Druhé semifinále KLM: HC Junior Mělník - SK Černošice 7:3

28.02.2015 | Viktor Šebík

Mělničtí přejeli Černošice i v semifinálové odvetě a jsou ve finále Krajské ligy mužů, kde se utkají s týmem Velkých Popovic

26. kolo | Sobota 28.02.2015, 17:30

HC Junior Mělník - Černošice

7:3

0:0,4:1, 3:2

B: 21. Příhoda (Havel), 25. Havel (Kratochvíl, Příhoda), 28. Vernek, 39. Havel (Příhoda, Fiala), 43. Vernek (Heran), 47. Havel (Příhoda), 57. Prejza (Kratochvíl,Nový) - 39. Kahánek (Hofmeister), 54. Sobotka (T.Petráček, V.Petráček), 56. Hofmeister (Staněk, Suchý)

Vyloučení: 6:5, navíc Suchý (Černošice) trest do konce utkání za nesportovní chování

Využití - 2:1, v oslabení - 0:1

Rozhodčí: Doubek - Frühauf, Holý

Diváci: 600

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, T:Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Pištej

Černošice: Frolík, (Bejvl) - Staněk, Vyštajn, T.petráček, Výrut, Papaj, V.Petráček, Voska, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Veselý, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Antoš

Druhé semifinálové utkání se v první třetině hrálo podle černošických not. Hosté, vědomi si toho, že musejí dohánět minimálně třígólové manko z pátečního střetnutí, začali mnohem aktivněji a od začátku dostávali Mělník pod tlak. J.Vokurka v mělnické brance si tentokrát na nedostatek práce stěžovat nemohl a byl to právě on, kdo podržel svým výkonem tým v začátku utkání. První velmi těžký zákrok musel vytasit po necelých pěti minutách hry a bleskurychlým vykopnutím pravého betonu zastavil gólovou střelu Černošic v početní výhodě. Další horké chvíle zažili Mělničtí v polovině první třetiny, když se před Vokurkou zjevil zcela osamocený útočník hostů, Vokurka ale jeho nebezpečnou střelu vytěsnil ramenem nad svoji branku. Poté se konečně dostali do první větší šance i domácí, chytrou střelu Stinky „z první“ na vzdálenější tyč stačil ale Frolík, který i dnes hájil branku Černošic, špičkou betonu vytěsnit mimo klec. Ve zbývajícím čase první třetiny měli stále navrch hosté, kteří svoji převahu vyjádřili i střelecky a vlažně hrající Mělník výrazně přestříleli.

Co se odehrálo v šatně domácích během první přestávky, neví nikdo kromě hráčů a trenérů. Je ale pravda, že do druhé části vlétli domácí úplně jinak a obraz hry začal připomínat páteční zápas v Černošicích. Hned první akce Mělníka skončila brankou – T.Havel po svém křídle zavezl puk do pásma a vystřelil. Frolík puk pouze vyrazil před úplně volného M.Příhodu a střelec jeho kvalit s podobnou situací většinou nemívá problém. M.Příhoda ho také neměl – 1:0. Po dalších třech minutách to byla opět mělnická první lajna, která začala provozovat v útočném pásmu kolotoč, na jehož konci byla parádní nahrávka D.Kratochvíla z otočky a volný Havel před brankovištěm měl před sebou prakticky prázdnou branku – 2:0. V osmadvacáté minutě odebral soupeři puk Vernek a svůj samostatný únik završil třetí brankou, dojíždějící M.Vočadlo už jenom kontroloval cestu kotouče Frolíkovou výstrojí za brankovou čáru – 3:0. Hosté si vyžádali oddechový čas, protože 3 góly během osmi minut před ně postavily nutnost ve zbytku utkání vstřelit minimálně šest branek na udržení postupové naděje. O trochu vzrušení před mělnickou brankou se postaral ve 33. minutě Vokurka, když si při přesilovce vyjel pro vyhozený kotouč do rohu a jeho rozehrávka křížem přes vlastní pásmu jen těsně minula hůl forčekujícího soupeře před opuštěnou brankou. V závěru prostřední části hry se hosté přeci jenom dočkali snížení, z ojedinělé akce nahrával zpoza branky Hofmeister, branku vstřelil jediný páteční černošický střelec Kahánek – 3:1. Jestliže hosté mají Kahánka, který vstřelil třetí gól v této sérii, tak domácí mají Havla, který nasadil od druhého čtvrtfinále tempo „co zápas to hattrick“. Svůj druhý dnešní gól vstřelil minutu před koncem druhé třetiny střelou z úhlu po chytré přihrávce Příhody a po pouhých 15 vteřinách tak využil přesilovou hru – 4:1.

Ve druhé minutě třetí třetiny se do přečíslení dva na jednoho řítili P.Kašák a L.Stinka. Kašák vybídl Stinku přihrávkou před brankoviště, Stinkova teč ale mířila těsně vedle Frolíkovy tyče. Na změnu skóre si tak mělnické tribuny musely počkat další minutu – Vernek krásnou střelou pod víko překonal Frolíka popáté a posunul šance Černošic do roviny pouhých teorií – 5:1. Ve 46.minutě završil svůj dnešní hattrick (třetí ve třetím po sobě jdoucím zápase) v tomto utkání Havel, který dorazil do sítě kotouč potom, co se Příhoda natlačil do branky, ale se svým zakončením ještě neuspěl – 6:1. Po této brance mělnický tým trochu polevil a s vidinou blížícího se konce zápasu i série už asi začal myslet na blížící se oslavy postupu do finále. V 50. minutě Černošice varovaly domácí tým nastřelenou tyčí Vokurkovy branky, v 54. minutě pak při přesilovce tečoval střelu T.Petráčka mimo dosah Vokurky Sobotka – 6:2. Vzápětí mohl vedení Mělníka navýšit L.Stinka, který po Vernekově přihrávce mířil do odkryté branky hostů, Frolík ale čaroval. Čtyři minuty před koncem střílel ve vlastním oslabení od modré Hofmeister, a protože měl Vokurka zakrytý výhled, skončil kotouč až v brance za jeho zády – 6:3. Poslední slovo v zápase tak patřilo opět domácím – D.Kratochvíl od zadního mantinelu nahrál najetému M.Prejzovi a ten střelou bez přípravy stanovil definitivní podobu skóre odvetného semifinálového zápasu – 7:3.

Zhruba 600 diváků na mělnickém stadionu sledovalo dobré utkání a zasloužený postup domácích do finále přes houževnatého soupeře. V závěru utkání se na ledě začalo jiskřit. Je jasné, že semifinálová série musí být trochu vyhecovaná a hokej nehrají jenom samí Mirkové Dušínové. Posledních pár minut se ale v černošických dresech zformovalo spíše Bratrstvo kočičí pracky (Suchý – Výrut a V.Petráček), které neuneslo vyřazení a výsledek na hraně debaklu a snažilo se provokovat a vyvolávat šarvátky. Suchý si za svůj kabaretní výstup vykoledoval osobní trest do konce utkání, V.Petráček pro změnu vzteky roztřískal na střídačce svoji hůl.

Mělník je tedy, stejně jako před rokem, ve finále Krajské ligy mužů. V něm se utká s týmem TJ Slavoj Velké Popovice, který do finále přešel dvěma výhrami nad Jesenicí (4:1 a 6:2). Představa mělnického týmu o programu finálové série je stejná jako u předchozích dvou sérií – první zápas v pátek na ledě soupeře, odveta ve standardním čase, tedy v sobotu 7.3.2015 od 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.