KLM, HC Junior Mělník - SC Kolín "B"

11.12.2021 | Viktor Šebík

V přímém souboji o průběžné 1.místo v tabulce soutěže zvítězil Mělník a po zásluze si připisuje tři body.

14. kolo | Sobota 11.12.2021, 17:30

HC Junior Mělník - SC Kolín "B"

6:4

2:1, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 8. Havel (Macek, Šubrt), 19. Vernek (Štrombach), 30. Macek (Krejsa, Havel), 50. Havel (Šnajdr), 51. Vernek (Štrombach, Krejsa), 60. Štrombach (Krejsa, Vernek) - 18. Malý, 37. Chlubný (Křeček, Kadlec), 44. Kozák (Sýkora), 55. Malý (R.Martínek, Sýkora)

Vyloučení: 4-4, Využití: 0-1, V oslabení: 0-1

Diváci: 220

Rozhodčí:  Labuta - Gabriel, Hanžl

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Krejsa, Prejza, Cafourek, Nesládek, Šnajdr - Havel, Šubrt, Macek, Vernek, Stinka, Štrombach, Richtr, Kratochvíl, Šícha

SC Kolín "B": O.Martínek - Sýkora, Barták, Slabý, Kratochvíl, Vaněk, Křeček - Malý, R.Martínek, Spitzer, Jindra, Kadlec, Kozák, Chlubný, Hyšpler, Pešek

V Mělníku se hrálo vynikající utkání, které nebylo jenom přímým soubojem o průběžné vedení v tabulce, ale zároveň soubojem týmu s nejvíce nastřílenými brankami (Kolín) a naopak nejméně obdrženými góly (Mělník). Na straně Kolína nastoupili i dva lídři kanadského bodování soutěže (R.Martínek a J.Malý), proti nim se ale postavila spolehlivá mělnická obrana, za kterou na soupeřovy střelce ještě čekal J.Chábera.

Hned v první minutě se do velkých šancí dostal Mělník, nejdříve tečoval těsně před kolínskou brankou střelou velmi nebezpečně T.Havel, vzápětí nezkrotil poskakující kotouč u brankoviště D.Šubrt a odkrytá branka zůstala neohrožena. O chvíli později zahrozil nebezpečnou střelou z druhé vlny Malý, Chábera byl ale na místě. Stejně tak vychytal i ve čtvrté minutě Spitzera, který se z ničeho nic před ním zjevil úplně sám. Mělník kontroval Šnajdrem, který se vydal sám z postu obránce až na zteč branky O.Martínka, jeho střela ale skončila vedle. V sedmé minutě se do velmi dobré šance dostala trojice F.Štrombach – L.Stinka – J.Vernek, posledně jmenovaný ale Martínka neprostřelil. Udeřilo ale už v následující minutě hry. M.Macek se háčkoval středem útočného pásma, puk ale skončil v rohu, následovala akce Šubrta, vyražená střela zůstala ležet ve skrumáži před brankovištěm, kde se nejlépe zorientoval Havel, a i když kotouč po jeho akci putoval skrz postoj kolínského brankáře po ledě spíše takovým curlingovým tempem, došoural se až za brankovou čáru – 1:0. Kolín mohl vyrovnat po pár vteřinách hry – mělnická obrana si při rychlém útoku Kolína špatně rozebrala jeho hráče, takže R.Martínek zůstal na středu kluziště úplně sám, jeho střela ale jen minula Cháberovu branku. Ve 14.minutě střílel od modré čáry M.Prejza, M.Šícha skvěle tečoval před brankovištěm mimo dosah Martínka, puk nakonec jen těsně minul levou tyč jeho branky. Ještě v té stejné minutě dostal na soupeřovu obranu přesnou nahrávku M.Macek, nestačil ale nabrat dostatek rychlosti, a protože se k němu řítili tři soupeřovi hráči, vystřelil z dálky a s tím Martínek neměl větší problém. Potom přihrával od zadního mantinelu V.Richtr na najíždějícího Šíchu, jeho pohotová střela ale byla již z velkého úhlu a v brance neskončila. V přesilové hře měl velikou šanci Macek, který takovým dloubákem přehazoval již ležícího brankáře Martínka, tahle střela ale byla téměř z nulového úhlu, a tak skončila jenom na zadní tyči kolínské branky. Prakticky vzápětí ujel Malý, jeho sólový nájezd Chábera ještě stačil zastavit, ale kotouč, který zůstal ležet pod jeho betony, zvládl Malý propasírovat do mělnické branky – 1:1. Ještě do přestávky si ale vzal Mělník své vedení zpět, Vernek nekompromisní střelou po ledě prostřelil Martínka – 2:1.

