Muži: HC Junior Mělník - HK LEV Benešov 11:2

05.10.2014 | Viktor Šebík

Benešov si z Mělníka odvezl jedenáctigólový debakl

4. kolo | Neděle 05.10.2014, 17:30

HC Junior Mělník - HC Benešov

5:0, 4:1, 2.1

B: 7. Heran st. (Stinka), 9. Heran st. (Stinka, Nový), 11. Vernek (Krejsa), 15. Stinka (Fiala T., Novák T.), 16. Kašák (Havel T.), 21. Příhoda (Havel T.), 25. Vernek (Kašák, Vočadlo), 25. Nový (Stinka, Heran), 28. Stinka (Nový), 44. Havel T., 51. Havel T. (Příhoda, Krejsa) - 32. Hynek (Janák), 48. Holes

Vyloučení: 8 - 2, navíc Císař (Benešov) 10  + OK + TH. V čase 58:55 bylo nařízeno TS proti Mělníku za úmyslné posunutí branky - neproměněno.

Rozhodčí: Jecelín - Holec, Macháč

Diváci: 230

HC Junior Mělník: Vokurka (od 40:00 Fiala K.) - Fiala T., Novák J., Krejza, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran st., Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Novák T., Havel D.

HC Benešov: Uhlík (od 14:24 Karda) - Farbula, Šobíšek, Holes, Štětina, Starec, Tichý, Janák, Jirků, Pěkný, Hron, Šmicr, Hynek, Císař

HK LEV Benešov přijel do Mělníka s omlazeným kádrem (věkový průměr 22 let), jehož hlavním úkolem pro tuto sezónu je - udržet se v Krajské lize mužů.
Domácí se do svého soupeře zakousli ihned od první minuty zápasu a bylo jen otázkou času, než se jejich převaha začne projevovat na brankovém kontě soupeře. V přesilové hře zatáhl L.Stinka puk po levém křídle, nahrál dobře najetému J.Heranovi st. a ten nedal Uhlíkovi sebemenší šanci - 1:0. Úspěšná spolupráce Stinka - Heran se zopakovala i na konci deváté minuty - tentokrát Stinka přihrával zpět kolem první tyče a Heran střílel do protipohybu Uhlíka - 2:0. V téže minutě poprvé zvonila tyč benešovské branky po střele T.Havla. Brankou tedy skončila až individuální akce Verneka, který se prokličkoval před branku Benešova a Uhlíka prostřelil po ledě - 3:0. V patnácté minutě dorážel Stinka puk do prázdné branky po střele T.Fialy a donutil Uhlíka ke střídání - 4:0. Druhého benešovského brankáře (Karda) přivítal ve hře po 96 sekundách Kašák poté co ustál tvrdý bodyček a i přes značnou ztrátu rovnováhy dokázal vystřelit po ledě k zadní tyči - 5:0. Za Kardou také zazvonila tyč, kterou trefil hned při svém prvním střídání Novotný. Benešovu zvonilo v uších i po střele Nesládka od modré, tentokrát to ale bylo břevno.
První přestávka mohla hostům pomoci zastavit rozjetý mělnický rychlík, ale nestalo se. Chvíli po úvodním vhazování ujel T.Havel, nahrál najetému Příhodovi a ten se nemýlil - 6:0. V pětadvacáté minutě nejprve Vernek prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 7:0. O necelou půlminutu později dorazil Nový Stinkovu střelu - 8:0. Ještě před polovinou zápasu si oba hráči své role vyměnili, tentokrát Nový nahrával a Stinka skóroval umístěnou střelou k levé tyči  - 9:0. Kdyby v hokeji platilo pravidlo o bílém ručníku, nejpozději v tuto chvíli by zřejmě letěl z benešovské střídačky přes mantinel. Benešov vůbec nestíhal mělnickou fyzičku, pohyb a sílu. Místy se hráči v modrém dostávali pouze do role statistů, kteří odevzdaně čekají na to, odkud se na snese další gólová pohroma. Po deváté brance ale mělnická aktivita přeci jenom polevila, vidina absolutního debaklu soupeře zřejmě vzbudila v domácích hráčích sportovní soucit (nebo se možná nikomu nechtělo vstřelit "bonusový" desátý gól). Hosté se dočkali svého prvního gólu těsně po polovině zápasu - střílenou přihrávku usměrnil za Vokurkova záda Hynek - 9:1. Vzápětí mohli benešovští pomýšlet i na další branku, protože dostali více než minutovou výhodu pěti proti třem. Namísto toho ale mohli sami dvakrát inkasovat, protože T.Havel s Příhodou jeli na jejich branku v situaci dva na jednoho, ale ani jednou neproměnili. V pokračující benešovské hře se hra celkem vyrovnala a mělnická převahu v tu chvíli nebyla až tolik vidět. Těsně před koncem třetiny trefil další tyč Stinka.
Do poslední části hry vystřídal Vokurku v mělnické brance K.Fiala a odbyl si svůj letošní debut. Volání tribun po desátém gólu vyslyšel T.Havel a desítku ozdobil nádhernou brankou. Po individuální akci trefil tyč, v klidu si dojel kotouč, dvakrát s ním objel benešovskou branku a ve chvíli, kdy většina soupeřů (včetně brankáře) ležela na ledě kolem branky se zamotanými nohami, v klidu dovezl kotouč do opuštěné klece - 10:1. Další slovo patřilo opět hostům, na rychlý blafák Holese Vokurka nedosáhl - 10:2. Poslední branka zápasu ale padla opět do benešovské branky. Příhoda vyslal do samostatného úniku T.Havla a ten si s Kardou poradil rychlým blafákem do forehandu - 11:2. V dalším průběhu hry byly k vidění ještě dva samostatné úniky Mělníka (Příhoda, Stinka), oba hráči ale
trefili Kardovu lapačku. V předposlední minutě bylo proti domácím nařízeno trestné střílení za úmyslné posunutí branky, Vokurka ale blafák benešovského Císaře vystihl.
Utkání, které se netradičně hrálo v neděli, se muselo líbit nejen kvůli 13 pohledným brankám. Domácí předvedli útočný uragán, kterému hosté nebyli schopni vzdorovat. Po čtvrtém hracím kole je Mělník bez porážky v čele tabulky s tříbodovým náskokem před týmy Černošic a Poděbrad.
Další utkání se hraje v sobotu 11.10. v Mladé Boleslavi. začátek utkání BK Mladá Boleslav "B" - HC Junior Mělník je v 17:00.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1