Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník: NEDĚLE  5.12.2021 od 11:00 do 12:30
 SOBOTA 18.12.2021 od 14:00 do 15:30
 NEDĚLE  19.12.2021 od 14:00 do 15:30

KLM: HC Junior Mělník - HK Čáslav 6:1

02.10.2021 | Viktor Šebík

Od druhé třetiny byla Čáslav vyrovnanějším soupeřem, ale na zisk bodů v Mělníku to nestačilo

4. kolo | Sobota 02.10.2021, 17:30

HC Junior Mělník - HK Čáslav

Branky a nahrávky: 5. Šípek (Stinka), 13. Havel (Vernek), 18. Šubrt (Krejsa), 31. Šípek (Novotný), 50. Litera (Šnajdr, Prejza), 55. Stinka (Novotný) - 31. T.Pipek (Janata)

Vyloučení: 4-4, Využití: 0-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jecelín - Hnilička, Šubrt

Diváci: 230

HC Junior Mělník: Chábera (Šrámek) - Chvátal, Prejza, Pokorný, Cicvárek, Krejsa, Kapoun - Šubrt, Vernek, Havel, Stinka, Šípek, Novotný, Litera, Richtr, Nesládek, Šnajdr

HK Čáslav: M.Svoboda (Krištof) - Bílek, Janata, Grauer, Šlejtr, Kulhánek, L.Svoboda - Tomek, Muras, Vlach, Sladký, Krpata, M.Pipek, Ježek, T.Pipek, Navrátil, Křišťan, Barbora

Od první minuty hry měli více ze hry domácí, ale jak už to na Mělníku poslední dobou bývá, první nebezpečnější situace se zrodila před domácí brankou.  V dlouhém úseku (první přerušení nastalo až po icingu hostí po čtyřech minutách hry) dokázal ale J.Chábera jedovatou střelu hostujícího útočníka vyrazit špičkou betonu. Po již zmíněném prvním přerušení hry se vhazovalo po pravici hostujícího Svobody, L.Stinka buly vyhrál a dobře postavený J.Šípek přesnou střelou nad lapačku otevřel skóre utkání – 1:0. Následovala parádní akce O.Novotného, který se dokázal protáhnout celým kluzištěm a naservírovat kotouč mezi kruhy úplně volném T.Cicvárkovi, jeho střelu ale Svoboda zastavil. V polovině třetiny dobře střílel Šípek, Svoboda puk jen vyrazil k dojíždějícímu Stinkovi, jeho dorážka ale brankou také neskončila. Ve 13. minutě předvedl své šikovné ruce T.Havel. Trochu nezvyklá přihrávka J.Verneka od střídačky hostů letěla vysokým obloukem na volného Havla na protějším kruhu. Havel puk ze vzduchu zpracoval a ještě před dopadem na led jej dokázal trefit tak parádně, že jej propasíroval za Svobodova záda – 2:0. Další gól mohl přidat V.Richtr, který sice nebyl po akci D.Litery v ideální situaci a jeho rovnováha byla díky činnosti hostujících obránců hodně rozhozená, jeho střela byla ale o to nebezpečnější. Bohužel, jen těsně minula odkrytou část Svobodovy branky. Dvě minuty před první sirénou se prosadil pohotovou střelou D.Šubrt, který tak gólově zakončil zmatek vyvolaný první mělnickou lajnou před čáslavskou brankou – 3:0. Těsně před koncem první třetiny měl další solidní šanci Litera, který si sám vyjel z rohu od mantinelu, jeho střela ale byla opravdu z velkého úhlu a Svoboda ji dokázal zastavit.

Do druhé třetiny vstoupili hosté mnohem aktivněji, díky lepšímu bruslení se nedostávali tolik pod tlak a na druhé straně kluziště dokázali několikrát ohrozit Cháberovu branku. Mělnický gólman ale ukázal své kvality a všechny dobré šance Čáslavi bravurně zastavil. Ve 26. minutě hry prostrčil chytře J.Nesládek, dnes hrající nezvykle na postu útočníka, kotouč na Literu, který tak jel úplně sám na Svobodu, trefil však pouze jeho připravenou lapačku. V následujících minutách hry se do dobrých střelecký příležitostí dostali postupně T.Cicvárek, Nesládek a Šípek, žádný ze střel si ale cestu do čáslavské branky nenašla. Na druhé straně kluziště se hostům povedlo snížit skóre utkání těsně po polovině hrací doby. Osamocený L.Janata naznačil od levého vyhazovacího kruhu střelu, Chábera musel trochu zmenšit jeho střelecký úhel, čáslavský kapitán ale místo střely velmi chytře nahrál puk na protilehlou stranu brankoviště, kde byl úplně volný T.Pipek a Chábera neměl nejmenší šanci puk na jeho cestě do sítě zastavit – 3:1. Z reproduktorů ještě ani nezaznělo hlášení o vstřeleném gólu Čáslavi a mělničtí hráči už oslavovali další zásah do černého a opětovné vedení o tři góly. Novotný s agresivitou sobě vlastní vytvořil velký zmatek před Svobodovou brankou a o opuštěný kotouč se v brankoviště postaral Šípek – 4:1. Novotný byl i dnes při chuti a ve 35. minutě měl blízko k další brance, jeho jedovatou střelu ale zastavil Svoboda lapačkou (tahle disciplína dnes čáslavského brankáře opravdu zdobila). Svobodu nepřekonal ani tvrdou střelou bezprostředně po vhazování Havel, tentokrát měl ale čáslavský brankář více štěstí než umu. V závěru druhé části hry si velké šance vytvořili Nesládek, Šípek, Novotný a Stinka, skóre se ale již neměnilo.

Třetí třetina začal dobrou šancí Havla a Šubrta, jejich únik proti jedinému obránci ale skončil trochu složitě a bez zakončení. Další parádní akci, která si zasloužila gólovou tečku, předvedl Nesládek. Po dravém průniku po pravé straně kluziště se dostal až sám před Svobodu, tam jej však zle tísnil dojíždějící obránce Čáslavi a Nesládkova střela v pádu tak jen těsně minula soupeřovu branku. V polovině třetí třetiny našel krásnou přihrávkou D.Šnajdr úplně volného Literu, který měl před brankovištěm dostatek času na to, aby si se Svobodou pohrál jak kočka s myší – 5:1. Do další situace dvou proti jednomu se poté opět dostali Šubrt s Havlem, ale ani tentokrát svoji šanci do až do branky nedotáhli. Skóre utkání tak završil pět minut před koncem zápasu Stinka, který potěšil oko divákovo pohlednou střelou pod horní tyčku Svobodovy branky. Také ve třetí třetině se mohli v posledních vteřinách hry ještě dočkat branky mělničtí hráči, velmi dobré šance Nesládka, Litery a Šnajdra ale už změnu na ukazateli branek nepřinesly.

Příští týden jednou hráči Mělníka do Kutné Hory. Zápas s domácími Sršni začíná v sobotu 9.10.2021 od 17:30.