B: 1. Příhoda (Havel), 27. Kašák (Vernek), 32. Příhoda (Havel, Kratochvíl)

HC Příbram: Vávra - Matouš, Šlemenda, Chudý, Hlinka, Tylich, Procházka, Jobek, Mácha, Kadič, Šmejkal, Mikeska, Polák, Hrala, Pejsar, Grubner, Svoboda, Císař, Veverka, Anděl

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Brožovský, Pokorný, Stinka, Nový, Novák, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Heran ml.

Hodnocení zápasu z webové stránky HC Příbram:

V zápase 3. kola KLM jsme přivítali zatím suveréni Mělník. To v jakém opačném herním rozpoložení se obě mužstva momentálně nachází, nám ukázal hned samotný úvod zápasu. Při složitém pokusu o zavezení kotouče do útočného pásma, soupeř zachytil přihrávku na modré čáře, a z následné protiakce, vyzval Havel Příhodu najíždějícího z druhé vlny, který střelou mezi betony brankáře Vávry propasíroval puk do branky. Po 16 sekundách jsme prohrávali 1:0, což s naším sebevědomím dost zamávalo. První jakous takous kloudnou akci jsme předvedli až v 5. minutě, kdy Hrala vybojoval puk pro Svobodu, ten našel přihrávkou před brankou Pejsara, bohužel ten si musel puk ještě zpracovat bruslí a následná střela skončila ve Vokurkově lapačce. V 7. minutě si na Vokurkovi vylámal zuby Grubner, který zakončoval nápaditou kombinaci Jobka a Kadiče. V 11. minutě to byl v oslabení opět Grubner, který obětavým pádem zablokoval střelu Krejsy od modré. Následně u odraženého puku ve středním pásmu byl nejrychleji Kadič, který uháněl sám na Vokurku, ten si s jeho samostatným nájezdem poradil. V přesilovce o sobě dali vědět také hosté, proti tečované střele od modré vytasil Vávra perfektní semafor. Na druhé straně pálil Chudý, jehož střelu vyrážel Vokurka mimo dosah všech dorážejících hráčů. Vávra pak uchránil jen jednobrankový rozdíl, po situaci, kdy útočník hostí využil nového pravidla o hybridním zakázaném uvolnění a dobruslil si zdánlivě ztracený puk. Druhou část jsme začali aktivně. Polák s Mikeskou připravili šanci Šmejkalovi, Vokurka byl na místě. Stejně dobře si vedl i proti pokusu Svobody, který se snažil protlačit puk u pravé tyče. Vávra musel prokázat své kvality hned několikrát, ale nepřekonal ho ani Příhoda, jehož šance se hodně podobala situaci před prvním gólem. Ve 27. minutě udeřilo podruhé. Při hře 4-4 se povedlo přečíslení hostům, kdy Kašák dokázal využít spolupráci s Vernekem. Když pak ve 32. minutě zakončil přesilovkovou kombinaci dvojice Kratochvíl- Havel, Příhoda, začalo to zavánět debaklem. Ten se nakonec nekonal, protože 3. obdržená branka znamenala budíček pro náš tým. Ve 37. minutě putoval na trestnou Havel. Při přesilovce jsme vyvinuli velký tlak na branku Mělníka, aktivní byl zejména Šlemenda, který trefil Vokurku do masky, následný druhý pokus postrádal větší rasanci. Pouhých 7 sekund po skončení přesilovky se ke kotouči dostal Polák a střelou po zemi překonal Vokurku a snížil na 1:3. To byl stav po druhé dvacetiminutovce. Branka téměř do šatny vlila energii do naší hry. Zápas dostal úplně jiný náboj . Polákovu střílenou přihrávku nedokázal zužitkovat v gól Šmejkal. Když pak v 50. minutě Grubner, zaskočil střelou těsně za modrou čárou Vokurku a snížil na rozdíl jediné branky, začalo se hrát pouze na branku hostí. Bohužel střelu Kadiče Vokurka pokryl ramenem. Hlinkova rána skončila vysoko nad, pokus Šmejkala ve Vokurkově rukavici. Ani rána Šlemendy se do branky nevešla. Snad jedinou velkou šancí hostí v závěrečné části pohrdl Havel, když střelu z první poslal vysoko nad, přihrával Příhoda. Mikeska pak v další obrovské šanci těsně přestřelil. V závěru byl vyloučen hostující Nový a to byl jasný signál pro odvolání brankáře a pokus o hru v 6 hráčích. Rozhodnout v oslabení mohl Prejza, ale trefil pouze tyč prázdné branky. Soupeř už pak s vypětím všech sil těsný náskok uhájil.
Petr Furch: ?Začátek byl opět špatný. V zápase jsme se postupně zlepšovali. Tlak gradoval při hře na 2 útoky, vyrovnat se bohužel nepovedlo.?
Hynek Tylich: ?Převedená hra měla kvalitu ale ani to na body nestačilo. Oproti minulému zápasu zlepšený pohyb, minimum chyb, ale porad nás trápil problém s koncovkou. Jinak bych řekl, že výkon týmu byl na vysoké úrovni a příští zápas budeme slavit výhru za tři body. Jsem o tom přesvědčen.?

M.Polák, J.Grubner

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.