HC JUNIOR MĚLNÍK proti DEBRA HVĚZDNÝ TÝM SPORTOVNÍCH LEGEND

HC JUNIOR MĚLNÍK proti DEBRA HVĚZDNÝ TÝM SPORTOVNÍCH LEGEND A SPORTOVNÍ ODPOLEDNE PRO VŠECHNY DĚTI

Hokejový klub HC Junior Mělník spolu s organizací Debra připravují na 7. září unikátní a jedinečnou akci na podporu lidí s nemocí motýlích křídel a mládežnického
sportu na Mělníku.

Hokejovou benefici, na které se utká mělnické „Áčko“ s řadou českých sportovních hvězd, zaštiťuje reprezentační obránce Michal Kempný. Hokejový Debra tým povede legendární fotbalista Karel Poborský. V jeho týmu se objeví další zvučná jména jako:

Vladimír Šmicer, Marek Židlický, Partik Eliáš, Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka, Jiří Smejkal, Karel Pilař, Tomáš Vlasák, Lukáš Mensator, Jaroslav Černý, Koreis Jakub, Kumstát Petr, Lukáš Musil.

Cílem akce je podpora dětí s nemocí motýlích křídel, nábor malých hokejistů a všeobecně přilákání dětí ke sportu. Akce se uskuteční v areálu zimního stadionu na Mělníku. Těšit se můžete na sportovní aktivity, autogramiádu hostů i na špičkovou gastrozónu.

“Výtěžek ze vstupného použijeme na rekonstrukci a modernizaci nemocničního pokoje pro naše malé pacienty. Tráví zde opravdu hodně času, tak jim chceme prostředí co nejvíc zpříjemnit”, vysvětluje účel použití výtěžku herečka Jitka Čvančarová, dlouholetá patronka DEBRA ČR, která na chystané benefici nebude chybět.

Akce není ryze charitativní, má také ambici přilákat děti k pohybovým aktivitám. Otevřený zimní stadion nabídne možnost vyzkoušet si základy bruslení, hokejovou výstroj, práci s hokejkou, a dokonce i hokejový trénink. Také tu bude možnost zakusit si řadu jiných pohybových dovedností. S konceptem “pláckových aktivit” přišel šéftrenér malých mělnických hokejistů Libor Stinka. Tyto sportovní soutěže najdete kolem zimního stadionu od 15:00 a lákavou výhru za své soutěžní výkony si děti vytočí na kole štěstí…

A proč se do téhle netradiční akce osobně zapojí Michal Kempný? “Celý koncept akce se mi moc líbí. Vést děti ke sportu nebo pohybu obecně a zároveň najít cestu, jak pomáhat, mi přijde opravdu fajn,” hodnotí chystanou benefici její patron, obránce národního hokejového týmu a dodává: “S Debrou už nějakou dobu spolupracuju, tak se s nimi na Mělník těším. Navíc jsem zatím neviděl Karla Poborského hrát hokej – o to rozhodně nechci přijít.”

Program akce:

• sportovní soutěže pro děti s výhrou na kole štěstí
  • bruslení pro veřejnost
  • zapojení do dětského hokejového tréninku, možnost vyzkoušení hokejové výstroje
  • gastrozóna s finalisty MasterChefa Vojtou Urbanem a Betty Minaříkovou
  • prodej slosovatelných unikátních pamětních puků

• autogramiáda

• benefiční hokejové utkání
  • slavnostní buly – Michal Kempný s pacientem s nemocí motýlích křídel

Vstupné na odpolední program je zdarma.

Na benefiční zápas si vstupenky můžete koupit na GoOut.cz nebo přímo na Zimním stadionu Mělník, v Kafe Mělník nebo Elka fashion butik Mělník.

Cena vstupenky 300,- Kč.

Děti do 8 let mají vstup zdarma.

Více o organizaci Debra naleznete zde: debra-cz.org

Představení hvězdného týmu:

Michal Kempný – patron utkání, hokejový obránce, hrající nyní za klub HC Sparta Praha, vítěz Stanley Cupu za Washington Capitals, bronzový medailista z MS 2022

Vladimír Šmicer – fotbalový záložník, vítěz Ligy mistrů UEFA 2005 za FC Liverpool, fotbalista roku 2008, bronzový medailista z ME 2004. Působil v FC Liverpool, Slavia Praha, RC Lens a další.

Marek Židlický – hokejový obránce, od června 2003 asistent trenéra české hokejové reprezentace, držitel bronzové olympijské medaile 2006, zlaté medaile MS 2005, a bronzové medaile MS 2011, finalista Stanley Cupu v roce 2011/12 za New Jersey Devils.

Partik Eliáš – hokejový útočník, v letech 1995-2016 působil v NHL v klubu New Jersey Devils, vítěz Stanley Cupu 1999/2000 a 2002/2003, finalista Stanley Cupu 2000/2001 a 2011/2012, držitel bronzových medailí z olympiády 2006 a MS 1998 a 2011.

Jaroslav Bednář – hokejový útočník, v současnosti sportovní manažer hokejové Slavie Praha, držitel stříbrné medaile MS 2006, zlaté medaile získal v české, ruské i švýcarské hokejové lize.

Jaroslav Hlinka – hokejový útočník, držitel zlaté a stříbrné medaile z MS 2001 a 2006, 4 zlatých, 2 stříbrných a 3 bronzových medailí v extralize ledního hokeje s HC Sparta Praha. Působil v také NHL, ve Švýcarsku a Švédsku.

Jiří Smejkal – hokejový útočník, hrající v NHL za Ottawa Senators, má bronzovou medaili z MS 2022.

Karel Pilař – hokejový obránce, má zlatou medaili z MS 2001, držitel 2 zlatých a 2 bronzových medailí z české hokejové extraligy za HC Sparta Praha.

Tomáš Vlasák – hokejový útočník, držitel zlatých medailí z MS v letech 1999, 2000 a 2001, 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili z české extraligy, zlatou medaili z rusk superligy, hrál mimo jiné i za Los Angeles Kings.

Lukáš Mensator – hokejový brankář, současný trenér brankářů BK Mladá Boleslav, má zlatou a stříbrnou medaili z české extraligy s týmem HC Energie Karlovy Vary v letech 2007 až 2009. V roce 2009 vyhlášen nejlepším brankářem české extraligy.

Jaroslav Černý – fotbalový záložník, mimo Česko působil také v Turecku, Německu, Rakousku a Slovensku, na kontě má dva starty za českou reprezentaci.

Jakub Koreis – hokejový útočník, držitel 2 stříbrných a 2 bronzových medailí z extraligy za Kometu Brno a HC Sparta Praha, nyní se věnuje komentování hokeje v médiích (Bomby k tyči).

Petr Kumstát – hokejový útočník, držitel zlaté a stříbrné medaile z extraligy s HC Energie Karlovy Vary v letech 2007 až 2009, bronzové medaile 2013/14 a stříbrné medaile 2015/16 s HC Sparta Praha.

Lukáš Musil – český výtvarník a bývalý tatér, tři sezóny odehrál jako brankář v české juniorské hokejové reprezentaci v letech 1999 až 2003, v letech 2004 až 2006 hrál nejvyšší českou hokejovou soutěž v HC Slavia Praha a HC Kladno. V současné době je již několik let jedním z ambasadorů organizace Debra a mimo jiné je také návrhářem dresů hvězdného týmu Debra.

BENEFIČNÍ HOKEJOVÉ UTKÁNÍ

HC Junior Mělník - Hvězdný tým DEBRA ČR