Sportovní odpoledne a benefiční utkání sportovních legend 7.9.2023

První zářijový čtvrtek se nesl v duchu výjimečné sportovní události pro celý náš hokejový klub s cílem přilákat děti ke sportu a pomoci dobročinné organizaci Debra, která podporuje pacienty s nemocí motýlích křídel. Sportovní odpoledne plné soutěží a nádherných cen, které věnovala společnost Stavebniny DEK a Kaufland, si užilo na tři sta dětí. Hitem byla samozřejmě dovednostní disciplína střelby na bránu. O luxusní občerstvení se postarali finalisté soutěže MasterChef – Betty Minaříková a Vojta Urban. Ochutnat jsme mohli například delikatesní mini hamburgery či malé ovocné palačinky.

Na krásné slunečné odpoledne navázal dlouho očekávaný benefiční zápas, kterému ještě předcházela hojně navštívená autogramiáda hráčů a také patronky organizace Debra, Jitky Čvančarové. Hokejový zápas začal vhozením slavnostního buly, kterého se ujal Michal Kempný společně s malým Péťou, pacientem s nemocí motýlích křídel. Na led, za velké a energické podpory všech zúčastněných diváků, nastoupil domácí tým mužů HCJM a tým českých sportovních legend pod hlavičkou pacientské organizace Debra a pod vedením kapitána Karla Poborského ve složení: Marek Židlický, Lukáš Musil, Lukáš Mensátor, Patrik Eliáš, Vladimír Šmicr, Jiří Smejkal, Tomáš Vlasák, Karel Pilař, Petr Kumstát, Jiří Novotný, Jiří Černý, Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka, Daniel Přibyl, Jakub Koreis, Václav Pletka.

Úžasný hokejový zážitek pro všechny diváky sice skončil prohrou domácího týmu 6:8, ale přinesl úsměvy všem účastníkům celého večera. K vidění byl skvělý hokejový um českých sportovních hvězd, obrovské fandění diváků, především dětí, a na hřišti radost hráčů. Výtěžek ze vstupného ve výši přes 157.000,- Kč půjde na rekonstrukci nemocničního pokoje ve fakultní nemocnici v Brně, kde tráví pacienti s nemocí motýlích křídel opravdu velmi času. Finanční dar 100.000,-Kč dále předal  Debře také přímo Karel Poborský od Nadačního fondu mládežnického fotbalu.

Laskavá pomoc přišla od generálního partnera akce společnosti Kaufland, který navíc věnoval výtěžek z prodeje u stánku Betty a Vojty ve výši 20.000,- Kč malým hokejistům z klubu HCJM. Prodejem pamětních puků k celé akci se výtěžek pro děti navýšil ještě o dalších téměř 15.000,-Kč.

Dovolte nám poděkovat vám všem, kteří jste si udělali čas a přišli podpořit tuto mimořádnou akci. Obrovské díky patří všem hráčům a partnerům akce, bez kterých by tato událost nemohla být zrealizována, moc si vážíme jejich ochoty a finančního či materiálního přínosu. Velké díky však náleží také dospělým i dětským dobrovolníkům, kteří akci pomáhali připravit a zabezpečit. Věříme, že se nám i dále bude dařit spojovat hokejový sport s jinými důležitými součástmi našich životů a pomáhat a edukovat tak i naše malé sportovce v jejich dalších krocích a v duchu naší klubové vize.

Libor Stinka
šéftrenér mládeže

Srdečně děkujeme společnostem: Kaufland, Stavebniny DEK, Vyfiko, KAEL Stavby, Domecos, Vinařství Kraus, Autocamp Mělník, Kafe Mělník, KON, tiskárna K+H, Mepla, Akumo, EN09, Marmeládový mlýn, Automyčka, ELKA Fashion Mělník a město Mělník