Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram 5:2

12.12.2014 | Viktor Šebík

Pohledné utkání přineslo další body do tabulky KLM

14. kolo | Pátek 12.12.2014, 18:30

HC Junior Mělník - HC Příbram

B: 18. Stinka (Fiala, Vočadlo), 19. Vernek, 35. Novák (Příhoda, Havel), 53. Pokorný (Chvátal), 60. Heran - 14. Polák (Svoboda, Anděl), 34. Pejsar (Jobek)

Vyloučení: 4-6, využití 1-0, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Švejda - Macháč, Mašek

Diváci: 270

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Fiala, Novák, Krejsa, Pokorný, Brožovský, Stinka, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Chvátal

HC Příbram: Vávra (Kořínek) - Grubner, Šlemenda, Matouš, Hlinka, Martínek, Tylich, Mikeska, Kadič, Šmejkal, Polák, Svoboda, Anděl, Jobek, Hrala, Pejsar, Veverka

Utkání s Příbramí, hrané netypicky v pátek (sobota byla vyhrazena tradičním mezinárodním krasobruslařským závodům), začalo netradičně. Během rozbruslení se rozbilo jedno z tvrzených skel za brankou Příbrami a jeho výměna způsobila odklad začátku o dvacet minut. Před opožděným začátkem se ale stihl ještě malý ceremoniál – trenér přípravky, pan Miroslav Klučkovič, oslavil na začátku prosince šedesáté narozeniny a zástupci klubu mu předali památeční dres a dárkový koš. Svěřenci trenéra Klučkoviče (r.2007 a mladší) se pak v první přestávce představili divákům v krátkém modelovém utkání.

Příbram patří k týmům, které mají chuť hrát hokej, a zápasy Mělníka s Příbramí tak patří k těm pohlednějším. Bylo tomu tak i tentokrát, diváci viděli dobrou hokejovou podívanou. Na začátku utkání hráli Příbramští přesilovku, mělnická čtveřice nevěděla kam dřív skočit a branka „visela ve vzduchu“. Nepadla, naopak mohla padnout na druhé straně – po zhruba minutu dlouhém střídání se dostala do úniku dvojice M.Příhoda – T.Havel a K.Vávra v brance Příbrami se štěstím zakročil. Mělničtí hráči ale nekočírovali svojí chuť do hry a společně s návratem L.Stinky z trestné lavice naskočil do hry navíc i další hráč ze střídačky. Oslabení se tak protáhlo o další dvě perné minuty. Mělnická bašta, opět střežená J.Vokurkou, ale odolala. V polovině třetiny nahazoval od modré puk M.Krejsa a jeden z hostujících obránců jej srazil směrem do vlastní branky. V cestě mu ale opět šťastně stála část Vávrovy výstroje. Ve čtrnácté minutě zmátl za Vokurkovou brankou mělnickou obranu Svoboda, přihrál najíždějícímu Polákovi, Vokurka se musel při jeho blafáku přesouvat napříč brankovištěm a Svobodovi se povedlo puk prostrčit do banky – 0:1. O pár minut později podklouzla brusle Nesládkovi a z původní situace jeden na jednoho byl samostatný nájezd příbramského hráče, tomu se ale blafák nevydařil a akrobatický zákrok Vokurky tak ani nebyl potřeba. V závěru třetiny střílel Havel a odražený kotouč vrátil pohotově do branky Příbrami Stinka – 1:1. Hned v dalším střídání Mělničtí vytvořili melu před příbramskou brankou, v chumlu se nejlépe zorientoval Vernek a protlačil kotouč za Vávru – 2:1.

Druhá třetina začal velkou šancí Mělníka – D.Chvátal zavezl kotouč před branku, P.Kašákovi se ale ani natřikrát nepovedlo puk dostat zblízka za čáru odkryté klece, hostující obránci všechny pokusy zmařili. Domácím se nepodařilo využít 23 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v pokračující přesilovce Vernekova dělovka olízla tyč Vávrovy branky. V polovině utkání se z nenápadné situace dvou proti dvěma dostal po parádní Heranově nahrávce k teči před brankovištěm Stinka, Vávra jeho střelu ale zastavil. Ke slovu se potom dostali opět hosté – po jednom z rychlých protiútoků vystřelil nekompromisně z mezikruží Pejsar a nádherně trefil růžek branky nad Vokurkovou vyrážečkou – 2:2. Domácí si vzali vedení zpět po minutě hry. Příhoda krásně nahrál do „druhé vlny“ najíždějícímu J.Novákovi a ten nedal Vávrovi krásnou střelou šanci – 3:2. Situaci dvou proti dvěma si jako přes kopírák zopakovali Stinka s Heranem, tentokrát ale nahrával Stinka a střílel Heran, bohužel výsledek byl stejný – Vávra střelu zlikvidoval.

Třetí třetina nabídla velkou šanci Havla, který se prosadil v situaci jeden na jednoho, jeho střelu ale opět zastavil výborný Vávra. V následné přesilovce Havel překvapil příbramskou obranu, když ve střelecké pozici mezi kruhy ještě vymyslel drzou kličku a parádně nahrál na druhou tyč Stinkovi, jehož střela si ale cestu do sítě nenašla. Sedm minut před koncem odskočil Mělník do dvoubrankového vedení. Chvátal na útočné modré chytře prostrčil puk na najetého P.Pokorného a ten zvýšil utěšenou střelou z levého kruhu na 4:2. V poslední minutě se pokusili Příbramští o zdramatizování zápasu a Vávra odjel na střídačku. Powerplay přinesla nejdříve stoprocentní šanci pro hosty, jeden z útočníků ale z hrany brankoviště přestřelil prázdnou branku. Finále tak zařídil Heran, který dovezl puk z vlastní modré až do příbramského pásma a i přes maximální snahu dvou obránců nekompromisně vyvěsil puk do víka prázdné příbramské branky.

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1