B: 33. Novotný, 42. Vernek (Novotný), 52. Novotný (Vernek), rozhodující nájezd Novotný

Vyloučení: 7-7, navíc Vernek 10 min OT za nesportovní chování

Rozhodčí: Pokorný - Doskočil, Štechmüller

Diváci: cca 70

BK Mladá Boleslav "B": Plíšek Jan - Hradec, Franc, Dinga, Budín, Kukla, Bílek, Bartoš, Protivný J., Tregl, Rovný, Ficek st., Ficek ml., Kejmar, Zörkler, Plíšek Jakub, Protivný M., Christov

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala K.) - Fiala T., Novák J., Krejsa, Brožovský, Pokorný, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Novák T.

První třetina nenabídla divákům zrovna pohlednou hokejovou podívanou. Boleslav se do ničeho velkého nepouštěla, hostům se příliš nedařila rozehrávka a do pásma domácích se tak nedostávali ani snadno, ani často. Přesto si hráči z Mělníka vytvořili několik dobrých situací, kotouči se ale na cestě do sítě postavila buď Plíškova lapačka (po střele Havla) nebo břevno (Příhoda). Do první přestávky se týmy tedy rozešly za bezbrankového stavu.

Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny se proháčkoval středem hřiště až před Plíška Havel, i díky (dalšímu) nepotrestanému zákroku jednoho z boleslavských obránců ale jeho střela brankou neskončila. Po necelých dvou minutách hry putoval na trestnou lavici Vernek, který přehnal důraz při backcheckingu a soupeře s kotoučem podrazil. Domácím stačilo půl minuty na to, aby si vytvořili jednu stoprocentní šanci (která brankou neskončila jenom zázrakem) a aby také vstřelili úvodní branku zápasu: Vokurku z blízka prostřelil L.Rovný – 1:0. Ve 25.minutě střílel z levého křídla Kratochvíl a k překvapení všech jeho střela prošla postojem Plíška a jen náhodou se od jeho brusle odrazila těsně mimo tyče jeho branky. Z velmi podobného místa i situace střílel ve 33.minutě O.Novotný, ten ale svojí střelou vymetl šibenici nad Plíškovou lapačkou a vyrovnal na 1:1. Minutu před koncem druhé části hry šli domácí do vedení, když se jim podařilo potrestat hrubou chybu v obranném pásmu Mělníka a M.Ficek ml. překonal do protipohybu Vokurku – 2:1.

Začátek třetí třetiny ale vyšel lépe hráčům z Mělníka. O.Novotný křížnou přihrávkou přes útočné pásmo nabil Vernekovi a ten prostřelil Plíška – 2:2. Od té chvíle si Mělník vypracoval řadu dobrých příležitostí, bohužel ale střelecké štěstí zůstalo na dlouho někde mimo jejich hokejky. U branky Boleslavi to hořelo zejména v přesilovce Mělníka ve 45.minutě. Hosté si vytvořili několik hodně dobrých příležitostí, současně s koncem přesilovky střílel z velmi dobré pozice Vernek, ale jeden z obránců v posledním okamžiku vložil do střely hokejku a puk tak skončil vysoko nad brankou v ochranné síti. Ve svém dalším střídání Vernek a O.Novotný napadali tak účinně, že Boleslavi dvakrát odebrali kotouč a dostali se až do zakončení. Totéž předvedla i dvojice Kratochvíl – Nový, brankou to ale také neskončilo. Boleslav se z tohoto tlaku nedokázala dostat, když se jí to ale povedlo, byla z toho hned nebezpečná situace dva na jednoho. V pokračující akci se puk odrazil ke zcela volnému Treglovi mezi kruhy a ten mířil přesně – 3:2. Za další minutu mohlo být s Mělníkem ještě hůře, protože situace s odrazem na volného hráče před brankovištěm se opakovala jako přes kopírák, zakončení naštěstí ale bylo úplně špatné a puk skončil mimo branku. V 52. minutě vytvořila Novotného řada další velký závar před Plíškovou brankou, Vernekovu střelu Novotný chytře vytáhl ven z brankoviště a skrze chumel hráčů a ležícího Plíška vyrovnal na 3:3. Po další minutě měli velkou šanci Příhoda s Havlem, puk do okryté branky ale nedostal ani dojíždějící Pokorný. V jednom z dalších útoků trefil Kašák tyč, tribuny už jásaly, puk se ale odrazil za zády Plíška kolem druhé tyče zpět do hry. V předposlední minutě se sám před Plíška dostal Havel, jeho střela ale svůj cíl nenašla, odražený kotouč vrátil do boleslavské branky dojíždějící Příhoda, dle mínění rozhodčího to ale bylo až poté, co obránce stíhající Havla posunul branku. Závěr základní hrací doby byl poměrně nervózní, změnu skóre ale již nepřinesl.

V první sérii proměnil nájezd O.Novotný, když trochu se štěstím trefil Plíškovu hůl, od které se puk odrazil a obloučkem přepadl přes jeho záda do sítě. Nájezd domácího hráče skončil na Vokurkových betonech, stejně dopadl i pokus Příhody. Poté, co ani další boleslavský nájezdník Vokurku nepřekonal, potvrdil vítězství Mělníka „forsbergovským“ blafákem Kašák – 3:4 po nájezdech.

Mělničtí si minimálně dva body zasloužili, během celého utkání si vypracovali mnohem více příležitostí. Utkání ale také, bohužel, přineslo nejistý výkon rozhodčích, nad nímž kroutili hlavami hráči i fanoušci obou týmů. Rozdílný metr na posuzování faulů v různých částech hry, rozdílný metr při přerušování hry po zákrocích brankáře (jednou se puk brankáře sotva dotkne a přerušuje se, jindy to trvá dlouhé vteřiny a nic se neděje), nepřesné posuzování hybridních icingů, to pohlednosti hry nepřidá, naopak to vnáší na led napětí a nervozitu. Nejmarkantnější situací asi byl nepotrestaný zákrok na P.Pokorného. Za jasné vražení zezadu hlavou proti mantinelu mělo následovat 5 minut a do konce utkání, rozhodčí přerušili hru až, když si všimli, že na ledě leží hráč a nezvedá se. Nevyloučili však nikoho. Řadu nepotrestaných zákroků okomentoval v závěru utkání J.Vernek a rozhodčí ho za to poslal pod sprchy s osobním trestem. Málo vídaná věc se odehrávala také na ochozu stadionu – hlouček domácích fanynek napodoboval hvizd rozhodčího ve chvílích, kdy mělničtí přecházeli s pukem přes modrou čáru, nebo se některý z nich chystal ke střele. Naštěstí žádný z těchto momentů neskončil nějakým problémem, přesto by se asi návštěvníci nad takovou nesportovní a hloupou aktivitou měli zamyslet….

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.