Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 4:3 po samostatných nájezdech

08.11.2014 | Viktor Šebík

S výsledkem nakonec mohla být spokojena obě mužstva, i když obě si také mohla dělat nárok na tři body.

9. kolo | Sobota 08.11.2014, 16:30

Černošice - HC Junior Mělník

4:3 sn

2:1, 1:1, 0:1 - 2:1

B: 11. Staněk (Petráček, Suchý), 12. Hofmesiter (Loskot), 27. Suchý (Kahánek, Šalamoun) - 14. Vernek (Příhoda), 34. Havel (Vernek, Příhoda), 41. Příhoda (Havel)

Vyloučení: 8-9, využití: 2-0, v oslabení 0-0.

Rozhodčí - v zápise neuvedeno.

Diváci: 50

Černošice: Frolík (Bejvl) - Staněk, Mahel, Výrut, Frank, Papaj, Petráček, Voska, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Veselý, Loskot, Sobotka, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Hudek

HC Junior Mělník: K.Fiala (Šrámek) - Brožovský, Pokorný, Boháček, Novák - Havel, Vernek, Příhoda - Kratochvíl, Stinka, Heran - Vočadlo, Pištej, Prejza

K utkání dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu letošní krajské ligy mužů přijeli mělničtí ve značně oslabeném kádru. Kvůli zranění, pracovním povinnostem nebo souběžně hranému utkání juniorů v Rakovníku chyběli Vokurka, T.Fiala, Krejsa, Nový, Kašák, Nesládek a Novotný.

Utkání začalo náporem Mělníka, který se během prvních devadesáti vteřin dostal do tří slibných příležitostí, ale ani jedna z nich brankou neskončila. Potom se rozběhla série čtyř vyloučení mělnických hráčů, která trvala až do poloviny zápasu a během nichž domácí vstřelili dvě branky. Tu první vstřelil ve druhé přesilovce Černošic v zápase již v jedenácté minutě Staněk po rychlé kombinaci na jeden dotek - 1:0. O minutu později překonali K.Fialu v mělnické brance podobným způsobem ze situace dvou na jednoho Hofmeister a s hosty to nevypadalo nejlépe - 2:0. Mělník se ale zvládl vrátit do zápasu po  dvou minutách, kdy odražený puk po střele Příhody vrátil do branky Vernek - 2:1. Druhá využitá přesilovka ze čtyř znamenala vedení domácích 3:1 ve 27.minutě, trefil se Suchý. Havel snížil na rozdíl jedné branky po dalších sedmi minutách hry - 3:2. Nástup do třetí části hry vyšel Mělníku parádně - hned v prvním střídání skóroval Příhoda a začínalo se od začátku. V dramatickém závěru nepomohla domácím k zisku tří bodů ani dlouhá přesilovka pěti proti třem, když rozhodčí vyloučil Nováka v čase 57:46 a Pokorného v čase 58:27 a došlo tak na samostatné nájezdy. Havel první nájezd proměnil rychlou střelou mezi Frolíkovy betony, Příhodova střela skončily na betonu domácího brankáře. Domácí proměnili oba nájezdy a ve třetí sérii tak bylo na Vernekovi, aby vyrovnal a udržel Mělník ve hře. Perfektně provedený blafák, po kterém skončil brankář domácích téměř úplně mimo branku ale gólem neskončil, Vernekovi puk smolně sklouzl po čepeli a místo v opuštěné brance skončil pod betonem domácího brankáře.

Mělnický tým i v oslabené sestavě utkání odehrál solidně, hráči bojovali se silným soupeřem i s mírnou nepřízní sportovního štěstí. S dělbou bodů po šedesáti minutách hry nakonec musely být spokojeny oba týmy, prémiový bod v nájezdech připadl šťastnějším domácím.

Příští utkání hraje mělnické "áčko" doma, v sobotu 15.11.2014 přivítá od 17:30 Vlašim.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1