Také druhá třetina začal velkými šancemi prvního mělnického útoku, dvě velké šance Havla, ani dobrá příležitost Macka ale využity nebyly. Další branku mohl přidat v přesilovce Vernek, dlouho projížděl útočným pásmem, aby si vylepšil střeleckou pozici, nakonec jeho střela ale jen trefila O.Martínka do plastronu. Útočné choutky předvedl dnes i J.Nesládek, ve 28.minutě se dostal do samostatného úniku, vystřelil ale jenom těsně vedle tyčky kolínské branky. V polovině zápasu nastřelil puk do brankoviště M.Krejsa, Macek se jej snažil tečovat, což sice nevyšlo, ale svým pohybem dostatečně zakryl Martínkovi výhled, ten tak puk jen srazil před sebe a dorážka z této pozice pro Macka nebyla velkým problémem – 3:1. V závěru třetiny zvládli Mělničtí dobře hru v oslabení, v pokračujícím tlaku Kolína, který nedovolil domácímu týmu vystřídat unavené bránící hráče, se přesně trefil k zadní tyči Cháberovy branky Chlubný – 3:2. Kolín byl v závěru druhé třetiny aktivnější a vyrovnání viselo ve vzduchu. Minutu před koncem třetiny měl ohromnou příležitost R.Martínek, jeho nebezpečnou střelu bez přípravy po nahrávce od zadního mantinelu Chábera chytil a Martínka nenechal potvrdit jeho postavení na čele kanadského bodování soutěže.

Začátek třetí části hry vyšel lépe Kolínu. Po levém křídle se přes Cafourka protáhl Kozák a na jeho rychlé zakončení Chábera nedosáhl. Potom byl v další dobré střelecké pozici Havel, zatím ji ale nevyužil. To se mu povedlo až deset minut před koncem zápasu, kdy se po levé straně kluziště dostal do útočného pásma, natlačil se mezi obránce až do předbrankového prostoru a přesnou střelou okolo lapačky překonal Martínka – 4:3. Další branka přišla o necelou minutu později. F.Štrombach, který má do Mělníka opět vyřízený střídavý start z Extraligy juniorů (HC Slavia Praha), rychle objel kolínskou klec, a i když se mu nepovedlo zaskočit Martínka, puk prošel brankovištěm k úplně volnému Vernekovi, na něhož doslova zívala úplně prázdná branka soupeře – 5:3. V 52. minutě jel na Cháberu úplně sám kolínský Kozák, jeho blafák ale naštěstí nemířil mezi tyče mělnické branky. Pět minut před koncem utkání poslal poměrně přísně hlavní rozhodčí Mělník do dvojnásobného oslabení, Kolínu stačil pouhých 23 vteřin na to, aby tuto šanci využil, přesnou souhru zakončil střelou mimo dosah Chábery Malý – 5:4. V Mělníku se schylovalo k dramatu, v podobě závěrečné power-play Kolína. V 58.minutě se ale nechal vyloučit Barták a Kolínu tak tuto možnost de facto sebral. Po jeho návratu kolínští trenéři odvolali brankáře, udělali to ale velmi netaktickým a nešťastným způsobem ve chvíli, kdy měli mělničtí hráči kotouč na holích a vyváželi jej z obranného pásma. Krejsa puk vyhodil na Štrombacha, od kterého se (tedy alespoň to tak, při vší úctě, pohledem skrz objektiv fotoaparátu vypadalo) puk spíš odrazil už na modré čáře, naštěstí ale tak šikovně, že doklouzal až do opuštěné branky Kolína – 6:4. Kolín měl poté necelou půlminutu na zdramatizování zápasu, ale protože mělničtí hráči už svému soupeři puk nepůjčili, skončilo utkání zaslouženou výhrou domácího týmu.

Zápas byl reklamou na Krajskou ligu mužů a bylo znát, že se setkaly celky ze špičky tabulky. Mělník si připsal do tabulky tři body a udržet pozici vedoucího celku se pokusí za týden ve Vlašimi, den ani čas utkání ale zatím nebyly zveřejněny.

KLM, HC Junior Mělník - SK Černošice 5:2

Utkání, nad jehož konáním visel dlouho koronavirový otazník, přetavili hokejisté z Mělníka do dalšího vítzěství.

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC LEV Benešov B 3:3

Slabá mělnická půlminuta ze začátku utkání vyšvihla Benešov do tříbrankového vedení. Mělničtí přidali na tempu a stav utkání ve...

Týden hokeje v Mělníku

Přijďte ve středu 26.1.2022 v 16:00 na zimní stadion v Mělníku na akci Týden hokeje

Mladší žáci: HK Čáslav - HC Junior Mělník 1:1

KLM: HK Lev Slaný - HC Junior Mělník 3:5

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim B 0:12

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Jablonec nad Nisou B 7:6

KLM: HC Rytíři Vlašim - HC Junior Mělník 5:6 po prodloužení

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Nymburský Lev 2:4

Mladší žáci: HC Česká Lípa B - HC Junior Mělník 5:2

Muži A | Sobota 29.01.2022, 17:30