Semifinále KLM: SK Černošice - HC Junior Mělník 2:5

28.02.2015 | Viktor Šebík

Mělničtí zvítězili v prvním semifinále na ledě Černošic a mají nakročeno do finále Krajské ligy mužů 2014/2015

25. kolo | Pátek 27.02.2015, 18:30

Černošice - HC Junior Mělník

B: 26. Kahánek (Hofmeister, Suchý), 45. Kahánek (Staněk) - 8. Pištej (Vernek), 17. Havel, 27. Pištej (Kašák), 28. Havel (Pokorný), 47. Havel

Vyloučení: 5-4, navíc Suchý (Černošice) 10 minut OT za nesportovní chování

Využití: 1-2, v oslabení: 0-0

Rozhodčí Macháč - Holec, Kovačík

Diváci: 190

Černošice: Frolík (Bejvl) - Staněk, Vyštajn, T.Petráček, Výrut, Frank, Papaj, V.Petráček, Voska, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Veselý, Sobotka, Urbančík, Šalamoun, Mráz

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Novotný, Pištej

K prvnímu semifinálovému utkání do Černošic neodjel Mělník v úplné sestavě, zejména obranné řady prořídly vlivem nemocí. Za chybějícího T.Fialu, Nováka a Nesládka museli v obraně zaskočit hráči, kteří jsou častěji k vidění v útoku – R.Nový a O.Novotný. Svého úkolu se ale zhostili dobře a obranná hra Mělníka fungovala po celé utkání poměrně spolehlivě. Černošice si před utkáním na Mělník věřily – pět ze šesti bodů získaných ve vzájemných zápasech z regulérní sezóny jim dávaly naději, že i v semifinálové sérii by se jim mohlo dařit. Mělnický tým byl ale jiného názoru a od začátku utkání nebylo pochyb o tom, které mužstvo je na ledě tím lepším. Domácí se dostávali pod tlak, místy nebyli schopni kloudně založit útok a dát si dobrou přihrávku i na krátkou vzdálenost. Vokurka v mělnické bance musel čelit těžší situaci až v jedenácté minutě při přesilovce Černošic. To už ale Mělník vedl – hned první přesilová hra Mělníka totiž znamenala změnu skóre. Při přesilovkovém zámku Mělníka našel nádherně J.Vernek od pravého mantinelu D.Pišteje, kterého domácí zapomněli před brankovištěm. Pištej měl dost času i prostoru na zpracování a nabídnutou situaci chladnokrevně proměnil – 0:1. Ve dvanácté minutě už to mohlo být o dvě branky, ale po Havlově střele zazvonila pouze tyč Frolíkovy branky. Havel si na svůj první semifinálový gól musel počkat až do sedmnácté minuty hry, kdy se prosmýkl přes bránícího černošického hráče a v následné situaci jeden proti jednomu zvolil zakončení jedovatou střelou schovanou za chrániče holení domácího obránce. Frolík neměl šanci vyrážečkou zareagovat a lovil puk ze své sítě podruhé – 0:2. Minutu před koncem první třetiny vytvořila první mělnická lajna takový závar před brankou domácích, že černošičtí hráči si museli připadat jako na kolotoči na Matějské pouti. Žádná z několika střel ale do černého nemířila a skóre se tedy do přestávky už nezměnilo.

Po šesti minutách hry ve střední části se dočkali domácí kontaktního gólu. V situaci dva na dva naznačil Hofmeister střelu, bránící hráč Mělníka se položil na led ve snaze zastavit ji tělem, Hofmeister ale puk podržel a nabídl jej Kahánkovi, který se v té chvíli již stačil odpoutat od druhého mělnického obránce. Na jeho pohotovou střelu byl Vokurka krátký – 1:2. Mělník ale o minutu později opět odskočil do dvoubrankového vedení. Podobně jako při prvním gólu se zcela sám před Frolíkem ocitl zapomenutý Pištej, rozdíl byl v tom, že tentokrát mu z levé strany nahrával P.Kašák a Pištej tentokrát jeho nahrávku bez zpracování usměrnil mezi Frolíkovy betony – 1:3. V další minutě vstřelil svůj druhý gól i Havel. Sice v přesilovce, přesto krásnou individuální akcí obešel černošickou obranu a střelou nad levé rameno nedal Frolíkovi šanci – 1:4. V závěru třetiny mohli navýšit vedení Mělníka Chvátal s Příhodou, kteří se řítili dva na jediného obránce Černošic, tomu se podařilo ale finální přihrávku na Příhodu se štěstím vypíchnout.

Ve 45. minutě hráli domácí přesilovku a Kahánkovu střelu od modré zakryl Vokurkovi chumel hráčů před brankovištěm – 2:4. Domácí v té chvíli možná mysleli na zdramatizování zápasu, tato myšlenka mohla ale fungovat maximálně dvě minuty. Tolik času totiž uběhlo od jejich branky do chvíle, kdy na modré čáře zastavil jejich rozehrávku Havel, popojel pár metrů směrem k Frolíkovi a nekompromisním golfákem vymetl pavučiny v rohu branky nad jeho lapačkou – 2:5.

Do sobotní odvety mají Mělničtí dostatečný náskok a mají nakročeno do finále. Postupová matematika je jasná – pokud Mělník jakkoliv vyhraje, remizuje nebo prohraje maximálně o dvě branky, postoupí do finále. Prohra o tři branky by znamenala prodloužení a případně i samostatné nájezdy, vítěz z prodloužení či nájezdů by postoupil do finále. Pokud by Černošice vyhrály o více než čtyři branky v základní hrací době, Mělník by vypadl a skončil by v letošní soutěži celkově třetí.

O tom, jak se bude Mělníku dařit, se můžete na vlastní oči přesvědčit v sobotu 28.2.2015 na mělnickém zimáku. Začátek utkání je v 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1