmana přivítal velkoryse – za celou přesilovku na něj nevystřelil ani jednou. Nedlouho poté, co se srovnaly počty hráčů ne ledě, se Šípek v situaci jednoho proti jednomu protlačil až do zakončení, trefil ale jenom tyč popovické branky. V polovině třetí třetiny se po další chytré Vernekově přihrávce ocitl sám před Jizbou Litera, svůj blafák ale zakončil nepřesně. Další přesilovka Mělníka znamenala další nebezpečí pro Šrámka – po chybě na modré čáře se na něj řítil popovický útočník, Šrámek ale s ledovým klidem situaci pokryl. Další parádní branku Mělníka připravil pro Literu Vernek s K.Kapounem. Vernek opět parádně našel Kapouna volného v levém vhazovacím kruhu, Kapoun udělal s kotoučem pár rychlých kroků proti Jizbovi, který musel čelit této bezprostřední hrozbě mírným povyjetím. Kapoun ale parádně našel volného Šubrta na druhé straně u brankoviště. Šubrt měl dostatek času na to, aby si kotouč zpracoval a zamířil do prázdné branky – 6:1. Dvě minuty před koncem se hosté dočkali kosmetické úpravy výsledku. Synáč se zničehožnic uvolnil z rohu sám před Šrámka a svůj blafák zakončil parádně – 6:2. Hosty tato branka malinko povzbudila a snad již po patnácti vteřinách hry to mohlo znamenat další branku v domácí síti, Šrámek ale předvedl parádní zákrok, kterým jen podtrhl svůj výborný výkon z celého utkání. Dva obdržené góly jsou letos pro Mělník spíše výjimkou, ale J.Šrámek svůj tým dnes v rozhodujících momentech opravdu podržel. Výhra Mělníka byla dnes zasloužená, Popovice (i když před tímto utkání byly na druhém místě tabulky KLM) byly prakticky v celém zápase pod tlakem, Mělník je předčil pohybem i chutí do hry. Navíc byl výkon týmu tentokrát podložen velmi solidním výkonem brankáře a spolehlivou obranou. Dnešní utkání se muselo líbit, a pokud to takhle Mělníku bude hrát i nadále, bude to dobré….

Příští sobotu přijede do Mělníka Kutná Hora, což by naopak měl být (alespoň papírově) jeden z nejslabších týmů soutěže. Jestli se Mělník opravdu nadechl k lepším časům, to můžete na vlastní oči sledovat 1.2.2020 v tradičním čase, tedy od 17:30.

Muži A | Sobota 29.02.2020, 17:30