Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 3:2

Vydřené vítězství Mělníka

10. kolo | Sobota 15.11.2014, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

B: 27. Příhoda (Havel), 39. Heran (T.Fiala), 52. Vernek (Kašák) - 9. Kakos (Martínek, Horálek), 13. Kakos (Matějka)

Diváci: 300

HC Junior Mělník: K.Fiala (Šrámek) - T.Fiala, J.Novák, Prejza, Pokorný, Brožovský, Boháček, Stinka, Nový, Heran st., Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kolanda) - Vondráček, Výborný, Slanina, Martínek, T.Kočí, Varačka, Matějka, Kakos, Jaeger, Kucharčík, M.Kočí, Horálek, Cerk, Müller, Pessr

Proti vlašimským Rytířům se do mělnické branky postavil opět Kamil Fiala, protože J.Vokurka je stále ve stavu zraněných a utkání pouze sledoval v civilu ze střídačky. Soupeř z Vlašimi Fialu v brance od začátku utkání příliš nezatěžoval, přesto po necelých třinácti minutách vedl 2:0. Ani v dalším průběhu se Kamil příliš neohřál, přesto musel v závěru druhé třetiny vytáhnout zázračný zákrok, kterým by se kvalifikoval do finále soutěže nejlepších zákroků téměř v jakékoliv soutěži, a podržel svůj tým ve chvíli, kdy se mu směrem dopředu příliš nedařilo.
Ale popořadě….. Mělničtí se od prvního vhazování do svého soupeře pustili bez respektu, bohužel ale chyběla ta správná finální přihrávka nebo střela, takže puk si cestu do branky Vlašimi ne a ne najít. V šesté minutě vychytal K.Fiala ujíždějícího nájezdníka soupeře. V deváté minutě ale již lovil puk ze své sítě. Od modré střílel golfákem Martínek, před brankou trefil Kakose, od kterého se puk odrazil do mělnické sítě. Kakos sice slavil branku s bolestivou grimasou v obličeji, ale jednogólové vedení mu nastřelenou ruku pomohlo rychle vyléčit. O pár chvil později za Fialou zazvonila tyčka, na druhé straně Kašák neproměnil svoje sólo. Ve třinácté minutě se po rychlém protiútoku prosadil znovu Kakos a s mělnickým týmem to v té chvíli nevypadalo úplně růžově – 0:2. Do konce první třetiny si mělničtí vypracovali několik solidních příležitostí, ale Holánek v brance Vlašimi čaroval a svojí svatyni ubránil.
Ihned po začátku druhé třetiny vyrobil neobvykle velkou minelu Brožovský, K.Fiala jí ale zvládl napravit. O chvíli později skončil puk ve vlašimské brance, hlavní rozhodčí ale gól neuznal, protože prý padl až po přerušení hry kvůli hráči Vlašimi, který zůstal ležet u mantinelu. Další sólový nájezd poté neproměnil R.Nový a Mělník tak stále hledal cestu za Holánkova záda. To se podařilo až v přesilovce dvojici Havel – Příhoda. Prvně jmenovaný vyjel z rohu k brance Vlašimi, vystřelil a odražený puk přetavil z velkého úhlu Příhoda v kontaktní gól – 1:2. Vyrovnat mohl J.Vernek, kterému se povedlo dostat se do sólového úniku dokonce dvakrát během jednoho střídání, Holánka ale nepřelstil ani blafákem, ani tvrdou střelou. Hra se v této fázi zápasu odehrávala téměř výhradně v obranném pásmu Vlašimi, hosté se dostávali pod tlak a museli sahat i k nedovoleným zákrokům. Mělník ale z osmi přesilovek dokázal využít pouze jednu, takže vyrovnání přes veškerou snahu nepřicházelo. Po ojedinělé akci přišel již zmíněný Fialův neuvěřitelný zákrok – po rychlém protiútoku Vlašimi a srážce s jedním z vlastních hráčů se Fiala ocitl vleže zcela mimo branku, střelu soupeřova hráče do prázdné branky ale stačil chytit bleskurychlou lapačkou. Být na jeho místě brankář chytající v obvyklém gardu, byl by to na 99,9% gól. Diváci se vyrovnání dočkali až v samotném závěru třetiny, když Heran vrátil do sítě vyraženou střelu T.Fialy od modré – 2:2.

Začátek třetí třetiny vypadal podobně jako celá druhá – Mělník tlačil, Vlašim se k ničemu kloudnému nedostala, ale domácím chyběla ta pověstná kapička štěstí. V padesáté druhé minutě zatáhl puk do vlašimského obranného pásma Kašák, puk se dostal k Vernekovi, ten si vyjel mezi kruhy a tvrdou střelou rozjásal tribuny – 3:2. Od tohoto gólu bylo na domácích vidět, že se snaží neudělat zbytečnou chybu a vítězství, ač to nejtěsnější, uhájit. Vlašim se začala trochu zvedat, ale mělnická obrana byla pozorná. Očekávaný závěrečný tlak podpořený odvoláním brankáře ale zastavila nedisciplinovanost jednoho z hostů, který putoval na trestnou lavici necelé dvě minuty před koncem zápasu. Mělničtí tak toto těžké utkání dohráli už bez větších komplikací a do tabulky soutěže si připisují další tři body, které je tentokrát ale stály hodně sil a nervů…

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1