Muži: HC Junior Mělník - HC Poděbrady

Dobrý hokej a další vítězství Mělníka - to obojí nabídl zápas šestého kola KLM

6. kolo | Sobota 18.10.2014, 17:30

HC Junior Mělník - HC Poděbrady

B: 10. Vernek, 11. Nový (Stinka), 28. Brožovský (Vernek), 38. Vernek (Příhoda, Brožovský), 47. Příhoda (Kašák, Havel), 60. Kašák (Vernek) - 25. Procházka (Krumpholc), 32. Procházka (Malý), 48. Drahoňovský (Löffelmann, Malinský), 50. Skokan (Löffelmann)

Vyloučení: 5 - 8, využití 2 - 1, v oslabení 1 - 0

Rozhodčí: Švejda - Holec, Kovačík

Diváci: 210

HC Junior Mělník: Šrámek (od 34:30 Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek

HC Poděbrady: Král (Benýr) - Struhala, Kubát, Svoboda, Buldra, Malina, Krumpholc, J.Malý, Drahoňovský, Havelka, Kuzďas, Löffelmann, Procházka, Skokan, Hněvsa, Šebesta, Malinský, Pozník, Procházka

I po šestém utkání letošní Krajské ligy mužů zůstávají hokejisté HC Junior Mělník bez porážky. Poděbrady ale přijely do Mělníka jako aktuálně třetí tým tabulky a to, že jejich umístění není dílem náhody, ukazovali poděbradští hráči od úvodního vhazování zápasu.

První velkou šanci měl ale domácí J.Nesládek, jehož střela od modré skončila na břevně poděbradské branky již po dvou minutách hry. Do několika slibných šancí se probojoval tradičně T. Havel, ale hosté důsledně bránili v pěti a všechny Havlovy šance zmařili. K úvodnímu gólu tak domácím pomohlo paradoxně až oslabení po faulu T.Fialy. J.Vernek napadal tak aktivně, že obral o puk jednoho z hostujících obránců, kterého poté udržel na zádech až do úspěšného zakončení blafáku mezi betony Krále – 1:0. O minutu později se do dobré šance dostala dvojice R.Nový – L.Stinka. Hosté jejich nájezdu odolali, ale v pokračující hře si Nový se Stinkou vyměnili puk a Nový zblízka prostřelil Krále podruhé – 2:0. Kdo si ale myslel, že je to začátek dalšího debaklu hostujícího týmu, velmi se mýlil. Hosté se velice rychle zkonsolidovali, jejich obrana byla poctivá, důsledná a tvrdá, takže do dalších šancí se mělničtí dostávali velmi těžce. V závěru třetiny měli ještě dobré příležitosti T.Havel a Vernek, ale Král odolal.

Po přestávce byl k vidění hokej jako brus – zejména hosté se rozhodli řádně přitvrdit, hráčům Mělníka ale tenhle styl příliš nevadí a rychle se mu přizpůsobili. Hostům přinesla jejich zvýšená aktivita první branku po necelých pěti minutách druhé třetiny. Po chybě v rozehrávce domácího týmu vystřelil od modré Procházka a jinak spolehlivý Vokurka měl v té chvíli zakrytý výhled – 2:1. Dvoubrankové vedení vrátil domácím po dalších třech minutách hry L.Brožovský, který – kde se vzal, tu se vzal – ujel sám a krásným blafákem do víka nedal Královi šanci – 3:1. Poděbrady odpověděly v polovině zápasu druhým gólem Procházky, který se trefil pár vteřin po návratu P.Pokorného z trestné lavice – 3:2. Chvíli po této brance opustil utkání s poraněním nohy J.Vokurka a do branky Mělníka se tak poprvé v této sezóně postavil J.Šrámek. Do šaten se ale odcházelo opět s dvoubrankovým vedením Mělníka. M.Příhoda v přesilovce střílel, J.Vernek si sebral vyražený kotouč a v klidu zakončil kolem ležícího Krále – 4:2.

Třetí třetina pokračovala v tempu předchozích dvou. Ve 47. minutě trefil M.Příhoda v přesilovce malou skulinu nad Královým ramenem a zaznamenal nesmírně důležitou (později se ukázalo, že vítěznou) branku – 5:2. Poděbrady se ale nevzdaly a během následujících tří minut jejich hráči dokázali snížit opět na rozdíl jedné branky. Nejdříve se po rychlém odrazu puku od zadního mantinelu prosadil nepokrytý Drahoňovský – 5:3. Potom Šrámkovi, který se ale s neplánovaným vstupem do zápasu vyrovnal velmi dobře a svůj tým několikrát podržel, nedal svojí přesnou střelou šanci Skokan a na drama bylo zaděláno – 5:4. Určitou úlevou bylo necelých šest minut před koncem zápasu čtyřminutové vyloučení poděbradského Šebesty. Domácím se ale skórovat nepodařilo a v závěru je čekaly ještě perné chvíle, mělnická tvrz ale odolala. V poslední minutě hosté sáhli k powerplay, ve středním pásmu ale ztratili puk a s chutí hrající Vernek se pokusil střelou z vrcholu kruhů zkompletovat svůj hat-trick. Na brankové čáře ale jeho střelu obětavě zastavil jeden z poděbradských hráčů, kotouč se ale odrazil k dojíždějícímu Kašákovi, který neměl problém jej vrátit do poděbradské branky – 6:4.

Domácí tedy přidali do tabulky další tři body, jejich zisk je ale stál hodně úsilí. Tým z Poděbrad byl velmi houževnatý a ze všech dosavadních letošních soupeřů (při vší úctě k remíze a nájezdovému vítězství v Mladé Boleslavi) zatím asi nejtěžší. V příštím kole je na programu okresní derby – utkání v Kralupech se hraje v sobotu 25. října, začátek zápasu je v 18:00.

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1