Muži: HC Junior Mělník - HC Jesenice 4:2

29.11.2014 | Viktor Šebík

Pohledné utkání přineslo další výhru Mělníka

12. kolo | Sobota 29.11.2014, 17:30

HC Junior Mělník - HC Jesenice

B: 5. Příhoda, 7. Příhoda (Chvátal, Havel), 28. Heran st., (Pokorný, Kašák), 53. Vočadlo (Heran, Kašák) - 11. Němeček (Slížek), 30. Patera

Vyloučení: 6-10, využití 0-1, v oslabení 1-0

Rozhodčí: Švejda - Kovačík, Holec

Diváci: 300

HC Junior Mělník: Šrámek (K.Fiala) - T.Fiala, J.Novák, Krejsa, Pokorný, Brožovský, Nesládek, Stinka, Heran st., T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Chvátal

HC Jesenice: Flígr (A.Příhoda) - T.Příhoda, Kykal, Němeček, Patera, Veselý, Kadeřávek, Teubner, Slížek, Malát, Novák, D.Formánek, R.Formánek, Slávek, Vacek, Zemánek, Pešta, Horčička, Dorňák, Voháňka

Vzájemné zápasy s Jesenicí tradičně přinášejí vyrovnané a napínavé souboje a většinou i nadprůměrnou hokejovou podívanou, která nabízí to nejlepší, co lze od Krajské ligy mužů očekávat. Ani dnešní zápas nebyl výjimkou. Domácí šli poměrně rychle do dvoubrankového vedení. Nejdříve ve vlastním oslabení v páté minutě zápasu vystihl rozehrávku soupeře při přechodu z obranného do středního pásma M.Příhoda a dostal se sám před Flígra. Ten byl na Příhodův blafák po zemi krátký – 1:0. O minutu a půl později se po další chybě v rozehrávce Jesenice zmocnil puku mělnický Chvátal, jeho ještě Flígr vychytal, ale k odraženému puku se dostal opět Příhoda a ten se v podobných situacích většinou nemýlí – 2:0. Jesenice se rychle vrátila do zápasu kontaktním gólem Němečka. Ten se dostal do krátkého přečíslení dvou proti jednomu společně se Slížkem a jeho poměrně nepovedená střela proklouzla Šrámkovou výstrojí do domácí sítě – 2:1.

Druhou třetinu začali domácí také aktivně, po několika střelách Mělníka měl Flígr plné rukavice a betony práce, svojí svatyni ale prozatím uhájil. Do slibných situací se několikrát v této fázi hry dostal L.Stinka, dvakrát ale prováhal správný okamžik ke střelbě, v dalších dvou případech byl Flígr na místě. Dvoubrankové vedení tak vrátil Mělníku až v polovině utkání J.Heran, který se uvolnil od mantinelu před domácí střídačkou a mezi dvěma bránícími hráči Jesenice se dostal sám před Fligra a bekhendovou střelou mezi jeho betony vstřelil gól, který se později ukázal jako vítězný – 3:1. Ani tentokrát Jesenice ale nečekala na kontaktní branku příliš dlouho. Na trestnou lavici nejprve putoval hodně přísně vyloučený Vernek, poté se v oslabení řítil na jesenickou branku Havel, kterému ale jeden z hostujících obránců zabránil ve střelbě zákrokem na hranici faulu. Poté se Jeseničtí přeci jenom dostali do pásma a jeden z kotoučů, nahozených od modré, se jim podařilo Šrámkovi zaclonit tak, že skončil až v síti za jeho zády – 3:2. Ještě ve druhé třetině si mohli vzít mělničtí dvoubrankový náskok zpět – nejdříve jel na Flígra osamocený Havel, jeho střelu ale zastavila tyč. A protože v závěru třetiny trefil břevno i Chvátal, šlo se i podruhé do kabin za jednobrankového vedení Mělníka.

Závěrečnou část hry načal Havel samostatným únikem, ale neproměnil. Zvýšenou aktivitou se prezentoval také P.Kašák, který si vypracoval několik zajímavých šancí, ale ani jednu neproměnil. Definitivní pojistku výsledku tak vtiskl svým vůbec prvním gólem v mělnickém „áčku“ Vočadlo, který se dostal mezi kruhy k odraženému puku po akci Kašáka a prostřelil dezorientovaného Flígra po zemi – 4:2. Poslední minuty hry se sice odehrávaly ve trochu nervóznější atmosféře, hra se kouskovala, ale mělničtí si závěr utkání v klidu pohlídali a nedovolili soupeři průběh zápasu zdramatizovat.

Solidní utkání muselo potěšit přítomné diváky, oba týmy se prezentovaly solidní hrou, v mělnické brance opět velmi dobře zachytal J.Šrámek a spolehlivě zastoupil J.Vokurku, jehož rekonvalescence stále není u konce. Je nutné dodat, že k dobré úrovni dnešního utkání přispěli i rozhodčí. I když se po některých jejich výrocích zlobily obě soupeřící strany, objektivně vzato byl jejich výkon nadprůměrný.

Příští týden jedou Mělničtí do Velkých Popovic, utkání je na programu v sobotu 6.12.2014 od 18:00.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1