Muži: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:2

17.01.2015 | Viktor Šebík

Dramatické derby přineslo zajímavé utkání, ve kterém domácí nakonec potvrdili roli favorita, zatímco hostům z Kralup se dnešní prohrou naděje na záchranu v soutěži výrazně snížila už jen do teoretické roviny.

18. kolo | Sobota 17.01.2015, 17:30

HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou

4:2

1:2, 1:0, 2:0

B: 18. Havel (Příhoda, Pokorný), 21. Příhoda (Havel), 56. Chvátal (Nový, Příhoda), 60. Příhoda (Havel) - 7. Frey (Blahoš), 14. Blahoš (Řehák)

Vyloučení: 4-8, navíc Šarše a Hořák (oba Kralupy) 10 minut za nesportovní chování

Využití: 1-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jecelín - Macháč, Holec

Diváci: 600

Pozn. u 4.gólu Mělníka je oproti oficiálnímu zápisu opraven asistent - dle vyjádření z kabiny A-mužstva

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek

HK Kralupy nad Vltavou: Koblischke (Exner) - Hořák, David, Červený, Řehák, Hanžl, Šarše, Kašpar, Háva, Blahoš, Kučera, Roubal, Minařík, Hanzlík, Frey

Dnešní utkání mělo být papírově jednoznačnou záležitostí – Mělník do něj nastupoval z pozice lídra soutěže, zatímco tým z Kralup v dosavadních sedmnácti utkáních ani jednou nedokázal zvítězit v normální hrací době. Realita však opět potvrdila, že derby má své specifické zákonitosti bez ohledu na to, v jaké části tabulky se soupeři nacházejí. Nejvyšší letošní návštěva (600 diváků), která byla zvýšena i aktivitou A-mužstva (pánové Vokurka a Boháček rozdali v týdnu dětem v mělnických školách cca 200 volných vstupenek), sledovala od začátku utkání úpornou bitvu, ve které měli sice domácí hráči územní převahu a více šancí, nedokázali je ale přetavit v to rozhodující, tedy branky. Hosté z Kralup byli naopak velmi produktivní a své jediné dvě šance v první třetině využili a ujali se nečekaného dvoubrankového vedení. Nejprve předvedl důraz na brankovišti Frey a překonal Vokurku – 0:1. Vyrovnat mohli mělničtí po střele Kašáka ihned po buly v útočném pásmu, puk prošel Koblischkeho výstrojí, ale po brankové čáře se odkutálel mimo kralupskou branku. Druhá branka padla pár vteřin po skončení přesilovky hostí – L.Stinka se ještě nestačil po návratu z trestné lavice zapojit do hry, když Blahoš zblízka a vestoje dokázal udělat blafák do bekhendu a najít skulinu mezi Vokurkovým betonem a tyčkou – 0:2. Kontaktní branku Mělníka vstřelil T.Havel v závěru první třetiny, když po levém křídle nabral rychlost, natlačil se za obránce a blafákem po zemi překonal Koblischkeho – 1:2.

Hned při prvním střídání ve druhé třetině předvedli asi nejhezčí akci utkání Havel s Příhodou. Prvně jmenovaný v situaci dva na jednoho počkal, až obránce padne do předpokládané přihrávky, zatáhl puk ještě blíže ke Koblischkemu, který musel zmenšit střelecký úhel, a nakonec přihrál kotouč zpět na najíždějícího Příhodu, který už neměl složitou práci - 2:2. Začalo se tedy od začátku, ale obě mužstva pozorně bránila, takže větších šancí nebylo mnoho ani na jedné straně. Za zmínku stojí Příhodův pokus, kterému předcházelo hraniční zpracování kotouče (sevření rukou), a i když to nakonec volalo po gólu, mohli si domácí oddychnout, že to rozhodčí Jecelín neposoudil jako zákrok proti pravidlům. Po polovině utkání hráli kralupští více než minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, Vokurku ale překonat nedokázali, aktivní hra domácí bránící trojice jim prakticky nedovolila pořádně vystřelit.  V samotném závěru třetiny ještě zazvonila přesilovková střela Havla o břevno kralupské branky, ale odrazila se mimo, takže se do šaten šlo za stavu 2:2.

Tyč kralupské branky zvonila na začátku třetí části hry i po Příhodově střele, ale i tentokrát skončil kotouč mimo. Kralupští zahustili střední pásmo a snažili se udržet remízu, případně zahrozit z brejků. V této fázi utkání to nebyla hra nijak zvlášť pohledná, ale napínavá podívaná pro diváky určitě ano. Rozuzlení tak přineslo až vyloučení kralupského Kašpara pět minut před koncem. V přesilovce střílel od modré Nový a k dorážce se dostal Chvátal – 3:2. Všem přítomným hodně zatrnulo, když po nezaviněné srážce na mělnické modré čáře zkolaboval kralupský Šarše – sice se zvládl ještě vrátit na střídačku, tam ale omdlel a po procitnutí netušil, kde je a co se stalo. S pravděpodobným otřesem mozku utkání nedohrál, doufejme ale, že to nebude nic závažného. V poslední minutě hry při power-play Kralup nejprve vstřelil branku Příhoda, rozhodčí ale po protestech kralupských hráčů gól odvolali. Kotouč vystřelený z vlastní poloviny Mělníka se totiž od tyče odrazil k mantinelu za brankovou čáru, kde se ho teprve zmocnil Příhoda a zavěsil – gól tedy pro zakázané uvolnění rozhodčí neuznali. Příhoda se přeci jenom dočkal vteřinu před koncem, když do prázdné branky dovezl kotouč po nahrávce T.Fialy – 4:2.

K dalšímu utkání jedou Mělničtí v neděli 25.1.2015 do Rakovníka, kde je čeká určitě velmi těžké utkání. Na zápas pojede autobus, odjezd bude upřesněn před koncem týdne.

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.