Vousy na Mělníku porostou minimálně další týden, protože Mělník postoupil přes Rakovník do semifinále Krajské ligy mužů!

B: 5. Havel, 29. Havel (Příhoda), 30. Novotný, 42. Vernek, 43, Havel, 52. Novotný (Krejsa, Brožovský)

Vyloučení: 5-13, využití: 2-1, v oslabení 2-1

Diváci: 560

Rozhodčí: Kubeš - Tasch, Plášil

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Heran st., Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesáledk, Novotný, Pištej

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Mikeš, Krejčí, Kotál, Vyskočil, Šmíd, Krpelan, Kounovský, Klaus, Douda, Nosek, O.Gebhart, M.Gebhart, Bauer, Hegenbart, Grill, Pechanec, Král

Před prvním utkáním v Rakovníku se místní fanoušci dohadovali, jestli Mělník dostane šest nebo sedm branek. Variantu, že by v sobotu skončila jejich týmu sezóna, tu si vůbec nepřipouštěli. Koneckonců, jak plyne z názoru rakovnického fanouška Petra, který se vyjádřil na diskusním fóru, rakovničtí fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že Rakovník je hokejovější a že Mělník v prvním utkání dotlačil k výhře rozhodčí (pozn. – utkání řídil Ing.R.Jecelín). I v dnešním utkání bylo dobře vidět, že hráči Rakovníka jsou na výhru a postup dobře motivovaní a čím více se jim tato meta vzdalovala, tím více nechávali působit svoji frustraci a závěr utkání prostě neunesli – čtyři vyloučení v posledních minutách hovoří za vše.

Mělník se pustil za postupem od začátku utkání. V první přesilové hře utkání se po levé straně prosmýkl T.Havel, v zakončení se neunáhlil a v 5.minutě vstřelil důležitou branku – 1:0. Druhá přesilovka Mělníka naopak přinesla hned v sedmé minutě vyrovnání. O.Nosek obral Brožovského o puk hraničním zákrokem a své sólo od modré zakončil přesnou střelou - 1:1. První třetina dále přinesla napínavou podívanou, obě mužstva dobře bruslila a nikdo nikomu nic nedaroval zadarmo. Domácí byli sice více u kotouče, ale zatlačit Rakovník pod soustavnější tlak se jim zatím nedařilo. Rakovník se do zakončení dostával sporadicky, takže úporná bitva se odehrávala především ve středním pásmu. V závěru třetiny se do dobré střelecké pozice dostal J.Vernek. Neuspěl však ani on, ani P.Kašák v poslední minutě svým baseballovým pokusem.

Druhá třetina se hrála v podobném duchu jako ta první a to až do 28.minuty. Na trestnou lavici putoval za hákování P.Pokorný, hned po vhazování střílel od modré Mikeš a kotouč, který se rychle vrátil kolem zadní tyče Vokurkovy branky, vrátil pohotově do sítě Vyskočil – 1:2. V tuto chvíli byla série vyrovnána a bylo na Mělníku, aby zareagoval. Bohužel, po pár vteřinách byl vyloučen za podražení Krejsa a Rakovníku se otevřela jedinečná možnost zvrátit vývoj série. Začaly se ale dít nezapomenutelné věci. Nejprve vybojovala kotouč dvojice Příhoda – Havel a dostala se do úniku „dvou na nikoho“ a v takové situaci se tihle dva nemýlí. Příhoda nahrával a pro takového střelce, jako je Havel, už nebyl problém trefit odkrytou klec Rakovníka – 2:2. Aby toho nebylo málo, tak totéž oslabení vzápětí „využil“ i O.Novotný, který uspěl při forčekingu, ujel sám a prostřelil Pospíšila mezi betony – 3:2. Pro Rakovník to byly těžké direkty, ze kterých se vlastně už nevzpamatoval. V posledních sedmi minutách byli na trestné lavici hned čtyři rakovničtí hráči, ale protože Příhoda s Kratochvílem v situaci dva na jednoho, ani později Havel se svým sólem neuspěli, schoval si Mělník definitivní pojistku až na třetí třetinu.

Při prvním střídání ve třetí třetině trefil Příhoda tyč Pospíšilovy branky, takže tu definitivní pojistku přinesla až situace ze 42.minuty – Vernek projel po pravé straně, natlačil se před rakovnickou svatyni a překonal Pospíšila blafákem mezi nohy – 4:2. O minutu později zatloukl další hřebíček do rakovnické rakve parádní brankou Havel a završil svůj dnešní hattrick. Na ose hřiště zhruba na vrcholu kruhů si sklepl kotouč a nekompromisním golfákem poslal puk odrazem o horní tyč v růžku nad Pospíšilovou lapačkou za brankovou čáru – 5:2. Osm minut před koncem ve dvojnásobné přesilovce vstřelil svůj druhý dnešní gól Novotný, na kterého po chytré Krejsově přihrávce čekala odkrytá rakovnická branka – 6:2. V závěru utkání se ještě v dobré šanci ocitl L.Stinka a po něm i Novotný, ale domácím hráčům už možná bylo líto připravit na závěr sezóny Rakovníku takový debakl, takže další branka už nepadla.

Mělník v dnešním utkání předvedl naplno svoji sílu a to i přes fakt, že někteří hráči nastoupili do utkání nemocní. Ve chvíli, kdy se utkání mohlo lámat v jejich neprospěch, zabojovali Mělničtí naplno a svého soupeře ve zbytku hrací doby jasně přejeli. Utkání se divákům muselo líbit a ti určitě jen tak na klíčové momenty nezapomenou – rychlé vedení Mělníka, rakovnický obrat, dva góly Mělníka v jednom oslabení, nelítostný hon na Havla a jeho hattrick jako odveta korunovaná nádherným gólem, emoce na straně Rakovníka….

Příští týden se tedy na Mělníku bude hrát semifinálová série. Hrací dny a časy budou ještě upřesněny, ale je pravděpodobné, že záměrem bude stejný scénář jako u čtvrtfinále – první zápas na ledě soupeře v pátek, odveta na Mělníku v sobotu.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.