Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 4:6

31.01.2015 | Viktor Šebík

I přes dnešní domácí prohru se hráči HC Junior Mělník mohou radovat z vítězství v základní části Krajské ligy mužů

20. kolo | Sobota 31.01.2015, 17:30

HC Junior Mělník - Černošice

B: 6. Krejsa (Kratochvíl), 10. Vernek (Nový, Stinka), 18. Nový (Boháček, Havel), 40. Stinka (Nový, Vernek) - 5. Výrut (Ottomanský), 13. Mráz (T.Petráček, V.Petráček), 22. Mráz, 28. Veselý (Kahánek), 52. Suchý (Hofmeister, Staněk), 57. Suchý (Hofmeister, Kahánek)

Vyloučení: 8-8, využití: 1-2,v oslabení: 0-1

Rozhodčí: Pokorný - Zmeškal, Doskočil

Diváci: 650

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Boháček

Černošice: Frolík (Bejvl) - Staněk, Vyštajn, T.Petráček, Voska, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Veselý, Sobotka, V.Petráček, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Ottomanský

Do utkání proti Černošicím vstupovali hráči HC Junior Mělník s vědomím, že pokud uhrají alespoň jeden bod, stanou se definitivně vítězi základní části Krajské ligy mužů,a to bez ohledu na výsledky ostatních utkání. Nakonec to dopadlo tak, že vítězství v základní části opravdu patří Mělníku, ale cesta k němu vedla jinak.

Utkání začalo očekávaným náporem domácího celku, první se ale radovali hosté. Z nenápadné situace, při jedné z úplně prvních návštěv obranného pásma Mělníka, vystřelil z velkého úhlu Výrut a puk skončil za Vokurkovými zády – 0:1. Tento stav ale vydržel pouhou minutu. Od modré střílel M.Krejsa, Frolík v černošické brance měl zakrytý výhled a navíc mu jeden ze spoluhráčů Krejsovu střelu tečoval do protipohybu – 1:1. V desáté minutě jásali domácí fanoušci podruhé, když nikým neatakovaný J.Vernek v klidu prostřelil po zemi mezi betony Frolíka – 2:1. O chvíli později mohli navýšit vedení Mělníka R.Nový a P.Kašák, Frolík byl ale na místě a jeho lapačka úřadovala spolehlivě. Při vyloučení P.Pokorného hosté trefili tyč Vokurkovy branky, jedna z dalších střel se rychle vrátila od zadního mantinelu ke zcela volnému Mrázovi a ten zblízka vyrovnal – 2:2. Další velké šance Mělníka neproměnili P.Kašák a T.Havel, ujala se tak až přesilovková střela R.Nového z poloviny 18.minuty – 3:2.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe hosté z Černošic. Při signalizovaném trestu dorazil zblízka kotouč za Vokurkova záda Mráz a začínalo se od začátku. V této fázi utkání začaly Černošice lépe bruslit, domácí naopak vypadali unaveně a nepomohly ani změny v sestavě, provedené tentokrát hrajícím trenérem J.Boháčkem. Těsně před polovinou utkání využili hosté druhou přesilovku, střílel Kahánek a odraženou střelu vrátil do mělnické branky Veselý – 3:4. Domácím se povedlo vyrovnat v závěru třetiny. Od modré čáry střílel L.Brožovský, k odraženému kotouči se dostal L.Stinka a i přes akrobatický zákrok Frolíka zkušeně zavěsil – 4:4.

Ani prvních deset minut poslední třetiny nevěstilo pro Mělník nic dobrého – hosté stále lépe bruslili a domácí se nedokázali dostat do větších příležitostí. V 52. minutě se na Vokurku řítil v oslabení osamocený útočník Černošic, Vokurka zatím ale ještě odolal. Po další chybě Mělníka na útočně modré se v tomtéž oslabení dostali Černošičtí do přečíslení tří proti dvěma a nutno uznat, že finální přihrávka byla z těch nejchytřejších – Suchý střílel prakticky do prázdné branky – 4:5. Domácí zvýšili agresivitu a zvedali se k závěrečnému náporu. Zbrzdila je však dvě vyloučení během 68 vteřin. Černošice dokázaly využít dvojnásobnou přesilovku za 16 vteřin (trefil se opět Suchý) a osudu utkání bylo rozhodnuto – 4:6.

Domácí se celé utkání snažili, jejich výkon ale nebyl zdaleka optimální – chyběl pohyb, nahrávka a přímočarost. Naproti tomu produktivita Černošic byla obdivuhodná – na žádný gól se hosté nijak mimořádně nenadřeli, prostě jim tam spadlo všechno, na co sáhli….

I přes prohru se hráči Mělníka dnes dočkali vítězství v základní části Krajské ligy mužů. V utkání Mladá Boleslav „B“ – Velké Popovice, které se hrálo od 17:00, se radovali domácí z výhry 5:4. Velké Popovice tak ztrácejí před posledními dvěma hracími koly na Mělník 8 bodů a nemohou jej už tedy dostihnout.

V sobotu 7.2.2015 jedou hráči HC Junior Mělník k předposlednímu utkání základní části KLM do Vlašimi. Utkání na ledě jednoho z možných soupeřů pro čtvrtfinále začíná v 17:30 a z Mělníka opět pojede autobus, kterým mohou jet i fanoušci. Informace o odjezdu bude zveřejněna ve druhé polovině týdne.

Statistiky hráčů jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1