Muži: HC Jesenice - HC Junior Mělník 1:4

13.09.2014 | Viktor Šebík

První zápas nové sezóny se Mělníku povedl, ve velkých Popovicích řádilo duo T.Havel - Příhoda

1. kolo | Sobota 13.09.2014, 18:00

HC Jesenice - HC Junior Mělník

B: 50. T.Příhoda (Horčička) - 4. T.Havel (Příhoda), 22. Příhoda (T.Havel), 44. T.Havel (Příhoda), 59. Nový

Vyloučení: 4 - 3, navíc Vernek (Mělník) 10 min osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku

Využití: 1 - 0

V oslabení: 0 - 0

Rozhodčí: Novák - Mrázek, Skalická

Diváci: 52

HC Jesenice: A.Příhoda (Flígr) - Veselý, P.Němeček, T.Příhoda, J.Němeček, Horčička, Slížek, Malát, Zemánek, D.Formánek, R.Formánek, Dorňák, Pešta, Patera, Kadeřávek, Kykal, Vacek, Sládek

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Fiala, J.Novák, Prejza, Pokorný, Stinka, Nový, Heran st., T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, T.Novák

Do reprízy loňského semifinále vstoupili hráči HC Junior Mělník skvěle - již po třech minutách hry se ujali vedení zásluhou Tomáše Havla, který se natlačil před jesenickou branku a svoji střelu poslal "do vikýře" - 0:1. Mělničtí hráli dopředu aktivně, dozadu pozorně a v brance vše jistil pozorný Vokurka. Jesenice se tak od začátku utkání těžko dostávala do mělnického obranného pásma a do vážnější šance se nedostala. V polovině první třetiny měli hráči z Mělníka výhodu téměř minuty a půl přesilové hry pěti proti třem, žádnou z dobrých příležitostí ale neproměnili. Krátce po skončení početní výhody se do přečíslení tři na dva dostali domácí, Vokurka ale svůj tým podržel.
Změnu skóre přinesl tedy až začátek druhé třetiny. Luxusní Havlovu přihrávku z rohu zavěsil Příhoda do horního růžku svého jmenovce v brance Jesenice - 0:2. Havel mohl také navýšit skóre ve 28. minutě, když dorážel svojí střelu z pravé strany, kotouč ale prošel za již překonaným brankářem domácích napříč brankovištěm a skončil v rohu kluziště. Pět minut před koncem druhého dějství ujížděl na branku Jesenice Novotný, kterého zezadu tísnil domácí obránce. Novotného střelu ale zastavila tyč. Hned z protiútoku se dostali jeseničtí do rychlého přečíslení dvou proti jednomu, na jehož konci stál Slížek sám tváří v tvář Vokurkovi, který ale i tuto šanci zmařil.
I na začátku třetího dějství padla rychlá branka do domácí sítě a opět u toho byla dvojice T.Havel - Příhoda. Tentokrát se ujal role střelce T.Havel - 0:3. Domácí vykřesali jiskřičku naděje při vyloučení Příhody, v 50.minutě to byl druhý z Příhodových jmenovců v domácím dresu - Tomáš - který pohotovou střelou zužitkoval přihrávku napříč pásmem a prostřelil Vokurku - 1:3. Domácí se po vstřelené brance snažili hru zrychlit a tlačit se do obranného pásma Mělníka, ale kromě tyče v 51.minutě ze své aktivity více nevytěžili. Dvě minuty před koncem měl velkou šanci na stvrzení mělnického vítězství osamocený Příhoda, zakončení mu ale nevyšlo podle jeho představ. V čase 58:03 odvolali domácí brankáře a zkusili to v šesti. O chvíli později vyhodil Nový puk přes celé hřiště z vlastní modré vysokým obloukem pod stropem popovické haly a trefil přesně - 1:4. V poslední minutě se ještě výborně uvolnil z rohu Vernek a dostal se sám před brankoviště domácích, jeho střela ale těsně minula cíl. V pokračující akci Vernek vybídl chytrou přihrávkou ke skórování Kašáka, ale jeho zakončení chybělo trochu štěstí.
Mělničtí zcela zaslouženě zvítězili, svého soupeře dostávali celý zápas pod tlak a mnoho aktivity mu nedovolili. Na začátek sezóny to byl poměrně pohledný hokej a je to určitě příslib do dalších zápasů. T.Novák, který odstoupil pro zranění žeber hned na začátku utkání, snad bude v pořádku a bude moci pokračovat v dalších zápasech.
Příští utkání hrají mělničtí v sobotu 20.9.2014 v 17:30. Na domácím ledě jim bude soupeřem tým HC Velké Popovice.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1