Muži: HC Junior Mělník - UHK Lev Slaný 7:3

14.02.2015 | Viktor Šebík

V exhibičním tempu a s exhibičním výsledkem 7:3 završili hokejisté Mělníka základní část Krajské ligy mužů

22. kolo | Sobota 14.02.2015, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

B: 6. Příhoda (Novotný, Novák), 7. T.Havel (D.Havel), 14. T.Havel (Brožovský), 36. Heran ml. (Heran st.), 48. Heran ml., 50. Vočadlo (Heran ml., Heran st.), 59. Příhoda (Chvátal, Brožovský) - 51. Lapáček (Průcha), 57. Průcha, 57. Lapáček (Průcha)

Vyloučení: 4-9, navíc bylo za faul na Příhodu nařízeno trestné střílení (neproměnil). Využití: 3-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Frühauf - Kotek, Formánek

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Šrámek - T.Fiala, Novák, Prejza, Brožovský, Heran st., T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Chvátal, nesládek, Novotný, D.Havel, Heran ml.

HK Lev Slaný: Sork (Srp) - Frolík, Zusko, Kiss, Vostracký, Vránek, Cigánik, Lapáček, Průcha, Novák, Kolář, Smažík, Bečvář, Šelicha

Hned sedm hráčů základní sestavy do dnešního zápasu sice nenastoupilo, i tak ale Mělničtí odehráli utkání s velkým nadhledem a svým protivníkům, kterým dnešním zápasem skončila letošní sezóna, žádnou dramatickou zápletku nepovolili.

Už po půlminutě hry byl při samostatném úniku faulován M.Příhoda, nařízené trestné střílení ale neproměnil. Skóre se tak otevřelo až v šesté minutě hry. Po nahrávce O.Novotného se před Sorka v brance Slaného dostal Příhoda a akci zakončil bekhendovou střelou mezi jeho betony – 1:0. V následující minutě hráli Mělničtí přesilovou hru a zafungovala dnešní první rodinná spolupráce – David Havel trefil tyč, k odraženému kotouči se ale dostal Tomáš Havel a zvýšil na 2:0. Na druhé straně hřiště se v první polovině třetiny J.Šrámek v mělnické brance vyloženě nudil a musel cvičit, aby se udržel na provozní teplotě. Ve čtrnácté minutě opět úřadoval T.Havel, který prošel přes několik protihráčů a bekhendovou střelou překonal Sorka potřetí – 3:0. Teprve v závěru první třetiny se dostali do nebezpečnějších situací i hosté, Šrámek byl ale na místě a jejich šance v pohodě zlikvidoval.

Druhá třetina přinesla podobný obraz hry jako ta první – Mělničtí byli hodně na puku, hosté si větší příležitosti vytvořit nedokázali. První šanci měli opět mělničtí, konkrétně J.Nesládek, jehož střela ale skončila na tyči Sorkovy svatyně. V polovině zápasu měl nejprve velkou šanci D.Havel, o chvíli později pak ujela bratrská dvojice ve vlastním oslabení do situace dva na jednoho. David přihrával, Tomášova střela ale slánskou branku těsně minula. Další branku tak zařídil rodinný klan Heranů naopak při mělnické přesilovce. J.Heran starší vystřelil a odražený kotouč vrátil do poloodkryté slánské branky J.Heran mladší – 4:0.

Ve třetí třetině sice netrefil odkrytou branku O.Novotný, o chvíli později ale vstřelil druhou branku J.Heran mladší. Ten vydoloval puk z nepřesné slánské rozehrávky, oklamal Sorka, objel jeho klec a zakončil do prázdné – 5:0. V padesáté minutě dorazil střelu J.Herana mladšího za Sorkova záda M.Vočadlo a utkání definitivně nabralo exhibiční rytmus. Možná i proto se vzápětí dočkali své první branky i hosté – po chybě v rozehrávce Lapáček poprvé prostřelil Šrámka – 6:1. Padesátá sedmá minuta přinesla hostům další dva góly – nejprve Průcha vymetl roh branky nad Šrámkovou lapačkou – 6:2, o chvíli později vstřelil Lapáček téměř totožnou branku – 6:3. Definitivní podobu skóre vtiskl v přesilovce Příhoda, který hostům oplácel stejnou mincí – krásnou střelou, po které se stěhovali pavouci z horního růžku Storkovy branky – 7:3. V samotném závěru mohl ještě skórovat J.Heran mladší, který k tomu byl po Vočadlově vybídce z rychlého protiútoku na hraně brankoviště opravdu blízko. První branka v A-týmu a zároveň stý gól týmu v sezóně J.Heranovi mladšímu musely stačit, završený hattrick v tomtéž utkání- to už by bylo opravdu asi příliš drahé….. J

Vzhledem k tomu, že Příbram doma porazila Rakovník 6:4, ve čtvrtfinále se utká Mělník s Rakovníkem a za finálovou porážku z minulé sezóny má svému soupeři co vracet. První čtvrtfinálové utkání se bude hrát v Rakovníku v pátek 20.února od 18:00 a domácí odveta v obvyklém čase - v sobotu 21.února v 17:30 doma na Mělníku.

Statistiky týmu po základní části najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1