Muži: HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice 7:1

20.09.2014 | Viktor Šebík

K debaklu neměly Popovice daleko...

2. kolo | Sobota 20.09.2014, 17:30

HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice

B: 12. Nový (Stinka), 22. Vernek (Kašák, Novotný), 34. Příhoda (Brožovský), 34. Kašák (Vernek, Příhoda), 35. Příhoda (Havel), 52. Brožovský (Příhoda, Havel), 54. Brožovský (Příhoda) - 39. Nejedlý (Chochola)

Vyloučení: 7-5
Využití: 1-1, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Čáp - Stejskal, Doskočil

Diváci: 200

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, J.Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, T.Havel, Vernek, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Fedymycz

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Löbl) - Dvořák, Farář, Mocek, Nejedlý, Peťovský, Toman, Culka, Medřický, Braniš, Lucker, Chochola, Moravec, Žoha, Desch, Vacek, Rejna

Hokejisté HC Junior Mělník hráli první domácí mistrovské utkání proti soupeři, se kterým měli  za dobu účinkování v Krajské lize mužů velmi nelichotivou bilanci – ze čtyř utkání tři prohry, z toho dvě doma. O motivaci bylo tedy postaráno, mělničtí navíc chtěli navázat i na vydařený zápas z minulé soboty, kdy právě ve Velkých Popovicích porazili tým HC Jesenice.

První třetina dnešního utkání přinesla ale poměrně opatrný hokej. O první rozruch se postaral až v desáté minutě J.Vernek, jehož střela se odrazila od břevna popovické branky vysoko do ochranné sítě. Krátce na to tečoval na hraně brankoviště R.Nový střelu L.Stinky mimo dosah popovického brankáře Lorence. Ten se sice na rozhodčí hodně zlobil a domáhal se odvolání gólu pro postavení útočícího hráče v brankovišti, nebylo mu to ale nic platné – 1:0. Popovice mohly odpovědět ve čtrnácté minutě zápasu. Ihned po buly střílel jeden z hostů po zemi na vzdálenější tyč Vokurkovy branky, ten ale dokázal vykopnout puk špičkou betonu a připsal si jeden z několika dnešních těžkých a důležitých zákroků. Minutu před koncem první třetiny donutil Příhoda v oslabení k chybě jednoho z hostujících obránců na mělnické modré čáře, na brejk mu ale po dlouhém střídání už síly nezbyly a popovický obránce zvládl Příhodu dojet a svou chybu odčinit.

Druhá třetina začala nádhernou akcí druhé mělnické řady. Na jejím konci byl na ose hřiště mezi kruhy zcela volný J.Vernek, jehož střela málem protrhla síť – 2:0. O minutu později nádherně tečoval střelu od modré D.Kratochvíl, bohužel těsně nad branku Popovic. V pokračující akci se dostal zcela sám před brankoviště T.Havel, jehož střelu ale zázračně zastavila Lorencova lapačka. Šanci na návrat do zápasu dostaly Popovice ve 25.minutě při téměř minutové přesilovce pěti proti třem. Nejen že přesilovku popovičtí nevyužili, nakonec byli rádi, že Příhodův samostatný únik neskončil brankou v jejich síti.  Po polovině zápasu přišla jeho nejpohlednější a pro domácí nejpovedenější pasáž. Začal to přesilovkovou trefou M.Příhoda, který nádherně trefil „z první“ nahrávku Brožovského – 3:0. O jednadvacet vteřin později se prakticky ze stejného místa trefil P.Kašák, kterému parádně nahrál J.Vernek, přičemž hostující brankář Lorenc měl po celou dobu jejich akce před očima pouze číslo 21 na zádech dresu O. Novotného – 4:0. Ihned při dalším střídání vydoloval napadající L.Stinka puk z popovického obránce, jeho chytrá žabka okolo Lorence skončila ale jen těsně vedle branky hostí. Další střídání už přineslo i další branku v síti Popovic. Havel si to zamířil s pukem za Lorencovu branku, na poslední chvíli ale vrátil puk kolem první tyče na volného Příhodu a ten se nemýlil – 5:0. Po mělnickém brankostroji, který trval 98 sekund, byly Popovice zralé „na ručník“. V závěru třetiny se branky konečně dočkali i hosté – Vokurka, který celé utkání svými jistými zákroky Mělník držel, neměl šanci proti střele od modré, kterou mu zaclonilo klubko hráčů před ním – 5:1.

Začátek poslední části hry opět patřil domácím – nejprve Brožovský zblízka nechal opět vyniknout lapačku Lorence, po vzorové spolupráci Kašáka, Fedymycze a Verneka posledně jmenovaný už podstřelil hostujícího gólmana, puk ale těsně minul popovickou klec. Na druhé straně předvedl další těžký zákrok Vokurka, který po jedné ze střel zůstal dlouho ležet na ledové ploše. Další branku Mělníka zařídilo duo Havel – Příhoda. Svojí kombinací tito dva natolik zaujali hostující obranu, že Brožovský si do střelecké pozice najel zcela nepovšimnut – 6:1. L.Brožovský byl také tím, kdo uzavřel gólový účet zápasu parádní trefou nad Lorencovu lapačku  – 7:1.

Zápas se divákům musel líbit. Přinesl nádherné branky a pohlednou hru domácího týmu, na kterou hosté nestíhali reagovat a svoji frustraci občas řešili tvrdými zákroky na hranici pravidel. Mělník byl jasně lepším týmem a popovičtí mohli pouze děkovat svému štěstí, že si z města na soutoku neodvezli dvouciferný debakl.

Statistiky týmu HC Junior Mělník jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1