Čtvrtfinále KLM: HC Rakovník - HC Junior Mělník 1:2

20.02.2015 | Viktor Šebík

Mělník si připisuje důležité vítězství na ledě Rakovníka v sérii vede 1:0 na zápasy

23. kolo | Pátek 20.02.2015, 18:00

HC Rakovník - HC Junior Mělník

B: 39. Vyskočil (Kounovský) - 3. T.Fiala (Příhoda), 35. Kašák (Brožovský)

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Mikeš, Krejčí, Kotál, Vyskočil, Kříž, Šmíd, Kounovský, Klaus, Douda, Ambroz, Nosek, O.Gebhart, M.Gebhart, Bauer, Hegenbart, Grill, Král

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Heran st., T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Pištej

První čtvrtfinálové utkání mělo zajímavou předehru. Ve chvíli, kdy si mělničtí hráči vyndávali tašky s výstrojí z autobusu, zjistil jeden z hráčů (nejmenovaný, ale jeden z těch nejproduktivnějších), že zatímco on a jeho taška jsou v Rakovníku, jeho hokejky stále stojí v šatně na Mělníku. Naštěstí z Mělníka jelo do Rakovníka několik dalších diváků, takže se hokejky na místo určení dostaly včas.

Utkání řídil ing.Jecelín a hned od začátku nasadil přísný metr. Po dvou minutách hry vyloučil jednoho z domácích, po čtrnácti vteřinách se ale počet hráčů na ploše srovnal, protože pykat odešel za hákování i D.Kratochvíl. Při hře čtyř proti čtyřem vybojovali mělničtí puk v pásmu Rakovníka, na modré napřáhl T.Fiala a puk skončil až za zády domácího brankáře Pospíšila – 0:1. Rakovník měl velkou možnost na srovnání, protože nedlouho po úvodním gólu znovu zasáhla hlavní rozhodčí a posla Mělník do tří, s tím že po návratu vyloučeného rakovnického hráče měli domácí ještě dokonce 13 vteřin přesilovku pěti proti třem. Hosté ale obětavě bránili a Vokurka byl na svém místě. V závěru pokračujícího oslabení ve čtyřech se podařilo dvojici Příhoda – Havel vybojovat puk na vlastní modré a přejít do rychlého protiútoku dvou proti dvěma. Příhoda chytře nahrával Havlovi před brankoviště, jeho teč ale skončila těsně vedle Pospíšilovy branky. V desáté minutě vyrobil minelu v rohu jeden z mělnických obránců, rakovnický útočník se tak najednou ocitl sám tváří v tvář Vokurkovi, svojí šanci ale zmařil, protože chtěl ještě nahrát na dojíždějícího spoluhráče, který to ale nepochopil a puk skončil u bočního mantinelu. Na druhé straně se po Stinkově chytrém přistrčení na modré čáře dostal do slibné pozice Novotný, jeho střela se ale od ramene Pospíšila odrazila až do sítě nad ochranným sklem. V závěru první třetiny se po perfektním čtyřicetimetrovém pasu řítil na Vokurku od modré čáry osamocený rakovnický nájezdník, ale Vokurka ani zasahovat nemusel, střela těsně minula tyč mělnické branky.

Ve druhé třetině si dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli i Mělničtí., 36 vteřin ale na využití nestačilo, i když ve slibných pozicích se ocitli Příhoda a Havel. Polovina zápasu přinesla hokejovou lahůdku v podobě obranného zákroku Novotného, který ukázkovým bodyčekem u mantinelu poslal jednoho z domácích hráčů do vzorového přemetu. Další přesilovka Mělníka sice brankou neskončila, současně s návratem vyloučeného hráče se ale zblízka prosadil pohledným bekhendovým blafákem přes Pospíšilovo rameno Kašák – 0:2. Ještě před koncem třetiny se domácí dočkali kontaktního gólu, puk do Vokurkovy sítě dotlačil ze skrumáže silou vůle Vyskočil – 1:2. Tato branka, bohužel, padla po neodpískaném zakázaném uvolnění Rakovníka, když hráči dojížděli v plné rychlosti vyhozený puk bok po boku. V poslední minutě prostřední části hry střílel zblízka do zcela odkryté rakovnické branky Havel, už měl dokonce i ruce nad hlavou, puk ale nějakým nepochopitelným kouzlem skončil mimo.

Třetí třetina začal velmi ostře. Už po dvou minutách vyloučil sudí najednou dva mělnické hráče a ještě před jejich návratem na led poslal na trestnou lavici dalšího hráče z Mělníka. Mělničtí odolali jak dvojnásobné tak i klasické přesilovce soupeře, Vokurkovi nadělala nejvíce práce střela, která těsně před ním tečoval jeden z domácích a byl z toho takový „padáček“ přes lapačku, Vokurka ale stačil zareagovat včas. Posledních deset minut hry nabídlo strhující podívanou. Oba týmy hodně bruslily, hrálo se nahoru – dolů a na obou stranách byly vidět velké šance. Tu první zmařil Rakovníku vracející se Krejsa, který obětavou rybičkou urazil puk z hokejky rakovnickému útočníkovi, který byl v té chvíli před Vokurkou zcela sám. Další šanci zmařilo možná stejné kouzlo, které odklonilo i Havlovu střelu ve druhé třetině – tentokrát střílel rakovnický útočník po rychlé knižné nahrávce sice z úhlu, ale z nebezpečné vzdálenosti. Puk ale naštěstí prošel mezi úplně odkrytou brankou Mělníka a Vokurkovými zády. Velká šance Mělníka nastala v přesilovce po akci Příhody a Verneka, kdy se puk už už šoural přes brankovou čáru rakovnické svatyně, jeden z vracejících se obránců jej ale dokázal v poslední chvíli odpálit do bezpečí.

Mělník má mírně nakročeno k postupu do semifinále, ten důležitý krok ale musí potvrdit v sobotním domácím utkání. Mělníku stačí k postupu i remíza, Rakovník si může zajistit postup buď výhrou minimálně o dvě branky, nebo si výhrou o gól může vynutit prodloužení a případně samostatné nájezdy.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1