Muži: HC Junior Mělník - HC Slavoj Velké Popovice 3:3, AKTUALIZOVÁNO

08.03.2015 | Viktor Šebík

Mělník podruhé za sebou bere pohár za druhé místo v Krajské lize mužů

28. kolo | Sobota 07.03.2015, 17:30

HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice

B: 3. Vernek (T.Havel), 11. Vernek (T.Havel), 26. Vernek (Nový, T.Havel) - 15. Rejna (Lucker), 30. Lucker (Moravec, Kautský), 59. Bícha

Vyloučení: 4-9, navíc TS za faul Nového (M), neproměněno

Využití: 3-0. v oslabení 0-0

Rozhodčí: Novák, Mrázek, Pacovský

Diváci: 900

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Pištej, D.Havel

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Löbl) - Dvořák, Nejedlý, Farář, Bílek, Culka, Chochola, Vacek, Moravec, Petrželka, Decsy, Rejna, Lucker, Mocek, Žoha, Bícha, Toman, Kastner, Kautský

Do rozhodujícího finálového zápasu si přinesli mělničtí hráči ze čtvrtka tříbrankové manko a jejich snahou tak o začátku utkání muselo být nejen hrát na výhru, ale vsítit co největší počet branek. Hrací systém letošního play-off tak trochu popřel princip hokeje jako takový – prohrávající tým není nucen hrát a k dosažení celkového úspěchu se může soustředit na bránění průběžné prohry, což je v tomto sportu jinak věc naprosto nevídaná…. Domácí hnal kupředu téměř plný stadion. V Mělníku se přišlo podívat 900 diváků a to je nutné ještě vzít v úvahu začínající jarní prázdniny, které určitě odsály část příznivců někam na hory. K mělnickému kotli se přidali i bubeníci neratovických Buldoků, jejichž tým má za sebou poměrně úspěšnou sezónu v Krajské soutěži mužů (4.místo).

Mělník začal utkání zostra – po dvou minutách se do první velké šance dostal T.Havel, ale neuspěl. V té samé přesilovce ale branka přeci jenom padla, mezi betony hostujícího brankáře Lorence se po Havlově nahrávce trefil J.Vernek - 1:0. Ve čtvrté minutě se do dobré šance dostali M.Příhoda a P.Kašák, prvně jmenovaný střílel, druhý jmenovaný dorážel, ale ani jedna střela svůj cíl nenašla. V 5.minutě zastavil hostujícího Chocholu R.Nový faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení, J.Vokurka ale pravým betonem střelu zastavil. Vzápětí se do přečíslení dvou na jednoho dostali Havel a Vernek, Lorenc byl ale tentokrát na místě. V osmé minutě střílel při signalizovaném trestu od modré Vernek, kotouč skončil v brance Popovic, ale rozhodčí viděl postavení hráče v brankovišti a gól neuznal (fotografie celé situace je ZDE - obrázek si může udělat každý sám. Fotografoval to z tribuny pan Hubáček, tedy člověk, který s mělnickým hokejem nemá nic společného...) . V následné přesilovce se ale mělnické tribuny dočkaly – střílel Vernek a O.Novotný zaclonil Lorencovi výhled – 2:0. Ve 14.minutě viselo srovnání skóre ve vzduchu, „z první“ střílel L.Stinka, Lorenc ale odolal. O minutu později se po velmi ojedinělé útočné akci radovali Popovičtí – puk odražený z rohu se jim podařilo vydolovat z Vokurkových rukavic a Rejna to z hranice brankoviště do prázdné mělnické branky nemohl nedat – 2:1.

Hned při prvním střídání ve druhé třetině se řítil na Lorence soupeřem zapomenutý Vernek, jeho blafák ale skončil vedle branky hostů. Na dovršení hattricku si musel Vernek počkat do šestadvacáté minuty – od modré střílel v přesilovce R.Nový, kotouč přeletěl popovickou branku, Vernek jej po odrazu od zadního mantinelu pohotově zasunul za Lorence – 3:1. V polovině utkání se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho a Lucker překonal Vokurku – 3:2.

Třetí třetina začala krásnou tečí Novotného, po které puk jenom těsně minul Lorencovu branku. Domácí se tlačili dopředu, hostům ale i nadále stačilo jakkoliv vyhazovat puky a bránit vlastní třetinu. V polovině třetiny musel Vokurka čelit úniku osamoceného popovického hráče a opět odolal. V 54.minutě byl ve výborné střelecké pozici J.Heran, puk po jeho střele ale skončil těsně vedle. Dvě minuty před koncem za stavu 3:2 odvolal trenér Boháček Vokurku z branky. V následující power-playi Příhoda trefil jen boční síť odkryté branky hostů, ti se vzápětí zmocnili kotouče a Bícha střelou z poloviny pojistil výsledek, který pro Popovice znamená vítězství v soutěži – 3:3.

Mělník tedy podruhé během dvou sezón získal pohár za druhé místo v krajské lize mužů. Základní část soutěže zcela ovládl a od prvního do posledního kola na první příčku tabulky nikoho nepustil. Pravdou je, že Popovice se dostaly na vítěznou vlnu a od 8.11.2014 prohrály pouze jediný zápas, takže celkové vítězství jim určitě sluší. Navždy nezodpovězenou otázkou tak zůstane, jak by dopadla finálová série hraná na vítězné zápasy. Snad se hrací systém v příštích sezónách vrátí do roviny, která bude lépe odpovídat smyslu tak krásného sportu, jakým beze sporu lední hokej je… Příznivci mělnického hokeje by měli být spokojení, protože jejich tým celou sezónu šlapal na jedničku a přinášel jim radost. Přejme všem hráčům, aby se po náročné sezóně dali zdravotně dohromady co nejdříve, aby mohli od května naplno zahájit letní přípravu a aby jim i ta příští sezóna vyšla tak jako ta letošní.

Každopádně včerejší finále nebylo ještě tím posledním, co bude v této sezóně od mělnického „Áčka“ k vidění. Na sobotu 28.3.2015 se plánuje exhibiční utkání, o podrobnostech budeme dále fanoušky informovat na webu klubu.

Statistiky jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1