Muži: HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník 3:4 po samostatných nájezdech

25.10.2014 | Viktor Šebík

Mělník pokračuje ve vítězné sérii, i když utkání v Kralupech na pochvalu úplně nebylo.

7. kolo | Sobota 25.10.2014, 18:00

HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník

3:4 sn

1:2, 2:1, 0:0 - 0:1

B: 9. Kučera (Minařík, O.Hošek), 22. O.Hošek (Eliáš), 31. Hořák (Roubal) - 6. Havel (Příhoda, Novotný), 19. Vernek (Brožovský, Havel), 24. Havel (Nový, Heran), rozhodující nájezd Havel

HK Kralupy nad Vltavou: Koblischke (na druhý nájezd Exner) - O.Hošek, Hořák, Eliáš, Novák, David, Červený, Řehák, Hanžl, Mojžíš, Šarše, Kašpar, Hrouda, Mařík, Háva, Blahoš, Janč, Kučera, Roubal, Minařík, V.Hošek

HC Junior Mělník: Šrámek (na nájezdy K.Fiala) - T.Fiala, J.Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, T.Novák, Heran ml.

K dnešnímu utkání Krajské ligy mužů přijeli hráči HC Junior Mělník do Kralup bez své dlouhodobé brankářské jedničky. Do branky se tak místo zraněného J.Vokurky postavil J.Šrámek. Na začátku utkání ale i přes mírnou územní převahu Kralup nemusel Šrámek řešit žádnou těžkou situaci. Na druhé straně se do první vážnější situace dostal v šesté minutě T.Havel, který se protáhl po pravé straně kluziště, snadno se vyhnul obránci domácích a bekhendovou střelou z pěti metrů otevřel skóre zápasu – 0:1. O minutu později byl vyloučen za podražení J.Nesládek a po několika desítkách vteřin rozhodčí přerušili hru kvůli faulu P.Pokorného. V té chvíli se zjistilo, že časoměřiči udělali chybu a že i přes poměrně dlouhou dobu odehrané přesilovky hlásila tabule pouhých 7 odehraných vteřin. Na druhé straně ale také ukazovala, že z trestu Pokorného uběhly 4 vteřiny, aniž stačil vstoupit na trestnou lavici. Po chvíli dohadování nechali rozhodčí posunout čas o 14 vteřin a mělničtí tak před sebou měli 99 vteřin dlouhé oslabení o dva hráče. Bohužel, těsně po návratu Nesládka na ledovou plochu Kučera z dorážky vstřelil první gól Kralup – 1:1. Těsně před první přestávkou vrátil vedení na mělnickou stranu J.Vernek, jehož přesilovkovou střelu od modré zastavila až síť za Koblischkem – 1:2.

Kralupy dokázaly vyrovnat ihned v úvodu druhé třetiny (trefil se O.Hošek) a drama mělo pokračovat. Za další dvě minuty se podruhé v zápase prosadil Havel, který v přesilovce dorazil střelu R.Nového – 2:3. V polovině zápasu ale domácí potrestali jednu z mnoha chyb mělnické obrany a střelou do protipohybu Šrámka vyrovnal Hořák – 3:3. Po této brance utkání nabralo směr určený zmatky v obranné činnosti Mělníka a kralupské neschopnosti trestat chyby. Mělničtí se dokázali dostat do dobrých příležitostí, několikrát podržel domácí tým Koblischke, mělnický tým pohrdl i téměř minutovou přesilovkou pěti proti třem, když se nedokázal pořádně usadit v pásmu Kralup a za celou dobu ani jednou nevystřelil.

Změnu skóre nepřinesla ani třetí třetina, i když dramatickou podívanou nabídla. V padesáté sedmé minutě posoudil hlavní rozhodčí srážku Nesládka s Hořákem jako úder do oblasti hlavy a krku a Nesládkovi udělil trest na pět minut plus trest ve hře, následovaný odebráním registračního průkazu. Bylo tedy jasné, že konec utkání odehrají mělničtí v oslabení a domácí mají jedinečnou šanci zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch. To se jim nepovedlo, naopak mečbol na své hokejce měl minutu před koncem Havel, který vypíchl kotouč obráncům na modré a uháněl na Koblischkeho přes celé hřiště sám. Jeho bekhendový blafák ale skončil na pravém Koblischovkě betonu a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. Hned v první sérii si Havel své sólo zopakoval, tentokrát ale zvolil rychlou střelu mezi betony a zaznamenal tak jediný gól v nájezdech.

Mělník si z Kralup odváží dva body, se kterými nakonec musí být (vzhledem k průběhu utkání) spokojen. Spokojenost se ziskem jednoho bodu byla i na domácí straně. Smolařem utkání se stal Pavel Kašák, který přišel o dva zuby. Bohužel to byly další dva ke dvěma, o které přišel před týdnem v utkání proti Poděbradům. Doufejme, že tato „stomatologická“ éra Pavla tímto skončila….

Další utkání sehrají mělničtí v sobotu 1.11.2014, když na domácím ledě přivítají v repríze loňského finále Rakovník. Zápas začíná v 17:30.

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1