Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 2:4

01.11.2014 | Viktor Šebík

Repríza loňského finále přinesla první porážku Mělníka v letošní sezóně

8. kolo | Sobota 01.11.2014, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rakovník

B: 14. Nový, 26. Příhoda (Brožovský, Havel) - 5. M.Gebhart (Bauer), 7. Král (Vyskočil), 32. Král (Vyskočil, Hegenbart), 38. Král (Vošta)

Vyloučení: 8 - 9, navíc Novák (Mělník) 5 + OK za zásah do oblasti hlavy a krku

Využití: 1 - 2, v oslabení: 0 - 0.

Rozhodčí: Švejda - Prášek, Gabriel

Diváci: 310

HC Junior Mělník: K.Fiala (Šrámek) - Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Boháček, Stinka, Nový, Heran st., T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Novotný

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) - Kotál, Mikeš, Krejčí, Vyskočil, Vošta, Krpelan, Kalus, M.Gebhart, Kounovský, Ambroz, O.Gebhart, Pechanec, Douda, Grill, Bauer, Nosek, Hegenbart, Král

Mělničtí nastoupili do utkání proti Rakovníku bez dvou zraněných hráčů. J.Vokurka ani P.Kašák ještě nejsou ve stavu, který by jim dovolil nastoupit. Jednozápasový zákaz činnosti za trest ve hře, udělený v závěru utkání v Kralupech, si dnes odpykával J.Nesládek. Post trenéra na lavičce zaujal T.Fiala a letos poprvé do hry zasáhl J.Boháček.

Utkání se od začátku nevyvíjelo pro domácí příliš dobře. Hned v páté minutě se hosté dostali do krátkého přečíslení dva na jednoho na malém prostoru a tuto situaci zvládli tak, že Fiala neměl šanci, střílel M.Gebhart  – 0:1. O chvíli později se do velké šance dostali J.Heran s L.Stinkou, přetavit jí ve vyrovnávací branku se jim ale nepodařilo. Vzápětí zasáhl ve vlastním obranném pásmu nešťastně jednoho z rakovnických hráčů vysokou holí M.Příhoda a za krvavý šrám na bradě soupeře vyfasoval 2+2 trestné minuty. Hostům stačila k využití přesilovky necelá půlminuta, svůj první dnešní gól zaznamenal Král – 0:2. Domácí byli v útlumu, dobře bruslící hosté je svým pohybem nepouštěli do větších útočných aktivit. V jedenácté minutě se mělnickým hráčům podařilo dostat hosty pod velký tlak, během pár vteřin se v závaru před Burgrovou brankou dostali k několika dorážkám, poslední střela od Verneka ale minula odkrytou branku. Snížení přišlo až ve čtrnácté minutě, když střela R.Nového z velkého úhlu dvakrát cinkla o brankovou konstrukci – 1:2.

Po přestávce zlepšili mělničtí bruslení a tlačili se za vyrovnáním. Povedlo se to v přesilovce Příhodovi, jehož střela vymetla pavouky z horního rohu rakovnické branky. Radost z vyrovnání ale vydržela pouhých pěti minut. Rakovník dokázal využít další přesilovou hru nacvičeným signálem – křižná přihrávka na druhý kruh, na jeden dotek zpět mezi kruhy a tam odtud střílel Král „z první“ – 2:3. V další minutě mohli vyrovnat po pěkné spolupráci Kratochvíl s Příhodou, hostující brankář ale jejich šanci zmařil. Podle názoru domácích byl kotouč v brance, ale rozhodčí to viděl jinak… Dvě minuty před koncem třetiny projel snadno mělnickou obranou Král a snadno završil svůj čistý hattrick – 2:4.

Ve třetí třetině se hra přitvrdila. Rozhodčí se snažil držet otěže zápasu pevně ve svých rukách, ale některé zákroky posuzoval až příliš úzkostlivě. Výsledkem byly zbytečně zjitřené emoce, deset dvouminutových trestů a vyloučení J.Nováka na pět minut plus do konce utkání. Kouskování hry více vyhovovalo hostům, kteří se soustředili na poctivé bránění dvougólového vedení. Mělník přibrzdilo v závěrečném náporu i již zmíněné pětiminutové vyloučení a skóre se tak do konce utkání již nezměnilo.

Příští sobotu jedou naši hráči do Černošic. Tam je čeká další velmi těžký zápas (začátek v 16:30), protože Černošice jsou v tabulce na druhém místě a na první příčku jim po dnešní výhře v Kralupech (6:5 po nájezdech) scházejí pouhé 4 body. Je tedy jasné, že i po příštím víkendu bude Mělník na prvním místě tabulky, otázkou je jenom to, o kolik bodů…..

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1